میزبان هستید یا مسافر؟

فصل سرما است و بهانه‌ای برای مسافرت به مناطق گرمسیر. توصیه می‌شود ضمن در نظر گرفتن اصول بهداشتی، گرفتن بیمه مسافرتی را فراموش نکنید.

هدف ما از مسافرت می‌تواند کار، تفریح و یا جهت تحصیل باشد. بیمه‌های مسافرتی جهت امنیت، کنترل و حفاظت از سرمایه در سفر هستند.

بیمه‌های مسافرتی جهت پوشش هزینه‌های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و بیماری ممکن است رخ دهد جوابگو خواهند بود.

معمولاً در تمام دنیا بیمه‌های مسافرتی توسط عواملی نظیر آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های بیمه به فروش می‌رسند. اما به لحاظ متخصص بودن، شرکت‌های بیمه و عوامل فروش، توانایی جوابگویی بیشتری را خواهند داشت.

برای افراد ویزیتور و منتظرین کارت درمانی، مقدار پوشش بیمه  می‌تواند بین ۱۰ هزار دلار تا ۳۰۰ هزار دلار باشد. همچنین برای مسافران به استان‌های دیگر یا خارج از کشور، پوشش بیمه معمولاً بین ۵ میلیون دلار تا ۱۰ میلیون دلار می‌باشد.

لازم به ذکر است افراد کانادایی برای سفر به استان‌های دیگر و یا خارج از کشور می‌بایست دارای کارت بیمه استانی درمانی معتبر(نظیر اهیپ در انتاریو) باشند.

  • پوشش اضطراری جهت سوانح پزشکی، بیماری و تصادف: آمبولانس زمینی، هوایی و خدمات پزشکی.
  • پوشش بیمه‌های مسافرتی: آسیب یا مفقود شدن ساک و چمدان، پوشش جهت بازگرداندن متوفا، حادثه ناشی از تصادف، قطع عضو، پوشش جهت ابطال پرواز یا تاخیر در برنامه پرواز و همچنین پوشش جهت حیوانات خانگی نظیر گربه و سگ.

اگر شما با ارقام متفاوت در بیمه‌های مسافرتی روبه‌رو می‌شوید، بهتر است بدانید که دلیل وجود رقم‌های متفاوت برای کسانی که از این بیمه استفاده می‌کنند به طول زمان اقامت، وضعیت سلامتی گذشته و حال متقاضی بیمه، سن شخص متقاضی بیمه و همچنین ریسک و خطری که پیش‌بینی می‌شود بستگی دارد.

در زمان خرید توجه داشته باشید که طول مدت پوشش بیمه را نادیده نگیرید.

برای مثال اگر عزیزان شما برای سفر عازم کانادا هستند و ویزای ۶ ماهه دارند، اما  نمی‌دانند که تا چه زمانی از این دوره را در کانادا اقامت می‌کنند، بهتر است برای کل مدت‌ زمان ۶ ماهه بیمه خریداری نمایند و اگر سفرشان زودتر به پایان رسید، از همان تاریخ بیمه را کنسل نمایند و پول باقی‌مانده را دریافت نمایند.

دیده شده که مسافران، خصوصاً پس از مسافرت دچار دردهای عضلانی می‌شوند. بیمه‌های مسافرتی عرضه شده توسط شرکت بیمه رحیمیان، هزینه‌های کایروپرکتور، فیزیوتراپیست و پزشک مربوط به استخوان را نیز پوشش می‌دهد.

از نکات بسیار مهم، پوشش دارو است که عمده بیمه‌های مسافرتی موجود در بازار این ویژگی را ندارند.

در صورتی که این بیمه پوششی تا سقف ۵۰۰ دلار در ماه جهت هزینه‌های داروی شما پرداخت خواهد کرد. از دیگر موارد مهم و قابل توجه پوشش بیمه، جهت پرستار خصوصی است و این مقدار پوشش می‌تواند رابطه مستقیم با مقدار بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید داشته باشد.

پوشش جهت وسایل پزشکی، آمبولانس (حتی آمبولانس هوایی)، پوشش دندانپزشکی و یا فوت ویزیتور به کانادا از جمله نکاتی است که باید به آن توجه شود.

در نظر داشته باشید کسی که موارد بالا را در سفر مورد توجه قرار می‌دهد، می‌تواند  دوران خوبی را همراه با آرامش فکری سپری کند.

چرا که در صورت بروز هر یک از موارد پیش‌بینی نشده در سفر، در صورت داشتن بیمه مسافرتی مناسب، نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف نخواهد بود. بنابراین بهتر است قبل از وقوع به فکر علاج آن باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

اقتباس : www.cover4u.ca

Image courtesy of Sira Anamwong at FreeDigitalPhotos.net

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ