مسافران مسن

بسیاری از مسافران دارای سن بیش از 60 سال که در وضعیت عالی سلامت هم هستند، احتمال افزایش خطر سلامتی در حین سفر را دارند. گرچه، برخی از آنها ممکن است دارای شرایط پزشکی از پیش موجود هم باشند که در حین سفر بدتر شوند.

تغییرات شرایط محیطی ( برای مثال، گرما، ارتفاع، رطوبت ) سطح فعالیت، شرایط زندگی، منطقه جغرافیایی و رژیم غذایی و تفاوت ساعت ممکن است در افراد سنین بالاتر سخت تر باشد بویژه اگر دارای بیماری مزمن باشند.

همچنین ممکن است برای مشکلاتی نظیر کم شدن آب بدن، جراحات و بیماریهای عفونی، در احتمال خطر بیشتر باشند. از طرفی چگونگی واکنش در برابر واکسیناسیون ممکن است بستگی به سن و سابقه پزشکی شما داشته باشد.

مهم است که با پزشک خود در این مورد صحبت کنید که آیا فعالیت ها، واکسن های مرتبط با سفر یا داروهای پیش گیری کننده با هر گونه دارویی که شما به طور مرتب مصرف می کنید اختلال و  مشکل ایجاد می کند یا خیر؟

افتادن، مهم ترین عامل جراحت در بین افراد مسن تر می باشد. در صورتی که دارای مشکل حرکتی بوده یا معلول حرکتی هستید باید به استفاده از ابزارهای کمکی برای حرکت توجه کنید ( برای مثال ، واکر یا عصا ) که از افتادن پیش گیری شود.

مسافران مسن تر باید بویژه به تاثیرات گرما توجه کنند. باید مقدار زیادی آب در آب و هوای گرم بنوشید. اگر قصد دارید درتعطیلات پیاده روی کنید، باید مطمئن شوید که از لحاظ بدنی آماده این فعالیت می باشید. برای داشتن یک برنامه ورزشی مناسب که بدنتان را آماده کند با پزشکتان صحبت کنید و حداقل چند هفته پیش از سفر تمرین برای این فعالیت ها را آغاز کنید.

اگر شما مسافر مسنی هستید، باید درباره جزئیات سفر، مقصد، مدت زمان ماندن و فعالیت هایی که قرار است. انجام دهید با پزشکتان یا کلینیک های پزشکی سرپایی پیش از خروج صحبت کنید.

درباره نیازتان به واکسن های آنفولانزا و ذات الریه، بویژه برای سفرهایی که در بین جمعیت زیادی خواهید بود ( مثلن اگر با کروز یا با تور سفر می کنید ) بپرسید. ما قویا توصیه می کنیم که حتما بیمه مناسب خریداری کنید. از آنجا که بیماری و حادثه، داستانی قدیمی نبوده و همواره می تواند در هر نقطه و هر سنی رخ دهد.

ترجمه و اقتباس از : Oldertravellers  و www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ