ناباروری در مردان

آیا تا به حال به دارو های مارک دار (Brand Name) و همچنین دارو های باروری (Fertility Drug) فکر کرده اید؟ اگر شما در آینده نیازمند دارو در این زمینه باشید چه می کنید؟

از نظر متخصصان علوم ناباروری، زوجی نابارور می باشند که اگر ۱۲ ماه پس از تصميم جهت داشتن فرزند عليرغم انجام فعاليت جنسی طبيعی و بدون استفاده از روش های پيشگيری، باردار نشوند. عواملی که منجر به ناباروری در مردان می شود شامل موارد زیر است :

_مشکلات فیزیکی بیضه

_انسدادهایی در مجاری لنفی که اسپرم را منتقل می کنند

_مشکلات هورمونی

_سابقه تب های بالا یا عفونت گلو ( اوریون )

_ناتوانی های ژنتیکی

_ عوامل محیطی یا سبک زندگی

در حدود یک سوم مواقع ، ناباروری به دلیل مشکل مردان است و یک سوم مواقع ، مشکل مربوط به زنان است و در سایر موارد نمی توان دلیل آن را یافت. اگر شما مشکوک به ناباروری هستید ، پزشک خود را ملاقات کنید . آزمایش هایی هست که می توانید متوجه شوید که نابارور هستید یا خیر زمانی که علتش را یافتید معالجاتی شامل داروها ، جراحی یا تکنیکهای باروری کمکی وجود دارد. جای خوشحالی است که دو سوم زوجینی که معالجات ناباروری را انجام می دهند نهایتا بچه دار می شوند.

محققان می گویند که هیچ نتیجه قطعی درباره علت و تاثیر یافت نشده است اما باید به مردان جوان توصیه شود که اعتیاد به الکل ممکن است تاثیراتی بر سلامت باروری آنها ، داشته باشد. بیش کمی بایست هزینه های سنگین برایش پرداخت کنید و ازطرفی شوربختانه اکثرشرکت های بیمه در این خصوص پوشش ندارند و تنها تعداد معدودی شرکت بیمه هستند که می توانند این مورد بخصوص را پوشش دهند

یکی از مواردی که در بیمه های تکمیلی به چشم می خورد، دارو است علیرغم حق انتخاب هایی که وجود دارد، بد نیست که بدانیم که در بیمه های تکمیلی (Complementary Insurance ) بخش دارو با فاکتور های متعدد آن از مقدار سطح و سقف پوشش و نسبت مشارکت شرکت بیمه، مطلبی است که نباید آن را نادیده گرفت .

همچنین مقدار مبلغ کسر شدنی مارک دار بودن و یا جنریک بودن دارو هم موضوعی است که باید در نظرگرفت. این نکته هم در خاطر مان باشد که واجد شرایط باشیم و به امید که هر زمان اراده کنیم می توانیم طرح مورد دلخواه مان را انتخاب کنیم، بسنده نکنیم چه بسا دیده می شود افراد زمانی مراجعه می کنند که دیر شده و یا با محدودیت هایی برخورد می کنند .

با توجه به آمار می توان گفت بیش از 95 درصد از ناباروری ها قابل درمان است و شاید بتوان گفت که دوره کابوس بچه دار نشدن زوج های نابارور به پایان رسیده است. در حال حاضر براساس ارقام وآمار 40 در صد ناباروری ها مربوط به زنان، 40 در صد مربوط به مردان، 10تا 15 درصد عوامل مشترک و 5 تا 10 درصد عوامل ناشناخته به شمار می روند .

این آمار نشان گر این موضوع است که نقش زن و مرد در ارتباط با ناباروری یکسان است . در حالی که معمولن این زنان هستند که به دلیل بارور نشدن مورد برخورد قرار می گیرند .تمام عزیزانی که طرح و برنامه ریزی برای بچه دار شدن دارند, می توانند با دور اندیشی بیمه ای اختیار کنند که در صورت نیاز به مواردی نظیر داروهای باروری و یا جلوگیری از بارداری هزینه های گزافی پرداخت ننمایند .

به خاطر بسپارید که در صورتی که تجربه یا پیشینه نامناسبی داشته باشیم ( هرگونه سابقه ) نمی توانیم متقاضی این چنین بیمه ای که به ظاهر ساده ترین بیمه است، باشیم. لذا توصیه می کنیم هرچه زود تر و با وجود شرایط مناسب تر متقاضی بیمه باشیم .

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ