تهديدی جدی

درحال حاضر ديابت چهارمين علت مرگ و ميردربيشتركشورهاي توسعه يافته است ‏.

خبر خوب اینکه امروزه افراد مبتلا به دیابت می توانند بهتر و بیشتر زندگی کنند آن هم با نگه داشتن سطح قند خونشان و خوردن غذاهای سالم و در نهایت استفاده از داروهای تجویز شده توسط دکتر. به راستی در دنیای امروز چگونه می توان بدون برنامه ریزی مالی به این امر دست یافت؟

روز 14 November ، روز جهانی بیماری قند ، برای اولین بار در سال 1991 توسط سازمان بین المللی دیابت و بهداشت جهانی برای اعلام خطر بیماری دیابت در سرتاسر جهان معرفی شد.

هر ساله روز جهانی دیابت با موضوعات و مقالاتی در رابطه با دیابت برگزار می شود. این موضوعات و مقالات شامل دیابت ، حقوق بشر افراد دیابت ، روش زندگی افراد دیابتی ، دیابت در بچه ها و بزرگسالان چاق ، اشکالات بیماری قند و آسیب پذیری های دیابت می باشد .

امروزه ميليون‏ها نفر از این بيماري رنج مي‌برند و اين در حالي است كه بررسي‏ها نشان داده‌اند سن ابتلا به اين بيماري روزبه‌روز در حال كاهش است.‏ بر اساس داده های سازمان دیابت ، بیماری قند را به 3 دسته اصلی تقسیم می کنند . در ایجاد بیماری قند عوامل مختلفی دخالت دارند یکی از این عوامل ژنتیک و دیگر عوامل محیطی است .

ریسک ابتلا به دیابت در افرادی که پدر و مادر مبتلا به دیابت دارند بالاتر است. بهترین راه پیشگیری از ابتلا به دیابت برای افرادی که پدر و مادر دیابتی دارند نگهداشتن وزن خود در حالت نرمال است. این بیماری زمینه ساز دیگر بیماریها مانند بیماریهای کلیوی ، عصبی ، تصلب شرایین ، بیماری قلب ، زخم در پاها، فشار خون بالا و حتا کوری می شود. بیماری قند ممکن است ارثی باشد اما بیشتر احتمال دارد به علت رژیم غذایی نامناسب و مملو از شیرینی و شکر رخ دهد. قابل توجه است ، که افراد دیابتی سیگاری ازآنجا که ریسک بالاتری دارند،از شرایط استاندارد درهنگام اختیار کردن بیمه های عمر و حتا بیمه های مسافرتی برخوردار نیستند.

هزینه این بیماران به مراتب مشکلی بزرگتر است به همین سبب بیشتر خانواده های بیماران دیابتی تحت فشار روحی و روانی و اقتصادی هستند. راهکار مناسب ،تهیه بیمه هایی نظیر بیمه تکمیلی بهداشت و دارو و همچنین بیمه مراقبت ویژه و ناتوانی جسمی، از کارافتادگی و بیمه بیماریهای سخت است . در این خصوص بیمه بیماریهای سخت می تواند از 25000 تا 2000.000 دلار پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد .

زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم . برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم . پس از اخذ بیمه در این خصوص ، در صورت تشخیص بیماریهای مندرج در بیمه نامه ،توسط پزشک معالج ، و تایید آن و گزارش به شرکت بیمه فرد بیمه شده واجد شرایط خواهد بود.در صورت عدم بیماری امکان اخذ پولهای پرداختی در بعضی از انواع این بیمه امکان پذیر است.

ترجمه و اقتباس :WHO ،IDF .org
شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه برای ما به آدرس ایمیل news@insufin.com ارسال دارند.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ