ایدز و مشاغل

در خبرها آمده است: دندانپزشکی اسکاتلندی که به بیماری ایدز مبتلا بوده، احتمال ابتلای بیش از سه هزار نفر از بیمارانش به ایدز را به وجود آورده است. براساس گزارش میل‌آنلاین، هزاران نفر از بیماران سابقِ این دندانپزشک اسکاتلندی پس از اطلاع‌ رسانی، از ابتلای خود به بیماری ایدز آگاه شده‌اند. مقامات بهداشتی همچنین برای این افراد انجام آزمایش‌های رایگانHIV را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

متخصصان پزشکی براین باوراند که احتمال ابتلای بیمارانی که توسط این دندانپزشک معالجه شده‌‌اند، کمی بیشتر از حد معمول است. از این رو ممکن است این افراد در معرض آلودگی به HIV قرار گرفته باشند.

این دندانپزشک در یک مرکز جراحی بیش از سه هزار بیمار که در این مرکز، جراحی دندان انجام داده‌اند را از ژانویه ۲۰۰۴ تا مارچ ۲۰۱۳ مورد معالجه قرار داده است. از میان این سه هزار نفر ۲۵۰ نفر بیمار تحت پوشش بیمه و ۲۳۰ نفر بیمار خصوصی قابل ردیابی و اطلاع‌ رسانی نبوده‌اند.

به گفته متخصصان احتمال انتقال ویروس ایدز از یک متخصص پزشکی به بیمار بسیار کم است زیرا دندانپزشکان تمامی اصول بهداشتی و کنترل انتقال بیماری را رعایت می‌کنند، اما توصیه می‌شود دندانپزشکان، پزشکان، پرستاران، افرادی که در علوم آزمایشگاهی فعالیت می‌کنند بیمه اختیار کنند که به واسطه شغلشان بتوانند از پوشش بیمه تا سقف دو میلیون دلار بهره‌مند شوند.

” ایدز ” نوعی بیماری است که در دستگاه ایمنی و توسط ویروس نقص سیستم ایمنی (HIV) ایجاد می‌شود. بیماری ناشی از ویروسHIV دارای سه مرحله اصلی است.

در مرحله اول (عفونت حاد) فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبیه آنفلوآنزا را تجربه کند. به همین دلیل معمولاً این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علامتی سپری می‌شود. به این مرحله از بیماری،” دوره نهفتگی ” گفته می‌شود.

هر چقدر که بیماری پیشرفت می‌کند، تداخل بیشتری با دستگاه ایمنی بدن پیدا می‌کند و در نتیجه باعث ابتلا افراد به عفونت‌هایی مانند عفونت و تومور دچار شوند.

HIV عمدتاً از طریق آمیزش جنسی (از جمله مقعدی و حتی دهانی) محافظت نشده، انتقال خون آلوده واستفاده از سرسوزن آلوده و همچنین از مادر به فرزند در طول بارداری، زایمان یا شیردهی منتقل می‌گردد.

بعضی از مایعات بدن مانند بزاق و اشک قادر به انتقالHIV نیستند. پیشگیری از عفونت HIV، عمدتاً از طریق آمیزش جنسی امن و برنامه تعویض سرنگ، راه حلی برای جلوگیری از گسترش این بیماری محسوب می‌شوند.

پژوهش‌های ژنتیکی نشان می‌دهند که HIV در اصل در اوایل قرن بیستم میلادی در غرب آفریقا جهش و پدید آمده است. ایدز اولین بار در سال ۱۹۸۱ شناخته شد، در حالی که عامل آن (عفونتHIV) در اوایل آن دهه شناخته شده بود. از زمان کشف آن تا سال ۲۰۰۹، ایدز باعث مرگ ۳۰ میلیون نفر شده است. تا سال ۲۰۱۰، حدوداً ۳۴ میلیون نفر به ایدز مبتلا بوده‌اند.

نقش بیمه در این میان مانند همیشه کنترل ثبات وضعیت مالی فرد بیمار است. اشخاصی که به دلایل شغلی با خون فرد در رابطه هستند می‌توانند در این زمینه بیمه ای داشته باشند. برای مثال کسانی که در آزمایشگاه کار می‌کنند و یا دندانپزشکان و آرایشگران، پرستاران و قصابان با داشتن چنین بیمه ای، نگرانی‌های مالی بیماری حاصل از شغلشان را از بین می‌برند.

اگر واقع بین باشیم، بیمه در تمام مراحل زندگی می‌تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار مالی بزرگی را که در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده ممکن است رخ دهد را کاهش دهد.

اگر تا به حال به اخذ بیمه مناسب فکر نکرده‌ایم، امروز که سلامت هستیم زمان آن است تا به فکر آینده خود باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

منابع : ویکی پدیا ، نامه نیوز

مطالب این مقالات صرفاً در جهت اطلاع رسانی می‌باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ