شب‌ها دیر می‌خوابید؟

برخی از ما شب‌ها دیر می‌خوابیم، گاه پای کامپیوتر، زمان را از دست می‌دهیم و گاه معتقدیم کلا عادت داریم شب‌ها دیر بخوابیم. برخی از ما هم به دلیل نوع شغل شب‌ها ناچارا بیداریم. اگر به هر دلیلی خواب شب‌ها را به روز یا به زمان دیگری موکول می‌کنید مقاله امروز ما را حتما مطالعه فرمایید.

در یک بررسی جدید معلوم شد زنان شاغلی که در ساعات کاری چرخشی فعالیت می‌کنند و در ماه سه شب یا بیشتر در شیفت شبانه کار می‌کنند، بیشتر مستعد ابتلا به دیابت نوع دوم هستند.

این احتمال در زنانی که در طول روز یا شیفت‌های بعدازظهر کار می‌کنند، خیلی کمتر است. این بررسی که از سوی متخصصان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام گرفته، نشان داد سال‌های متمادی کار کردن در شیفت‌های شبانه با افزایش اضافه وزن ارتباط مستقیم دارد و در نتیجه موجب افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم می‌شود.

شیفت‌های طولانی مدت شبانه فاکتور مهم خطرزا در بروز دیابت نوع دوم هستند و هر چه سال‌های شب‌کاری و تعداد شیفت‌های شبانه افزایش پیدا کند به همان نسبت خطر ابتلا به دیابت نیز بیشتر و جدی‌تر می‌شود.

آنها طی مطالعه 12 ساله به این نتیجه رسیدند افرادی که در هفته سه تا چهار شب در شیفت‌های شبانه کار می‌کنند تا 40 درصد در معرض ابتلا به دیابت هستند.

از سوی دیگر، متخصصان قلب هشدار دادند زنانی كه در شیفت شب كار می‌كنند با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مواجه هستند. دكتر “جوآن ترانمی”، متخصص آمریكایی بعنوان یک پرستار سابق كه با شغل شیفتی آشنایی دارد، می‌گوید: پرستاران زن با كار كردن در شیفت‌های شبانه، سلامت خود را به بهای نجات جان بیماران و مراقبت از آنها به خطر می‌اندازند.

در این مطالعه علاوه بر پرستاران، گروهی از سایر كاركنان بیمارستانی كه در شیفت شب فعالیت می‌كنند،تحت آزمایش قرار گرفته‌اند. نتایج این مطالعه مشخص كرد كه از هر 5 زن میانسالی كه در شیفت شب كار می‌كنند، حداقل یک نفر دارای سه شاخص خطرزای ابتلا به بیماری قلبی است.

علاوه بر موارد ذکر شده،مطالعات نشان می‌دهد كه كار در شیفت‌های شب برای زنان باردار خطر زایمان زود هنگام و پیش از موعد را تا 50 درصد افزایش می‌دهد و همچنین، طبق نتایج اولین تحقیق كه در یكی از دانشگاه‌های آمریكا انجام گرفت ریسک ابتلا به سرطان سینه در زنانی كه بعد از ساعت هفت شب به محل كار خود می‌روند، 60 درصد بیش از زنانی است كه در ساعات معمول روز كار خود را آغاز كرده و به پایان می‌رسانند و این ریسک در زنانی كه به مدت 30 سال، هر هفته 3 شب مشغول شب‌كاری بوده‌اند 30 درصد بیش از زنان دیگر است.

با تمام خطرات یاد شده نمی‌توان بسیاری از شغل‌های شبانه را تعطیل و یا حذف نمود و طبعا زنان و مردان زیادی در این روند کاری به سر می‌برند. بیمه بیماری‌های سخت می‌تواند در صورت ابتلا به 28 بیماری از جمله دیابت و سرطان، زندگی ما را از جهت مالی تامین نماید.

این بیمه، بیمه‌ای است که در صورت مشاهده بیماری سخت در فرد بیمه شده، مبلغ پولی، طبق قرارداد به صورت یکجا و معاف از مالیات توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. مبلغ پرداخت این بیمه توسط شرکت بیمه می تواند بین 25 هزار تا 2 میلیون دلار باشد.

مقدار مبلغ بیمه‌نامه بستگی به فرد متقاضی بیمه دارد که در زمان عقد قرارداد بیمه، اختیار می‌کند و به عواملی نظیر نوع بیمه نامه، سن، شرایط سلامتی، جنسیت و طول دوره قرار داد و همچنین فاکتور دریافت مبلغ پرداختی بیمه‌نامه بستگی دارد. از دیگر موارد مهم قابل ذکر این است که در صورت عدم بروز بیماری، قابل دریافت است.

به این ویژگی ROP، (برگشت پول‌های پرداختی) گفته می‌شود که به شرح زیر خواهد بود:
1- در صورت قطع بیمه پس از 5 سال، دریافت‌کننده 25 درصد حق بیمه پرداختی خواهید بود.
2- پس از 10 سال پرداخت، دریافت‌کننده 50 درصد حق بیمه پرداختی خواهید بود.
3- پس از 20 سال پرداخت، دریافت‌کننده 100 درصد حق بیمه پرداختی خواهید بود.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادابه شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ