آیا تا به حال هنگام بروز خشم، کنترل رفتار خود را از دست داده‌اید؟ راه حل چیست؟

سلامتی برای بسیاری از افراد به معنی جسمی سالم است. این در حالی است که چنین تعریفی از سلامتی، نمی‌تواند کامل و همه‌جانبه باشد.

برخی از افراد به راحتی پرخاشگری می‌کنند یا ممکن است دچار استرس و اضطراب شده و بی‌جهت گریه کنند. گاهی با وجود تداوم این هیجانات منفی هم گمان می‌کنیم همه چیز طبیعی است.

ممکن است برای توجیه عدم تعادل رفتاری‌مان، مشکلات زندگی را مقصر دانسته و اجازه دهیم تا رفتارهای ناسازگار اجتماعی و شخصی‌مان به یک آسیب جدی تبدیل شوند. به همین جهت گمان می‌کنیم که سلامت هستیم و برای مراجعه به روانشناس باید حتما مشاعرمان را از دست داده باشیم!

این معضل اجتماعی در اکثر کشورها مانند دردی مزمن، زیر پوست جامعه در حرکت است. در حالی که توجه به موقع به آن می‌تواند از بروز مشکلات حادتر جلوگیری کند.

بر طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی” سلامت روانی ” عبارت است از: کیفیت زندگی فردی که می‌تواند توانایی‌های خود را شناسایی کند و با استرس‌های روزمره به راحتی کنار بیاید.

البته باید گفت میزان استرس وارد به فردی که دریک کشور ضعیف زندگی می‌کند به مراتب بیشتر از افرادی است که در جوامع پیشرفته زندگی می‌کنند. پس تعریف سازمان بهداشت جهانی از سلامت روانی نمی‌تواند برای تمام جوامع صادق باشد.

۱۰ اکتبر، روز جهانی بهداشت و سلامت روانی است. این روز به دلیل توجه بیشتر به اختلالات روانی و تاثیرات منفی آن بر جوامع گوناگون برگزیده شده است.

بیماری روانی با تاثیر بر تفکر و رفتار باعث ایجاد ناراحتی برای فرد مبتلا یا بروز احساس ناتوانی در وی می‌شود. بنابراین لازم است تا رسیدن به بهبودی، دوره‌ای استراحت طی شود. طبعاً چنین دوره‌ای نیاز به تامین مالی فرد بیمارداشته و متحمل هزینه‌های گوناگونی خواهد شد.

آرایش بیمه بیماری‌های سخت بر پایه کنترل و ثبات زندگی فرد بیمار بنا شده است. لزوم اخذ این بیمه، در دنیای کنونی، روز به روز در حال افزایش است.

این بیمه ۳۲ بیماری شایع را تحت پوشش قرار می‌دهد و به محض ابتلای فرد به بیماری سخت، پرداخت مبلغ قرارداد به صورت یکجا خواهد بود.

نکته مهم اینکه در چنین شرایطی به هیچ عنوان شرایط بستری یا میزان بیماری و چگونگی مصرف پول، بررسی نمی شود و صرفاً تایید بیماری، شرط دریافت مبلغ بیمه نامه است.

بیمه ناتوانی جسمی نیز یکی از بیمه‌های بسیار خوب در شرایط مذکور است. به‌طور کلی این بیمه در هر زمانی و به هر علتی که باشد، اگر ما را برای انجام دو کار از امور شخصی‌مان نیازمند دیگری کند (مثلا حمام کردن و لباس پوشیدن) فعال می‌شود و ما می‌توانیم دریافت کننده ماهیانه بین۱۰۰۰ تا ۸۵۰۰  دلار (بسته به قرارداد) باشیم.

اگر واقع بین باشیم، بیمه در تمام مراحل زندگی می‌تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار مالی بزرگی را که در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده ممکن است رخ دهد را کاهش دهد. اگر تا به حال به اخذ بیمه مناسب فکر نکرده‌ایم، امروز که سلامت هستیم زمان آن است تا به فکر آینده خود باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ