روزهای بازنشستگی از ما چندان دور نیست.

راستی در خصوص طرح و برنامه ریزی چه زمانی به این مهم توجه می کنیم؟

 چطور و چگونه ؟

اگر قرار باشد در نظر داشته باشیم روزهای بازنشستگی از ما چندان دور نیست و در آن روزها توان و قدرت مالی مهمترین فکر هر سالمندی محسوب می شود، چه می کنید؟

” بازنشستگی “ حادثه مهمی در چرخش زندگی افراد است و افراد باید قادر به پذیرفتن این اندیشه بشوند که می توانند بطور موفق و با سربلندی به عنوان یک فرد کامل بدون آنکه شغل داشته باشند به زندگی ادامه دهند اگر این تصمیمات خوب گرفته شوند فرد، سازمان و جامعه در مجموع منتفع می شوند. فراموش نکنیم با هر میزان درآمد می توان پس انداز نمود و این فقط نیاز به آینده نگری دارد.

*** امروز به فکر امروز و  فردا باشیم.***

برای مثال، افراد بازنشسته می توانند زمانشان را با انعطاف بیشتر مدیریت کنند، هر زمانی که بخواهند، می توانند  از خواب بیدار شوند، در فعالیت های تفریحی در طول هفته شرکت کنند و حتا هر زمانی که می خواهند به مسافرت بروند، اما افرادی که کار می کنند با برنامه ها و نیازهای شغلی شان محدود می شوند.

به عبارت دیگر، افرادی که به کارشان ادامه می دهند همچنان در وضعیت و شبکه حرفه ایی شان، شاید پس از ترک همسر بازنشسته شان که هنوز از خواب بیدار نشده، باقی  می مانند و تعامل روزانه خود با همکارانشان را حفظ می کنند.

از دیگر طرح ها و برنامه و مزایای RRSP می توان هزینه تحصیل را نام برد. در برنامه Lifelong Learning Plan به شرط تحصیل تمام وقت میتوان از حساب  RRSP کمک گرفت و پول برداشت کرد که معاف از مالیات است. باید در اینجا اضافه کرد که مبلغ برداشتی در این طرح نباید بیش از 10000 دلار در سال و در طی 4 سال هم نباید بیش از بیست هزار دلار باشد.

نکته دیگر اینکه در صورت نداشتن پول برای خرید RRSP می توانید وام بگیرید مقدار وام، کاملا بستگی به فرد متقاضی و شرایط اعتباری او دارد. گاهی در صورت مقدار کم تقاضا، بدون کنترل کردیتی انجام می شود. شرکتها و موسسات مختلف قوانین خاص خود را دارند.

بعضی از شرکتها در این راستا تخفیفاتی را هم منظور می دارند. علیرغم اینکه پیشنهاد می شود RRSP  زوجین به صورت جدا باشد و مجزا افتتاح شود.  RRSP زوجین طرح و روش دیگری است برای مشارکت در صندوق بازنشستگی و راهکار مناسبی است برای آن دسته از افرادی که بتوانند از این طریق مشمول مالیات نشوند.

در این خصوص، انتخابهای مختلف، محاسبات مختلف، اما به صورت کلی یک چیز مشترک وجود دارد و آن تصمیم گیری هوشمندانه بر اساس موقعیت ویژه زوجین است که به آنها برای داشتن یک بازنشستگی موفق کمک می کند.

از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آوریم که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفا درجهت اطلاع رسانی میباشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمیشود.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ