مجوز پرواز با بیمه معتبر

به طور کلی بیمارانی که در شرایط حاد و بی ثباتی قرار دارند، ملزم به اخذ مجوز پزشکی از پزشک معتبر جهت انجام مسافرت هوایی خود هستند.

تیم پزشکی شرکت های هواپیمایی مسئول تصمیم گیری در قبال این دسته از مسافران بوده و تنها این بخش است که می تواند مجوز سفر هوایی برای بیماران را صادر و مشخص کند که بیمار تحت چه شرایط و با چه تسهیلات یا محدودیت هایی می تواند مسافرت هوایی داشته باشد. نظر پزشک معالج تنها در حد یک توصیه قابل تامل بوده و تصمیم گیری قطعی بر عهده تیم پزشکی هوایی است.

مسافرانی که وضعیت سلامتی متوسطی دارند پرواز و مسافرت هوایی را به خوبی تحمل کرده و مشکلی از این جهت برایشان ایجاد نمی شود.

افرادی که سفر هوایی را تجربه می کنند یا برای گردش، سیاحت و … اقدام به سفر هوایی می کنند که معمولا مشکلی در طول مدت پرواز برایشان ایجاد نمی شود، یا افرادی هستند که بیماری علت اصلی سفرشان بوده و جهت درمان یا اخذ مشاوره تخصصی و … اقدام به سفر می کنند.

این دسته از افراد هرچند گروه بسیار کوچکی از مسافران هوایی را تشکیل می دهند معمولا قادر به مراقبت از خود در طول پرواز نبوده و نیاز به همراه دارند، همچنین شرایط پرواز و طول مدت سفر می تواند برای فرد ناخوشایند باشد.

مسافران بیماری که نیاز به اخذ مجوز پزشکی دارند:

 • بیمارانی که نوع بیماری آنان ممکن است سبب مشکلات پروازی یا تاخیر در پرواز یا سبب آزار سایر مسافرین شود.
 • افراد مبتلا به هر نوع بیماری حاد و مزمن عفونی.
 • افرادی که به تنهایی قادر به مراقبت از خود نیستند و بیمارانی که شرایط پروازی سبب تشدید یا وخامت حالشان ایشان شود.
 • تغییرات فیزیولوژیک ایجاد شده تحت تاثیر عواملی چون کاهش فشار و اکسیژن شدت یافته و می تواند سبب بحرانی شدن وضعیت بیماران مستعد شود و همچنین محدودیت های فیزیکی کابین هواپیما و عوارض و هیجانات روانی ایجاد شده در اثر پرواز می تواند مشکل آفرین شود.

مسافران بیماری که نیاز به اخذ مجوز پزشکی ندارند:

 • افرادی که تحت اعمال جراحی ناباروری قرار گرفته اند پس از گذشت 24 ساعت از عمل.
 • اعمال جراحی سطحی مرتبط با پوست و مو.
 • موارد آتل گیری و گچ گیری اندام فوقانی (بازو و ساعد) و زیر زانو (پا و ساق پا) پس از 24 ساعت در پروازهای داخلی و 48 ساعت پس از گچ گیری در پروازهای خارجی به شرط نداشتن خونریزی.
 • جراحی بینی بدون انسداد مجاری تنفسی و پانسمان داخلی بینی بدون خونریزی.
 • اعمال جراحی اصلاح دید در مسافران کمتر از 40 سال. (جراحی لیزری قرنیه)
 • مسافران دارای سوند ادراری که هیچگونه اعمال جراحی شکمی در دو هفته اخیر نداشته اند.
 • افراد زیر 60 سال که دارای ضایعه نخاعی هستند اما نیازمند برانکارد و اکسیژن نیستند و قادر به استفاده از کمربند صندلی هستند.
 • سوختگی های سطحی که ظاهر و بوی نامناسبی نداشته باشند.
 • هرگونه عمل جراحی که از آن دو هفته گذشته باشد و فرد دارای حال عمومی مناسب بوده و بتواند روی صندلی بنشیند و کمربند صندلی خود را ببندد.
 • معلولینی که نیازمند خدمات پزشکی خاص نیستند.

اگر مایل به اخذ بیمه مسافرتی هستید در وحله اول بیمه را از شرکت معتبر بیمه و از فرد خبره دریافت و سپس به طور کامل وضعیت پزشکی خود و داروهای مصرفی تان را عنوان کنید. به تک تک سوالات پزشکی در فرم بیمه نامه تان به دقت پاسخ داده و در صدد پنهان کردن چیزی در زمینه سلامتی تان نباشید. اگر به هر دلیلی به دنبال بیمه ارزانی می گردید حتما از تفاوت های پوشش آن و قیمت Deductible که باید پرداخت کنید آگاه باشید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ