خود را بیمه کنیم نه فقط با بیمه!

استفاده از تلفن همراه، دستگاههای موبایل و کامپیوتر در خارج از کشور، گزینه مربوط به پرواز باید انتخاب شود و تا زمانی که شما به کانادا برمی گردید به همان صورت باقی بماند.

زمانی که گزینه مربوط به پرواز انتخاب می شود هم خدمات صدا و هم داده اینترنت و همچنین Wi-Fi، بلوتوث، GPS و سایر خدمات محل یابی، خاموش می شوند.

شما می توانید در نقاطی که بی سیم امن است مثل بسیاری از هتل ها و مکان های عمومی که دارای خدمات اینترنت رایگان یا ارزان است به صورت دستی Wi-Fi را روشن کنید. بلوتوث را نیز در طی زمانی که تلفن روی گزینه مربوط به پرواز است می توان برای تبادل اطلاعات، روشن کرد.

خارج کردن یا تغییر دادن سیم کارت خودتان

در صورتی که تصمیم به خارج کردن سیم کارتتان گرفتید، آن را در جای امنی قرار دهید زیرا بسیاری از اطلاعات، شماره ها، عکسها و پیغام هایتان روی آن است و در صورتی که در جای بد قرار دهید ممکن است تمامی اطلاعات روی آن از بین برود. Wi-Fi و بلوتوث بدون سیم کارت هم می توانند کار کنند.

اگر دستگاه شما بتواند از شبکه اصلی اش باز شود شما می توانید از یک سیم کارت خارجی استفاده کنید و می توانید یک سیم کارت در کشور مقصد خریداری کرده و از شبکه  G3 یا GSM با یک قیمت معقول استفاده کنید. در صورتی که بخواهید دستگاهتان را باز کنید شرکت ارائه کننده ممکن است برای باز کردن مبلغی بگیرد اما شما می توانید از نرم افزار رایگان یا با هزینه و وب سایت ها برای باز کردن آن استفاده کنید یا می توانید آن را به فروشگاه تلفن های همراه مستقل محلی ببرید.

از Wi-Fi و اپلیکیشن ها استفاده کنید

شما می توانید با خاموش کردن استفاده از داده های اینترنت در کشور خارجی بر روی تلفن همراه تان و استفاده از هات اسپات های Wi-Fi برای داشتن ارتباطات اینترنتی، پول زیادی از دست ندهید. با خرید اشتراک اسکایپ، گوگول تاک یا آی چت می توانید به تلفن های کابلی و تلفن های همراه از طریق اینترنت با یک مبلغ پایین تماس بگیرید.

به جای استفاده از محل یابهای اینترنتی از اپلیکیشن GPS مثل CoPilot , Sygic or Navigon استفاده کنید که مقدار زیادی داده اینترنتی استفاده نمی کنند. همچنین اپلیکیشن هایی مثل Onavo وجود دارد که داده اینترنتی را فشرده کرده و به شما اجازه می دهد که 5 بار بیشتر با برنامه داده اینترنتی محلی خود بدون مبلغ اضافه استفاده کنید. این اپلیکیشن مبلغ استفاده از داده در کشور خارج را، با فراهم کردن یک نسخه اندک از اینترنت کاهش می دهد. این اپلیکیشن ها همچنین با نشان دادن اینکه چه مقدار داده برای هر اپلیکیشن مصرف می شود و کمک به شما برای انتخاب بهترین گزینه استفاده از داده، یک قیمت اندک برای استفاده از داده تلفن همراه فراهم می کند.

به وب سایت های مناسب برای تلفن همراه بروید.

امروزه یک تعداد وب سایت که در حال افزایش نیز می باشند دارای محل های ویژه ایی هستند که اختصاصا مناسب برای تلفن همراه هستند بنابراین در انجا می توان از مگا بایت کمتری استفاده کنید. بیشتر وب سایت های مختص تلفن همراه دارای ادرسهایی هستند که بسیار مشابه محل های دسک تاپشان می باشد. سعی کنید به جای “WWW” از “m” یا “mobile” استفاده کنید و “co.ca” یا “com” را جایگزین “mobi” کنید.

تنظیم کردن Wi-Fi

اگر تلفن همراه شما قفل نشده است و شما در حال مسافرت با خانواده یا گروه هستید شما می توانید هات اسپات Wi-Fi امن شخصی خودتان را با دستگاه MiFi، که یک مودم بی سیمی است که سیگنال Wi-Fi ای که به شما اجازه خواهد داد که تا 5 دستگاه دارای Wi-Fi  از آن نقطه کار کنند را، ایجاد کنید.

زمان بازگشت به خانه صورتحساب تان را بررسی کنید.

نظارت بر ساعات اصلی استفاده و مقایسه آن با محدوده برنامه تان کار بسیار دشواری است بنابراین صورتحساب ماهانه شما بهترین ابزار است. هر گونه هزینه عجیبی را به شرکت ارائه دهنده تان گزارش دهید. شرکت ارائه کننده ممکن است به عنوان اولین بار تخلف، با چشم پوشی یا کاهش هزینه استفاده از داده در خارج از کشور به شما تخفیف دهند.

از سوی دیگر در یک پرواز، دلایل زیادی برای بیمه مسافر وجود دارد از جمله گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و یا حوادث طبیعی پیش بینی نشده که پرواز را کنسل می کند. هر یک از موارد ذکر شده می تواند خسارت زیادی به مسافر وارد کند. ممکن است برای شما  این سئوالات پیش بیایند مانند:

شرکتهای بیمه چه چیزهایی را پوشش می دهند و یا چه چیزهایی را پوشش نمی دهند؟ آیا برای اخذ بیمه شرایط سنی وجود دارد؟ و آیا می توان با یک بیمه مسافرتی، چندین مسافرت داشت؟ شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با ما تماس بگیرید.

مرجع :  www.cover4u.ca       و Health – safety

این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی میباشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمیشود.

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ