تاثیرات آب و هوا بر روی سرطان پروستات

حتما شنیده اید که امروزه به نسبت گذشته تعداد مبتلا به سرطان بیشتر شده است. علی رغم اینکه عامل ژنتیک تاثیر به سزا و درصد بسیار بالایی برای خود اختصاص می دهد ، لازم به ذکر است که تاثیر مواد غذایی و آب و هوا و مکان جغرافیایی را نمی توان نادیده گرفت و یکی از موارد مذکور را می توان به تاثیر آب و هوا به روی سرطان پروستات دانست.

مطالعات و تحقیقات توسط محققان نشان می دهد که رابطه ای بین هوای خشک و سرد و بالا رفتن میزان خطر سرطان پروستات وجود دارد. خانم Sophie St-Hilaire از دانشگاه Idaho امریکا می گوید با اینکه ما دقیقا نمی دانیم چرا ! ولی آمار و بررسی ها که در بخشها و شهرستانهای امریکا به عمل آمده نشان دهنده آن است که از هر 6 نفر 1 نفر مبتلا به سرطان پروستات می شوند.

مطالعات و فرضیه های بیشتری در این خصوص نشان می دهد که مکان زندگی (عرض جغرافیایی) کمبود ویتامین D و اشعه UV تاثیر قابل توجهی در سرطان پروستات دارد.

قابل توجه اینکه 71 درصد از بیماری های سخت مربوط به سرطان است که 85 درصد خانم ها و 54 درصد آقایون را به خو د اختصاص می دهد.

تنها در یکی از شرکتهای بیمه مبلغ 30.000.000 دلار در خصوص بیماری های سخت پرداخت شده است.

” بیمه بیماری های سخت،” به صورت دوره های 5 ساله، 10 ساله، 20 ساله و تا سن 65 سالگی و همچنین 100 سالگی و حتی با برگشت پول و یا پرداخت کوتاه مدت و بهره مندی تمام عمر بدون پرداخت فرد بیمه شده عرضه می شود. این بیمه معمولا از 3 بیماری رایج: سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان شروع می شود و می تواند تا 23 مورد از 25000 تا 2.000.000 دلار بیماری را تحت پوشش قرار دهد. نمونه ای از بیمه بیماری های سخت به گونه ای طراحی شده است که به همراه بیمه عمر است و در این صورت هر کدام زودتر حادث شد ( عمر و یا بیماری سخت)، از طرف شرکت بیمه بصورت یکجا و معاف از مالیات، قابل پرداخت باشد.

از نکات مهم بیمه بیماری های سخت این است که فرد بیمه شده ملزم به ارائه اسناد هزینه های درمانی اش نیست. بلکه تنها ارائه گزارش بیماری وی به شرکت بیمه کافی است . اگر به آمار روز افزون بیماری ها نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که علیرغم اجباری نبودن این بیمه از طرف دولت، درجه اهمیت و ضرورت داشتن این بیمه نه تنها کمتر از بیمه های اجباری نیست بلکه بیشتر از آن است. بی شک قبول دارید که هیچکس از لحظه بعد خود خبر ندارد و بهتر است اینک که سلامت هستیم پیش بینی کنیم که در صورت دچار شدن به بیماری سخت، چگونه با هزینه های زندگی و درمان برخورد نماییم.

با کمی تامل در روز سلامتی، می توان دید که زندگی به پایان نرسیده حتی در روزهای بیماری.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ