قربانی کلاهبرداری نشوید!

زنان درگیر عشق های خارج از کشور، معمولا قربانی جنایت و کلاهبرداری می شوند. موارد معمول شامل، کلاهبرداری از طریق قرار ملاقات گذاشتن های آنلاین، اخاذی توسط گروههای جنایت کار در خارج از کشور و جذابیت های فرستادن مقدار زیادی پول برای کمک به آوردن اشخاص به کانادا می باشد.

برخی از زنان که به وعده ملاقات محتمل به خارج از کشور سفر کرده اند آدم ربایی شده و یا به عنوان گروگان نگه داشته شده اند. برخی از آنها به امید شهروند کانادا شدن و رسیدن به کانادا این کار را انجام می دهند. بسیاری از آنها پس از رسیدن به کانادا ناپدید می شوند. چنین کلاهبرداری هیچ ارتباطی به روابط عاشقانه ندارد و تنها جهت سوء استفاده از موقعیت زنان آسیب پذیر است.

از وجود افرادی که قرار ملاقاتهای اینترنتی شان تنها جهت اهداف بدخواهانه است، آگاه باشید. این تقریبا غیر ممکن است که فردی که قرار ملاقات اینترنتی می گذارد مجرد بوده و به دنبال یافتن شریکی برای خود باشد و صادقانه در مورد موقعیت و احساسات خود صحبت کند. بهترین راه حرکت و پیش رفتن به آهستگی می باشد. اگر این ملاقاتهای آنلاین در طی زمان به نظر خوب آمد احتمال این که درست باشد، بیشتر است.

از فاش کردن اطلاعات شخصی به فردی که با او صحبت اینترنتی می کنید بپرهیزید. ممکن است او بخواهد از هویت شما جهت استفاده از کارت اعتباری، کارت های خرید، ادعاهای اشتباه به خدمات پزشکی سوء استفاده کند و یا از نام شما جهت اهداف دیگری استفاده کند.

اگر شما قربانی جنایت و کلاهبرداری زناشویی شدید باید یک وکیل با تخصص در زمینه قوانین ازدواج استخدام کنید. با اینکه دولت کانادا حوزه قضایی در موارد قانونی خصوصی ندارد و نمی تواند تاثیری بر روند قانونی درحوزه قضایی خارج از کشور بگذارد اما مسئولان مشاور در نزدیک ترین سفارت های کانادایی  می توانند فهرستی از نمایندگان قانونی در کشور مربوطه را فراهم کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی محافظت از خودتان در برابر کلاهبرداری های بین المللی، وب سایت Canadian Anti-Fraud Centre را ببینید. اگر خانم هستید و تنها مسافرت می کنید با شبکه زنان در ارتباط باشید. با سایر مسافران خانم از طریق سازمان های بین المللی و شبکه های اجتماعی ارتباط داشته باشید.

فهرست محلی سازمان های زنان تبعیدی را بررسی کنید . اعضای این گروهها می توانند بهترین منبع اطلاعات باشند . زنانی را که اخیرا کشورهایی که قصد ملاقاتشان را دارید بازدید کرده اند را جستجو کنید.

آنها می توانند به شما در مورد اینکه چه کارهایی می تواند به شما کمک کند و مسائلی که در مورد آنها باید نگرانی داشته باشند، اطلاعات دست اولی بدهند. به توصیه هایشان برای هتل ها، اتاقها، صبحانه خانه ها و رستوران ها توجه کنید. سوال کنید که آیا آنها دوستان یا سازمان هایی را می شناسند که شما بتوانید در کشور مقصد با آنها تماس بگیرید.

با خانواده یا دوستان در خانه در تماس باشید بویژه اگر در حال مسافرت به تنهایی هستید. از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی، تلفن، فکس یا نامه آنها را در جریان جاهایی که می روید و جاهایی که قصد رفتنش را دارید، قرار دهید.

همیشه در نظر داشته باشید که هرگز بدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه، لحظه، مکان و سن نمی شناسد و همچنین فراموش نکنید بیمه مسافرتی را حتمن از شخصی متخصص در این امر دریافت کنید تا در زمان مطالبه متوجه کاستی های بیمه که در اثر عدم تجربه و دانش ارایه دهنده آن می تواند رخ دهد نشوید.

اقتباس   www.cover4u.ca     و   travel.gc.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ