حافظه دایم

روزهای زندگی پر از خاطره اند خاطره هایی که شاید در ذهن ما با خطوطی کج و معوج باقی بمانند و بایگانی شوند. خیلی از ماها ناتوانی را بسیار دور از خود می بینیم و فکر می کنیم سالهای زیادی با آن فاصله داریم هر لحظه ممکن است این یکنواختی حساب شده از دید ما، با تلنگری از هم بپاشد.

آلویس آلزایمر، روانپزشک آلمانی پس از سال‌ها تحقیق توانست تعریفی علمی از این بیماری ارایه کند. این بیماری برای قدردانی از یک عمر تحقیق آلویس آلزایمر، آلزایمر نامیده شده است. 21 سپتامبر روز جهانی آلزایمر است.

روزی که به جهانیان یادآوری می‌کند، این افراد فراموشکار را از یاد نبرند. علت دقیق این بیماری هنوز مشخص نیست، اما در این بیماری تغییرات متعددی در مغز بیمار رخ می‌دهد که باعث کوچک شدن مغز و از میان رفتن سلول‌های مغزی می‌شود و به جای آنها لکه‌های مختلف با اشکال خاصی به نام پلاک‌های پیری می‌نشیند. این بیماری اشکالات مختلفی را برای فرد به دنبال دارد حالات فرد مبتلا به سرعت تغییر میکند و بی‌هیچ توجیه و دلیلی، آرامش به اشک و خشم تبدیل می شود و با سوظن و بدگمانی به اطرافیان خود مینگرد.

در بیماری آلزایمر ترشح برخی مواد در مغز بشدت کاهش می‌یابد، اما این مساله همیشه به علت پیر شدن سلول‌ها نیست. سکته مغزی که باعث از دست رفتن بخشی از سلول‌های مغز می‌شود یا شوک عاطفی پس از دست دادن عزیزی، می‌تواند خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش دهند.

در حدود 24 ميليون نفر در جهان به بيماري آلزايمر مبتلا هستند و در هر 7 ثانيه يك نفر به این بيماري مبتلا مي‌شود. برآورد شده تا سال 2040 اين رقم به 81 ميليون نفر خواهد رسيد. 70 درصد شيوع اين بيماري مربوط به كشورهاي در حال توسعه و جهان سومي است.

زنان بيشتر از مردان به آلزايمر مبتلا مي‌شوند و به طور متوسط زنان 5 تا 6 درصد بيش از مردان در معرض ابتلا به اين بيماري هستند. بررسي‌ها نشان داده‌اند در حدود 3 – 2 درصد افراد بالاي 65 سال داراي نشانه‌هايي از ابتلا به آلزايمر هستند، اما اين ميزان در افراد 85 ساله به حدود 25 تا50 درصد مي‌رسد. به زبان ساده‌تر، احتمال ابتلا به بيماري آلزايمر پس از سن 65 سالگي هر 5 سال 2 برابر شده و بيماران آلزايمري بالاتر از 85 سال بيشترين ميزان افراد مبتلا به آلزايمر را شامل مي‌شوند.

سن بالا، سابقه خانوادگي، جنس مونث و سندرم داون، مهم‌ترين عوامل خطرساز براي آلزايمر هستند.

در موارد پيشرفته، بيمار توانايي ارتباط با محيط يا كنترل عملكردهاي جسماني خود را از دست مي‌دهد و با پيشرفت بيشتر بيماري، مراحلي از كاهش هوشياري، كما و به دنبال آن مرگ رخ مي‌دهد.

مشکل خانواده های چنین بیمارانی تنها فراموشی آنها نیست نگهداری و مراقبت از این بیماران بسیار سخت است نگهداری از آنها به وقت و نیروی زیادی احتیاج دارد خانواده باید قادر باشد فشارهای عصبی بر بیمار را تقلیل دهد و در همه مراحل مراقب ضربه هایی باشد که بر جسم و عواطف او وارد می آید.

هزینه این بیماران به مراتب مشکلی بزرگتر است به همین سبب بیشتر خانواده های بیماران آلزایمری تحت فشار روحی و روانی و اقتصادی هستند. راهکار مناسب، تهیه بیمه در این خصوص است بیمه بیماریهای سخت که می تواند از 25000 تا دو میلیون دلار پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد. زمانیکه سالم هستیم باید بیمه فوق را اختیار کنیم.

برای هر یک از ما چنین شرایطی ممکن است پیش آید بیمه در این خصوص موجب می شود از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه های مالی و تعهدات بر آییم. پس از اخذ بیمه در این خصوص، در صورت تشخیص بیماری فوق توسط پزشک معالج و تایید آن و گزارش به شرکت بیمه فرد بیمه شده واجد شرایط خواهد بود. در صورت عدم بیماری امکان اخذ پولهای پرداختی در بعضی از انواع این بیمه امکان پذیر است.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

 

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ