بیماری مرتبط با شغل

بیش از بیست سال است که درباره HIV یا ایدز به مردم هشدار داده می‎شود. ایدز تا به حال جان میلیون‌ها انسان را گرفته و در سرتاسر جهان هر ساله میلیون‌ها نفر به این ویروس آلوده می‌شوند و تاکنون هیچ راهی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است.

HIV مخفف Human Immunodeficiency Virus به معنی “ویروس نقص ایمنی انسان” می‌باشد. ویروس، یك ذره زنده بسیار كوچك است كه می‌تواند تكثیر و پخش شود، اما برای زندگی نیاز به موجود زنده دیگری دارد. وقتی ویروس، سلولی را آلوده كند شروع به تكثیر در داخل آن سلول می‌كند و در نهایت منجر به آسیب به آن سلول می‌شود.

ویروس‌های مختلف به سلول‌ها و بافت‌های مختلفی از بدن از جمله پوست، دستگاه تنفسی و … حمله می‌كنند. در حالی‌که HIV به خود سیستم ایمنی حمله می‌كند و این خصوصیت ویروس HIV است که آن‌ را خطرناک‌تر کرده است.

سیستم ایمنی، گروهی ازسلول‌ها هستند كه بدن را در برابر انواع عفونت‌ها محفاظت می‌كنند و بدون آن‌ها توانایی بدن برای مبارزه با انواع عفونت‌ها تضعیف می‌گردد. بنابراین وقتی ویروسHIV وارد بدن فردی شود به تدریج قدرت دفاعی بدن وی ضعیف گشته و این شخص در برابر انواع بیماری‌ها و عفونت‌ها حتی آن‌هایی که در حالت عادی بیماریزا نیستند آسیب پذیر می‌شود.

سازمان بهداشت جهانی، به مناسبت روز ایدز، آزمایشات بیشتر ، مشاوره و درمان برای افرادی که در این مورد کوتاهی داشته و یا مستعد این بیماری هستند را توصیه می‌کند. بنا به آمار، تا پایان سال ۲۰۱۲، ۳/۳۵ میلیون نفر مبتلا به ایدز هستند.

بنا به گزارش در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۳ در ژنو، در خلال سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ به دلیل کوتاهی، غفلت، عدم پشتیبانی و پذیرفتن سرویس‌های موثر برای جوانان در حال رشد و بلوغ، موجب افزایش بزهکاری و مرگ و میر ناشی از ایدز شده است.

میلیون‌ها جوان و نوجوان در معرض  خطر ابتلا به این بیماری هستند. بیش از ۳/۲ میلیون نوجوان بین ۱۰ تا ۱۹ ساله، با این بیماری زندگی می‌کنند و بیشتر آن‌ها حتی برای جلوگیری از سرایت بیماری ایدز مورد آموزش و مراقبت قرار نمی‌گیرند، در حالیکه نیازمند پیگیری و جلوگیری از انتقال آن به دیگران هستند.

۶/۱ میلیون نفر به دلیل عفونت ایدز و سرطان‌های مرتبط در همین مدت جان خود را از دست داده اند.

سازمان بهداشت جهانی به افرادی که مبتلا به این بیماری هستند توصیه هایی می کند که چگونه با حفظ زندگی، برخورداری از مشاوره و آزمایشات خود را مراقبت و محافظت نمایند .

مدیر بخش اجرایی سازمان بهداشت جهانی دکتر Dr Gottfreid می‌گوید: جوانان نسبت به بزرگسالان کمتر دوست دارند مورد آزمایش قرار بگیرند.  در صورتی‌که جوانان مبتلا به این بیماری تحت فشارهای اجتماعی، احساسی و عاطفی فراوانی قرار دارند و از این رو به سرویس‌های درمان و پشتیبانی بیشتری احتیاج دارند.

نقش بیمه در این میان، مانند همیشه کنترل ثبات وضعیت مالی فرد بیمار است. طبعاً بیمه‌ای برای تن فروشان در رابطه با ایدز وجود ندارد اما اشخاصی که به دلایل شغلی با این عفونت در رابطه هستند می‌توانند در این زمینه، بیمه‌ای داشته باشند.

برای مثال کسانی که در آزمایشگاه کار می‌کنند و یا دندانپزشکان، پرستاران، آرایشگران و قصابان با داشتن چنین بیمه ای، نگرانی‌های مالی بیماری حاصل از شغلشان را از بین می‌برند.

اگر واقع بین باشیم، بیمه در تمام مراحل زندگی می‌تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار مالی بزرگی را که در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده ممکن است رخ دهد را کاهش دهد.

اگر تا به حال به اخذ بیمه مناسب فکر نکرده‌ایم، امروز که سلامت هستیم زمان آن است تا به فکر آینده خود باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

*مطالب این مقالات صرفاً در جهت اطلاع رسانی می‌باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود. *

منبع : سازمان بهداشت جهانی

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ