لنز بهتر است یا عینک؟ چه نیازی به بیمه داریم؟

میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا از لنز استفاده می‌کنند. این آمار فقط در آمریکا به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسیده است.

بسته به سبک زندگی و سلامت چشمانتان، با مراقبت و نگهداری صحیح، لنز می‌تواند جایگزین مناسبی برای عینک باشد. در بازار امروز دو دسته لنزهای آرایشی و طبی مورد استفاده قرار می گیرند.

لنزهای طبی در مواردی چون نزدیک بینی، دوربینی، کراتوکونوس (قوز قرنیه)، آستیگماتیسم و پیر چشمی، برای اصلاح عیوب انکساری که مشابه آن در عینک‌ها انجام می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین لنزها به دو دسته Hard و Soft تقسیم می‌شوند.

در سال ۱۹۳۶ ‏William Feinbloom‏ چشم پزشك آمریكایی اولین لنزهای تماسی پلاستیكی را ساخت.

در سال ۱۹۳۹ استفاده از آن در آمریكا شروع شد. در سال ۱۹۴۵ ‏سازمان چشم‌پزشكی آمریكا به‌ طور رسمی پیشرفت و رشد در زمینه لنزهای تماسی را به عنوان یك بخش از حوزه چشم‌پزشكی به رسمیت شناخت و سرانجام در سال ۱۹۴۹ اولین ایمپلنت موفقیت‌آمیز درون چشمی با لنزها انجام شد.

از مزایای لنزهای طبی می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • استفاده راحت و آسان از آن‌ها.
  • مه آلوده یا بخار گرفته نمی‌شوند.
  • لنز دیده نمی‌شود، در نتیجه فرد ظاهر زیباتری دارد.
  • در بعضی از افراد، کاهش بینایی با لنز بهتر از عینک اصلاح می‌شود.
  • در ورزشکاران استفاده از لنز مناسب‌تر است.
  • با عینک، فرد فقط روبرو را خوب می‌بیند و برای دیدن اطراف باید سر خود را بچرخاند، در صورتی که لنز، همراه چشم می‌چرخد و فرد در تمام جهات بینایی خوبی دارد.
  • عینک باعث احساس سنگینی روی پل بینی یا گوش می‌شود، در حالی که لنز چنین مشکلی را ندارد.

به نظر می‌رسد امروزه، مشکل عمده مردم، ندانستن راه درست نگهداری و استفاده از لنز است که ممکن است منجر به تحریکات چشم شود. مهم‌ترین عیب لنزها این است که می‌توانند منجر به عفونت چشم‌ها شده یا باعث خراش در قرنیه چشم شوند.

لنز به دنبال خراش دادن چشم ممکن است باعث ورود میکروب به چشم‌ها شود. وارد شدن میکروب در چشم هم می‌تواند باعث بروز مشکل در قرنیه چشم شود تا جایی که می‌تواند باعث پیوند قرنیه شود. عفونت چشم می‌تواند موجب تاری دید و در مراحل پیشرفته‌تر منجر به تخلیه کامل چشم شود.

همانطور که می‌دانید مواردی چون اپتیومتریست، عینک، فریم، شیشه و کنتاکت لنز در استان انتاریو تحت پوشش بیمه نمی‌باشد. بیمه‌های تکمیلی می‌توانند در این خصوص ما را یاری کنند. از مزایای دیگر بیمه تکمیلی این است که جدیدا امکان تخفیف خرید عینک به دارندگان این بیمه داده می‌شود.

شما می‌توانید با داشتن بیمه‌های تکمیلی با خیالی آسوده به درمان چشمانتان بپردازید. نکته قابل توجه درباره بیمه خوب این است که در صورت نابینایی و تشخیص پزشک، بتواند از ۲۵ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار معاف از مالیات را به دارنده بیمه پرداخت کند. قابل ذکر است که طبق قرارداد، بیمه می‌تواند به صورت کوتاه مدت، بلند مدت و در صورت عدم استفاده از بیمه، می‌توان مبلغ پرداخت شده را به طور کامل از شرکت بیمه دریافت کرد.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

یادمان باشد که “چشم ستون بدن  است” پس بهتر است در بهداشت آن کوشا باشیم.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ