هزینه زندگی بیمار MS از کجا پرداخت می‌شود؟

” بیماری MS ” یك بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه باعث آسیب به خود می‌شود. این بیماری اولین بار در سال ۱۸۴۹ شناخته شد. اولین توصیف شناخته شده از این بیماری به قرن ۱۴ در هلند بر می گردد.

در حال حاضر حدود ۲/۵ میلیون فرد شناخته شده با بیماری MS  در دنیا وجود دارد. حدود ۴۰۰ هزار نفر در آمریکا ، ۷۰ هزار نفر در انگلستان و تقریباً ۵۰ هزار نفر در کانادا، مبتلا به بیمار MS شناخته شده است.

بیشترین آمار ابتلاء به MS در دنیا در اسکاتلند است که بیش از ۱۰۵۰۰۰ نفر بیمار MS دارد. متوسط سن شروع این بیماری ۳۰ سالگی و متوسط سن تشخیص ۳۷ سالگی می‌باشد. متوسط سن شروع بیماری تا تشخیص توسط پزشک ۴ تا ۵ سال است.

سیاه پوستان نصف سفید پوستان به MS مبتلا می‌شوند. در دو قلوهای همسان اگر یکی از آنها به MS مبتلا شوند، احتمال ابتلا دیگری ۳۰ درصد است و این احتمال در دوقلوهای غیر همسان ۴ درصد است. اگر پدری MS داشته باشد احتمال ابتلا به MS در فرزندان  ۱ در ۱۰۰ و در صورت ابتلا مادر ۱ در ۵۰ است. ریسک کلی در جمعیت عمومی ۱ در ۸۰۰ نفر است.

بیماری MS، عمدتاً افراد جوان را درگیر می‌کند و مطالعات نشان می‌دهد، ابتلا به این بیماری در زنان، بیش از دو برابر مردان است. به دلایل نامعلومی، بیشترین قربانیان بیماری‌های خود ایمنی ، ۷۵ درصد را زنان تشكیل می‌دهند اما نكته جالب توجه دیگر اینكه سیر پیشرفت بیماری در مردان مبتلا سریع‌تر از زنان است.

MS به مرور زمان بدتر می‌شود تا این که در نهایت فرد مبتلا را روی ویلچر می‌نشاند. دانشمندان بر این عقیده‌اند که عوامل محیطی مانند رژیم غذایی نامناسب، سیگار و فشارهای روحی می‌تواند موجب جهش ژن‌ها شوند.

ما به دنبال چگونگی پیدایش این بیماری نیستیم زیرا در تخصص ما نیست، اما از آنجا که شیوع بیماری‌های سخت تابع عوامل زیادی است، بهتر می‌توانیم شما را به لزوم داشتن بیمه‌ای در این خصوص راهنمایی کنیم.

اگرچه بیمه نمی‌تواند جلوی بیماری را بگیرد اما این امکان را برای بیمارفراهم می‌کند که در دوران درمان و عدم توانایی کار، زندگی خود را از جهت مالی با ثبات نگاه دارد.

مناسبت‌های جهانی بهداشت همواره بهانه‌ای هستند برای یادآوری نعمت سلامتی که از آن  برخورداریم. مانند همیشه در انتهای مقاله‌مان از شما می‌خواهیم تا قبل از وقوع بیماری و روبرو شدن با رویدادهای غیر منتظره، خود را به بیمه ایمن سازید.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

امروز شاید روزی است که از برخورد با بیماری‌های سخت گریزی نمی توان یافت، اما به طور حتم می‌توان از رو برو شدن با مشکلات مالی رهایی یافت، اگر امروز به خود بیندیشیم.

مطالب این مقالات صرفا در جهت اطلاع رسانی می‌باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ