می خواهم زنده بمانم

داشتن سبک زندگی سالم به شما برای مواجه با تغییرات عادی سن کمک کرده و موجب می شود که افرادی که علاقمند به زندگی شان هستند توجه بیشتری به سلامتی شان داشته باشند. در واقع این نتیجه یک تحقیق جدید است که نگاهی به ارتباط بین توجه به سلامت و مراقبت های پیشگیری کننده دارد.

محققان بیش از 7000 مرد و زن بالای 50 سال را دراین تحقیق قرار دادند. شرکت کنندگان یک پرسشنامه اجتماعی روان شناسی، که احساسشان از انجام آزمایش میزان 6 مورد با تمایل قبلی را ارزیابی می کرد را پر کردند. هر چقدر میزان آن موارد بالاتر بود احساس انجام آن با تمایل بیشتری بود.

همچنین از هر فردی بر اساس جنسیتش سوالاتی درباره استفاده شان از 6 سرویسی که مراقبت های پیشگیری کننده را ارایه می داد، کردند که شامل تزریق واکسن آنفولانزا، آزمایش خون برای کلسترول، آزمایش برای سرطان روده، ماموگرافی، سرطان دهانه رحم و سرطان پروستات بود.

پیش از تجزیه و تحلیل این اطلاعات، محققان دریافتند که احساس تمایل بیشتر برای انجام آزمایش با احتمال بیشتر انجام دادن آزمایش کلسترول یا سرطان روده در ارتباط بود. زنان تمایل زیادی به انجام ماموگرافی یا آزمایش دهانه رحم داشتند و مردان تمایل زیادی به انجام آزمایش پروستات داشتند.

همچنین هر مقدار میزان موارد آزمایش شده افزایش داشت منجر به 17 % کاهش گذراندن شب در بیمارستان می شد. محققان می گویند که یافته ها نشان می دهد که داشتن این احساس در زندگی منجر می شود که مردم انگیزه بیشتری جهت اقدامات پیشگیری کننده داشته باشند و این چیزی است که ممکن است کمک به شکل گیری تکنیک هایی در جهت اقدامات پیشگیری کننده کند.

بسیاری از عوامل بر سلامتی شما تاثیر دارد که برخی را شما نمی توانید کنترل کنید مانند ساختمان ژنتیکی یا سن تان. اما شما می توانید سبک زندگی تان را تغییر دهید. با پیش قدم شدن در داشتن زندگی سالم می توانید احتمال بیمارهای قلبی، سرطان، سکته و سایر بیماریهای جدی را کاهش دهید:

*با انجام آزمایش های مورد نیاز
*  ثابت نگه داشتن وزن مناسب
* خوردن غذاهای متنوع سالم و محدود کردن خوردن چربی های اشباع شده و پر کالری
* انجام حرکتهای فیزیکی
* کنترل فشار خون و کلسترول
* استعمال نکردن دخانیات
* محافظت خود در برابر نور آفتاب زیاد
* خوردن الکل متعادل یا اصلن ننوشیدن

مراقبت های روانی شامل احساساتمان، روح و روانمان و اجتماعی بودنمان است. اینها بر چگونگی فکر، احساس و عمل مان در مواجه با زندگی تاثیر دارد. همچنین به تعیین چگونگی مواجه با اضطراب، در ارتباط با دیگران و انتخاب هایمان، کمک می کند. مراقبت روانی در هر مرحله از زندگی بسیار مهم است از دوران کودکی تا نوجوانی و بزرگسالی.

بیمارهای روانی اختلالات جدی هستند که بر فکر کردن، حس و حال و رفتارمان تاثیر می گذارند. دلایل زیادی برای اختلالات روانی وجود دارد. ژن و خانواده ممکن است نقش بزرگی داشته باشند. تجارب زندگی مثل اضطراب یا تجاوز نیز ممکن است بر این اختلالات تاثیر داشته باشند. عوامل محیطی نیز می تواند بخشی از علت این اختلالات باشد . اختلالات روانی متداول هستند اما درمان در دسترس است.

شناخت از ریسک و خطرات نبایستی موجب ناراحتی و نگرانی ما باشد. بلکه با مطالعه و مشاوره با متخصصین از جمله مشاور امور مالی می توانیم زندگی همراه با آرامش و اسایش داشته باشیم در این خصوص پیشنهاد می شود با توجه به توان مالی مان اقدام به طرح و برنامه ریزی و پوشش های بیمه نظیر بیمه تکمیلی ناتوانی جسمی، از کار افتادگی، بیماریها، مراقبت ویژه، حوادث و عمر برای خود و عزیزانمان باشیم.

مرجع : www.cover4u.ca
Image courtesy of Ambro at FreeDigitalPhotos.net
شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ