مسافرت بدون بیمه؟

روزگاری سفرکردن، بسیار راحت بود. شاید به این دلیل که سفرها غالبا در مسیرهایی نه چندان دور صورت می گرفت. امروزه دنیا به شهرکوچکی مبدل شده و اقوام و دوستان بسیاری از ما در این شهر کوچک جهانی پراکنده اند. شهری که در آن بین اعضای نزدیک یک خانواده نیز فاصله دیدارها گاه از مرز ماهها و سالها می گذرد. باز در مقایسه دیروز و امروز باید گفت شاید در گذشته بیماری ها و حوادث سفر به سبب کمی جمعیت و کوتاهی مسافت، چندان قابل توجه نبود اما در حال حاضر، هر اتفاقی در سفر می تواند به شرایط مالی مسافر لطمه ای گاه جبران ناپذیر بزند.

بیماری و تصادف دو عامل اصلی خسارت های پیش بینی نشده در سفر قلمداد می شوند.

بیمه های مسافرتی جهت پوشش هزینه های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است و توصیه میشود ضمن توجه به مقدار پوشش و طول زمان توجه داشته باشیم، چرا که این اتفاق افتاده که شخص متقاضی بیمه، جهت صرفه جویی از حداقل پوشش استفاده کرده و در طول بیمه نامه دچار کمبود مقدار پوشش شده است و ضمن اینکه مدت اقامتش را می داند از طول زمان کوتاه تری استفاده می کند. این امر گاهی موجب می شود فرد بیمه شده قادر نباشد به لحاظ مطالبه (Claim) مجدداً بیمه را تمدید نماید.

شخصی تعریف می کرد که برای سفر، بیمه مسافرتی تهیه کرده و در آنجا در حین شنا ، از سوی جانوری در آب گزیده شده بود. به گفته ایشان در بیمارستان بعد از اعلام داشتن بیمه ، به قسمتی مجهز که به اظهار خودشان به هتل پنج ستاره شباهت داشته، منتقل شد و مبلغ 1600 دلار هزینه درمانشان از سوی بیمه پرداخت شده بود. شاید برای شما این حکایت ملموس تر شود که اگر خود را به جای شخصی بگذارید که برای تفریح به کشوری دیگر می رود و انتظار روبرو شدن با حوادث ناگهانی و هزینه های پیش بینی نشده را ندارد. برای مثال بد نیست در اینجا به هزینه های بستری در بیمارستان که گاه برای 10 شب بیش از 100 هزار دلار می باشد اشاره کنیم همین حکایت برای کسی که از ایران به کانادا و یا برعکس سفر می کند نیز برقرار است.

از سوی دیگر در یک پرواز، دلایل زیادی برای گرفتن بیمه مسافرتی وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی پیش بینی نشده که پرواز را کنسل می کند. هر یک از موارد ذکر شده می تواند خسارت زیادی به مسافر وارد کند.

فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمائید حتماً قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان بین 2 تا 3 بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد مریضی و یا تصادف قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است. راستی از نکات قابل توجه در بیمه مسافرتی ویزیتور به کانادا، پوشش هایی نظیر فیزوتراپیست، کایروپراکتور و دکتر مربوط به استخوان است که شرکت های بیمه پرداخت می کنند و مورد مهم دیگر، پوشش جهت پرستار خصوصی و دارو است.

ممکن است برای شما، این سئوالات پیش بیایند مانند: شرکتهای بیمه چه چیزهایی را پوشش می دهند و یا چه چیزهایی را پوشش نمی دهند؟ آیا برای اخذ بیمه شرایط سنی وجود دارد؟ و آیا می توان با یک بیمه مسافرتی، چندین مسافرت داشت؟ آیا با وجود بیماری، می توان بیمه مسافرتی اخذ نمود؟ و ….

برای دریافت پاسخ، می توانید با دفتر ما تماس بگیرید.

لطفا هرگزبدون بیمه به سفر نروید و میزبان عزیزانتان نشوید، چرا که حادثه، لحظه و مکان و سن نمی شناسد.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ