از کار افتادگی و بیمه مناسب

ماه نوامبر، ماه آگاهی رساندن در خصوص بیماریهایی نظیر ریه و آلزایمر است.

همانطور که می دانیم بیمه ناتوانی جسمی، قراردادی است مابین شخص متقاضی (بیمه شونده) و طرف دیگر شرکت بیمه.

این بیمه می تواند بصورت فردی و یا گروهی باشد و طبق قرار داد، مبلغی به بیمه شونده داده می شود، به شرط آنکه وی قادر به انجام کار نباشد که این می تواند ناتوانی جسمی ناشی از سانحه و یا بیماری باشد.

بدون شک، نرخ بیمه نامه تصادف ارزانتر از بیمه بیماری است. به عبارت دیگر، در هنگام عقد قرار داد در صورت انتخاب بیمه بیماری مبلغ بیشتری به نسبت بیمه تصادف باید پرداخت شود. موارد بسیار زیادی در خصوص بیمه ناتوانی جسمی و از کارافتادگی باید رعایت شود، بطور مثال:

مالیات، محدودیت دریافت حق بیمه، محدودیت در زمان اخذ و طول دوره دریافت بیمه نامه، محدودیت بعضی از مشاغل نظیر رانندگان تاکسی، درجه ریسک پذیری شغل و مسئولیت شغلی و حتا درصد به کارگیری از مسولیت، محدودیت پوشش برای افراد غیر مقیم کانادا و البته برای آن دسته از افرادی که با ویزای کاری اقدام می کنند، پوشش سانحه منظور می شود.

شناخت تفاوتهای موجود بین بیمه ناتوانی جسمی (DI) و مراقبت ویژه(LTC) ضرورت دارد و باید اضافه کرد که شرایط اخذ و دریافت (مطالبه پول) در هر یک از دو بیمه نامه متفاوت است. قابل ذکر است که ناتوانی جسمی و از کار افتادگی می تواند در صورت بیماری بوجود بیاید و در این حالت شرایط دریافت بیمه متفاوت است.

بی تردید افرادی که بیمه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی (Disability) از مدل بیماری (Sickness) را بخواهند، باید واجد شرایط سلامتی هم باشند، به این معنی که با توجه به مقدار درخواست متقاضی بیمه، شرکت بیمه در خواست آزمایش و یا آزمایشاتی مانند خون و ادرار را می نماید.

در این راستا قد و وزن از دیگر پارامترهای مهم است که بطور مثال با حداقل قد در خانمها و آقایان 154cm می تواند حداقل وزن 34kg و حداکثر 82kg  مورد تأیید شود و یا اینکه افراد  با قد  170 cm می توانند حداقل وزن  45 kg و تا حداکثر 107 kg داشته باشند و بی شک وزن کمتر و یا بیشتر از مقدار فوق، مورد تأیید استاندارد نیست.

جالب این است که در بیمه ناتوانی جسمی و از کارافتادگی از نوع بیماری (Sickness) بر عکس بیمه ناتوانی جسمی و از کار افتادگی از مدل (Accident) تصادف و سانحه، به این پارامترها اهمیت می دهد و با حداکثر قد   149 cm می تواند دارای وزن حداقل62 kg  باشد، در غیر اینصورت واجد شرایط نخواهد بود.

از سوی دیگر، برای افراد بین سنین 18 تا 50 سال و تا سقف پوشش 2000 دلار تنها با ارائه فرم بیمه نامه و MIB قابل پذیرش است. همانطور که می دانیم گزارش و تاریخچه پزشکی هر فردی درMIB  وجود دارد.(Medical Information Bureau) زمانی که درخواست وام و یا خرید وسیله ای می کنیم، بطور معمول فرد متقاضی می بایست دارای کردیت مناسب باشد، در خصوص وضعیت پزشکی هم به اینگونه است.

در واقع به بیان بهتر، وضعیت پزشکی مان در (MIB) موجود است و از طریق (GHIP) و در انتاریو کارت درمانی اهیپ، دکتر و… این اطلاعات درMIB جمع می شود و در زمان نیاز، امکان دسترسی به آن وجود دارد.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ