برای داشتن دندان‌های سالم

متخصصان می‌گویند بهداشت دندان، رژیم غذایی خوب و معاینه‌های عمومی منظم منجر به داشتن دندان‌های سفید مرواریدی می‌شود.

بعضی اوقات کودکان مسواک زدن را فراموش می‌کنند. کودکان باید دوبار در سال برای معاینه نزد دندانپزشک بروند اما مراقبت خانگی مناسب، رژیم‌های سالم و پیش‌گیری از آسیب می‌تواند تضمین کننده دندان‌های سالم کودکان باشد. مراحلی وجود دارد که کودکان و والدین با استفاده از آن‌ها می‌توانند مطمئن شوند که دندان فرزندانشان سالم و بدون پوسیدگی باقی می‌ماند:

  • مسواک زدن پیش از صبحانه:  صبح ها زمان بسیار محدودی برای رفتن به مدرسه وجود دارد. برخی اوقات کودکان صبحانه‌شان را در راه مدرسه می‌خورند. لازم نیست برای مسواک زدن منتظر بعد از صبحانه شویم. به این ترتیب می‌توانیم مطمئن شویم که کودکان پیش از رفتن به مدرسه مسواک بزنند. هدف این است که از کاهش PH دهان که منجر به اسیدی شدن محیط دهان و همچنین پوسیدگی دندان‌ها شود اجتناب صورت گیرد. مطالعات نشان می‌دهد، اگر ما پیش از خوردن غذا مسواک بزنیم PH دهان به قدر کافی کاهش نیافته و در نتیجه منجر به پوسیدگی دندان نمی‌شود.
  • کنترل شدید نکنید: برخی والدین به فرزندانشان می‌گوید تا زمانی که آنها موهایشان را مرتب نکرده‌اند، مسواک نزنند. به فرزندانتان اجازه دهید در حین اینکه مشغول مرتب کردن موهایشان هستید، مسواک بزنند چون هیچ زمانی را برای مسواک زدن نباید از دست داد.
  • به رژیم غذایی توجه داشته باشید: وعده‌های غذایی مدرسه نباید شامل غذاهای قندی و فراوری شده باشد. والدینی که غذای فرزندانشان را بسته بندی می‌کنند باید به مواردی مثل میوه‌ها و سبزیجات که برای سلامتی کودکان مفید است، توجه داشته باشند.
  • وسواس به خرج ندهید:  تنوع خوب است اما دادن غذاهای مشابه و مفید به صورت هر روزه هیچ ضرری ندارد. برای مثال، خرد کردن میوه‌ها و سبزیجات و اضافه کردن حمص و نان پیتا بسیار سالم و مناسب است.
  • به زمانی که غذاها در قفسه فروشگاه مانده‌اند توجه کنید: غذاهای بسته بندی شده که برای زمان طولانی در قفسه مغازه مانده‌اند مثل crackers  و pretzels محتوی نشاسته هستند. این نشاسته دندان‌ها را پوشانده و می‌تواند موجب پوسیدگی و رشد باکتری شود. از آنجایی که کودکان این غذاهای حاوی نشاسته را در مدرسه می‌خورند، والدین باید از افزودن آن‌ها در غذاهای خانگی اجتناب کرده و به جای آن میوه‌ها، سبزیجات و میوه‌های خشک مثل کشمش را جایگزین کنند.
  • آب بنوشید: آبمیوه‌ها اغلب حاوی مقدار زیادی مواد قندی هستند. قند می‌تواند دندان‌ها را پوشانده و موجب تسریع پوسیدگی دندان شود. قند همچنین می‌تواند منجر به ناآرامی بعدازظهر شود که منجر به اختلال در انجام تکالیف مدرسه می‌شود. پیشنهاد می‌شود به جای آبمیوه به کودکان میوه داده و نوشیدن آب را به کودکان آموزش دهید.

بیمه‌های تکمیلی، ابتدایی‌ترین پوشش‌ مورد نیاز در خصوص دارو، درمان، دندان، چشم و هرآنچه بیمه بهداشت استانی پوشش نمی‌دهد نظیر آمبولانس، ماساژتراپی، کایروپراکتور، فیزیوتراپی، وسایل پزشکی و بیمارستانی و مشاور روانشناس  را در اختیار شخص بیمه شده قرار می‌دهد. این بیمه به شکل‌های مختلف فردی و گروهی با تنوع پوشش قابل اخذ است.

پیشنهاد می‌کنیم درباره این موضوع، با ما در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب مشورت کنید.

 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ