افزایش نرخ بهره پایه ( پرایم )  

آیا می دانید چگونه می توانید سرمایه، دارایی و یا خانه خود را که سرمایه گذاری کرده اید، حفظ و از این سرمایه حفاظت کنید ؟

برای اغلب افراد صاحب خانه، وام مسکن بزرگترین بدهی آنها محسوب میشود. با افزایش نرخ بهره پایه به عبارتی دیگر پرایم، بی شک بدهی ما بیشتر می شود و از طرفی  بیمه  عمر به منظور وام مسکن در واقع  یک نوع بیمه عمر است که در صورت فوت فرد گیرنده وام مسکن، مبلغ پوشش بیمه آزاد شده و به وارث پرداخت شده و وارث بدهی وام او را پرداخت میکند.

در بیمه دریافت شده از بانکها به موازات پرداخت وام، میزان پوشش نیز کاهش می یابد اما حق بیمه پرداختی ثابت است و در ضمن این بیمه با واگذاری ملک و حتی تغییر وام دهنده باطل می شود.

یکی از نکاتی که بسیار مهم است این که بعضی از بیمه هایی که توسط بانکها و یا مؤسسات مالی ارائه می شود به شکل گروهی است و صاحب این بیمه گروهی هم بانک است در صورتی که فرد متقاضی می تواند بیمه ای با توجه به توان پرداخت خود با کیفیت های متفاوت انتخاب کند و بی شک از آنجا که صاحب بیمه نامه است، هرگونه حق و حقوقی را طبق قانون از آن خود خواهد کرد.

از سوی دیگر، فرد متقاضی با اینکه در هر ماه پول زیادی را پرداخت خواهد کرد تنها به مقدار وام مسکن می تواند پوشش بیمه داشته باشد و مقدار این پوشش، به نسبت طول زمان و مانده بدهی وام مسکن فرد متقاضی رابطه مستقیمی دارد.

در صورتی که میتوان بیمه ای به هر مقدار پوشش، کمتر و یا بیشتر از مقدار وام مسکن اخذ کرد و مقدار پوشش را در طول قرارداد بیمه و همچنین تا به آخر عمر ثابت نمود.

در اینجا فرض کنید طول قرارداد وام مسکن شما بین 10 تا 40 سال است و شما مقداری پول به عنوان قسط ماهانه پرداخت می کنید و در نهایت در گذر از سالها، این میزان بدهی به تدریج کاهش می یابد.

خوب در این حالت بیمه ای که شما انتخاب کرده اید همیشه رابطه مستقیم با مقدار بدهی شما دارد یعنی در نهایت صفر و شما از اول دوره قرارداد تا آخر دوره قرارداد عددی ثابت را برای نهایت صفر پرداخت کرده اید. در صورتی که می توانستید بنا به قرار داد یک میزان پوشش ثابت را انتخاب و مبلغی ثابت پرداخت می کردید و حتی در بعضی از مدلهای بیمه می توانید در زمان ابطال بیمه نامه در صورتی که واجد شرایط  باشید طبق مفاد و شرایط بیمه نامه خودتان، پولهای پرداختی خودتان را باز پس بگیرید.

یکی از نکات بسیار مهم سن متقاضی است که این محدودیت سن در بانکها وجود دارد ولی امکان پوشش بیمه برای آن دسته که این محدودیت را دارند می تواند وجود نداشته باشد.

نکته مهم دیگر اینکه حتماً شما و یا در اطرافیان شما به افرادی برخورده اید که در طول زندگی چندین بار جابجا شده اند. خانه ای یا آپارتمانی خریداری کرده اند و سپس بعد از چندی جابجا شده و مکانی عموماً بهتر و گرانتر خریداری کرده اند.

در نظر داشته باشید که بیمه وام مسکن صادره از بانک متکی بر وام مسکن است که جهت خانه یا آپارتمان گرفته شده و با جابجایی هیچ گونه پوششی ندارد و تمام مبالغی که پرداخت کرده اید از بین خواهد رفت و در ضمن هیچ گونه ضمانتی نیست که در زمان خرید خانه جدید،  واجد شرایط از نظر سلامتی باشید.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ