چگونه نگران آینده نباشم ؟

بی شک همه مردم دوست دارند که سرمایه گذاری همراه با ضمانت طبق مفاد قراردادشان داشته باشند. این اطمینان را فقط با توجه به ریسک پذیری و علاقمندی و همچنین طرح های متنوع، می توان در انواع و اقسام سرمایه گذاریهای ثبت شده پس انداز بازنشستگی (RRSP) ، پس انداز معاف از مالیات (TFSA) و همچنین غیر ثبت شده (RSP) به خوبی یافت و انتخاب کرد.

از ابتدای ژانویه سال 2009، افراد کانادایی انتخاب جدید دیگری در سرمایه گذاری پیدا کردند. به عبارتی حق انتخاب در سرمایه گذاری بدون پرداخت مالیات که این حق انتخاب به نام (Tax Free Saving Account (TFSAخوانده می شود.

در TFSA این امکان وجود دارد که بدون پرداخت مالیات سرمایه گذاری کنیم و از مزایای برداشت از حساب فوق در هر مقطع زمانی مورد نیاز بهره مند شویم. ما می توانید پس اندازی با حدود مورد نظرمان طبق قرارداد داشته باشیم و بطور مثال در زمان مورد نیاز جهت خرید اتومبیل و بازسازی خانه و یا هزینه مسافرت صرف کنیم، بدون آنکه مالیاتی پرداخت کنیم. هر فرد کانادایی بالغ که 18 سال و یا بیشتر دارد می تواند حساب TFSA باز کند.

حساب TFSA برخلاف صندوق پس انداز بازنشستگی RRSP و همچنین صندوق پس انداز تحصیلی RESP ضمن کمک به همه اقشار جامعه بدون محدودیت و شرط و شروط عمل می کند.

از اول سال 2009 میلادی سهم مشارکت در حساب TFSA برای هر فرد، بالای سن 18 سال کانادایی، با ارائه شماره کارت اجتماعی (SIN) پنج هزاردلار در سال می باشد. یکی از مزایای خوب این حساب، ضمن معافیت مالیاتی، عدم شرط و شروط در مقدار مشارکت حساب فوق است. به عبارت دیگر مشارکت در صندوق فوق می تواند به هر مقدار ممکنه تا سقف 5000 دلار برای هر نفر باشد و در صورتی که فرد بخواهد می تواند به هر مقدار تا سقف مبلغ فوق سرمایه گذاری کرده و مابقی آن را به آینده انتقال دهد.

مشارکت در حساب TFSA می تواند فرصتی باشد برای آن دسته از افرادی که محدودیتی در استفاده از RRSP شان دارند. به عنوان مثال افرادی هستند که واجد شرایط برای مشارکتRRSP نیستند. (افراد تازه وارد و افراد با حداکثر استفاده از حسابRRSP) . یکی دیگر از امکانات حساب فوق این است که هر فرد بالای 18 سال می تواند چندین حساب TFSA افتتاح نماید، البته مادامی که جمع آن در سال از سقف حداکثر مشارکت بالاتر نشود که این مبلغ در سال 2013، 5500 دلار خواهد بود.

همیشه در نظر داشته باشیم روزهای ” بازنشستگی” از ما فاصله چندانی ندارند و در آن روزها استطاعت مالی مهمترین فکر هر سالمندی محسوب می شود. بازنشستگی حادثه مهمی در چرخش زندگی فرد است. افراد باید قادر به پذیرفتن این اندیشه بشوند که می‌توانند بطور موفق و با سربلندی به عنوان یک فرد کامل بدون آنکه شغل داشته باشند به زندگی ادامه دهند. بطوری که بازنشستگی امکان تصمیم‌گیری گسترده‌تری در مورد زندگی شخصی فراهم می‌آورد. اگر این تصمیمات خوب گرفته شوند، فرد، سازمان و جامعه در مجموع منتفع می‌شوند.

*** فراموش نکنیم با هر میزان درآمد می توان پس انداز نمود و این فقط نیاز به آینده نگری دارد. امروز به فکر فردا باشیم. ***

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ