پس انداز و بیمه از کارافتادگی راه حل امروز و فردا 

سالها قبل، فقر در بین سالمندان کانادا بسیار زیاد بود و افرادی که سابقه کاری در کارخانجات و مراکز صنعتی داشتند بعد از سن 70 سالگی مبلغ ناچیزی دریافت می کردند که هزینه زندگی شان را تامین نمی کرد.

در سال 1920 دولت کانادا اولین برنامه کمکی خود را برای حمایت از افراد سالخورده بنیان نهاد، در انتخابات 1926، مک کنزی قول داد که قانون حمایت از افراد سالخورده را به اجرا درآورد.

در سال 1927، این قانون به اجرا در آمد و  تمام افراد سالخورده از سن 70 سالگی ماهیانه 20 دلار ( 25 درصد حقوق متوسط کارگری) را دریافت می کردند و در صورت فوت فرد، این مبلغ به بازماندگان وی تعلق می گرفت، بدون اغراق باید گفت امروزه بسیاری از بازنشستگان در مواجهه با مسایل مالی غافلگیر شده اند و نداشتن درآمد کافی بزرگترین شوک سنین بازنشستگی شان قلمداد می شود.

متاسفانه خیلی از افراد درست در زمانی که روزی از دور به عنوان دوران رویایی و طلایی  تصور می کردند با چیزی متفاوت روبرو می شوند، چیزی که در آن شرایط استراحت و سفرهای دلچسب بدون نگرانی مالی وجود نداشته و سالها تلاش، نتوانسته آرامش دلخواه را به دنبال داشته باشد.

با توجه به افزایش سن و طول عمر بیشتر، طبعا به طور معمول، افراد فرصت بیشتری برای لذت بردن از زندگی دارند اما قطعن این به معنای سلامت در سنین بالا و عدم نیاز به پرستار و یا نیاز به داروهای مختلف نیست. باید گفت همه رویدادهای سنین سالمندی در حالتی لذت بخش و بدور از افسردگی و تنهایی است که ما قبل از رسیدن به آن برایش برنامه ریزی کرده باشیم.

پس انداز بازنشستگی و  بیمه مراقبت ویژه  یکی از بزرگترین برنامه ریزی هایی است که می تواند وضعیت ما را پس از سپری شدن دوران جوانی در جهت مثبت تغییر دهد.

باید گفت پس انداز بازنشستگی، به شکل های گوناگونی عرضه می شود و بنا به چگونگی استفاده از آن، انتخاب های مختلفی برای ما موجود است.

پس انداز بازنشستگی تاثیر مستقیم در کاهش میزان مالیات مشمولان مالیات دارد. به عبارتی دیگر انتقال مالیات به آینده انجام خواهد شد که البته با توجه به سطح درآمد و مشمول پرداخت مالیاتی در زمان برداشت بازنشستگی بستگی خواهد داشت و  می تواند از بانکها و یا موسسات مالی و شرکتهای بیمه و سرمایه گذاری انجام شود.

نوع انتخاب سرمایه گذاری، تقسیم و مدیریت ریسک از دیگر موارد مهمی است که مشاوران مالی و متخصصان مربوطه در امور سرمایه گذاری با توجه به قدرت ریسک پذیری فرد متقاضی، مقدار پول و برگشت سود سرمایه گذاری، مورد بررسی و توجه قرار می دهند.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ