امنیت در خارج از کشور

استفاده از تلفن همراه، دستگاههای موبایل و کامپیوتر در خارج از کشور

اگر از تلفن همراه، تلفن های هوشمند به صورت متناوب، در سایر کشورها استفاده می کنید و حتی اگر به صورت فعال از آنها استفاده نمی کنید از داده اینترنت استفاده می کنند و شما یک صورتحساب غیر منتظره زیاد که ” صورتحساب شوک دهنده ” نامیده می شود از تامین کننده بی سیم پس از بازگشت به کشور، برای استفاده از داده دریافت می کنید.

این صورتحساب نتیجه استفاده غیر منتظره زیاد داده بین المللی است که توسط تامین کننده بی سیم کانادایی برای حفظ ارتباط شما با شبکه بی سیم در هنگامی که در خارج از کشور هستید، مطالبه می شود.

 

استفاده داده اینترنت به صورت بین المللی

استفاده داده اینترنت به صورت بین المللی خدماتی است که به مشتری شبکه بی سیم در یک کشور اجازه می دهد که پیغام های چند رسانه ایی، ایمیل و اینترنت را بر روی دستگاه شان از شبکه بی سیم در یک کشور دیگر، دریافت کنند.

زمانی که از اینترنت بر روی دستگاه بی سیم تان در زمانی که خارج از کشور هستید استفاده می کنید، ارتباط شما از طریق یک شبکه بی سیم محلی برقرار می شود که داده های شما را از طریق خدمات انتقال بین المللی واسطه، به شبکه کانادایی تان منتقل می کند. لذا مبلغ زیادی که شما بابت استفاده بین المللی می پردازید توسط شرکت ارائه دهنده بی سیم کانادایی تان تعیین می شود و بر اساس مخارج کلی و بطور یکجا بعلاوه یک افزایش نرخ جزئی، می باشد.

امنیت کامپیوتری

اگر هنگام سفر، گوشی همراه یا دستگاه موبایل یا کامپیوترتان را به همراه دارید آگاه باشید که تهدیدهای کامپیوتری می تواند به طور قابل توجه ایی در زمان سفر افزایش یافته و دستگاه ها می توانند به آسانی سازگار شده و دزدیده شوند. از خودتان با استفاده از cyber aware حفاظت کنید.

 

وب سایت شرکت ارائه دهنده خدمات ارتباطی تان را بررسی کنید.

هزینه استفاده از داده اینترنت در خارج از کشور زمانی اجرایی می شود که شما در هر جایی در خارج از منطقه تحت پوشش برنامه تان، از گوشی همراهتان استفاده کنید. پیش از استفاده حتما با دقت نسخه دقیق قراردادتان را در وب سایت شرکت ارائه  دهنده خدمات تان بررسی کنید یا از طریق تلفن وارد خدمات مشترکان شوید.

بررسی کنید که آیا شبکه تلفن رایگان کانادایی تان از کشور مقصد کار می کند یا خیر. در صورت کار کردن، آن را به همراه داشته باشید که بتوانید بدون پرداختن هزینه مسافت طولانی با خدمات مشترکان تماس بگیرید.

گزینه های داده اینترنت و کانادایی را پیش از ترک خانه، مقایسه کنید.

از شرکت ارائه کننده خدمات درباره هزینه های استفاده از داده اینترنت در خارج از کشور برای هم تلفن و هم استفاده از داده اینترنت پیش از ترک خانه سوال کنید. برخی شرکت های ارائه دهنده، بسته های سفر برای ایالت متحده و مقاصد بین المللی را پیشنهاد می دهند که یک بسته دقیقه ایی یا مگابایتی به یک قیمت ثابت می باشد.

اگر تلفن شما قفل شود به این معنی است که شما نمی توانید سیم کارتتان را از یک شبکه به شبکه دیگر تغییر دهید و شما می توانید آن را در خانه گذاشته و یک تلفن GSM در کانادا یا زمانیکه به مقصد تان می رسید، خریداری کنید. GSM محبوب ترین استاندارد بین المللی است.

سپس می توانید یک سیم کارت شبکه محلی در زمان رسیدن به مقصد بخرید و همچنین یک برنامه از قبل پرداخت شده با کمترین قیمت خریداری کنید. بنابراین پیش از سفر، تحقیقاتی در اینترنت یا در فرم های مسافرت مثل Lonely Planet’s Thorn Tree یا CanuckAbroad برای یافتن نام شرکت مناسب ارائه کننده خدمات شرکتهای مخابراتی محلی در کشور مقصد انجام دهید.

شاید فردی در استفاده از کامپیوتر تبحر خاصی داشته باشد اما خرید بیمه از این طریق نیازمند دانش کافی در زمینه نکات تخصصی بیمه است و هر گونه اشتباهی می تواند تبعات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

چنانکه اکثر شما عزیزان شنیدید در ماه گذشته یکی از خریداران بیمه صرفا به دلیل عنوان نکردن داروهای مصرفی اش در زمان اخذ بیمه، زمانی که در سفر به طور ناگهانی نیازمند عمل جراحی قلب شد با پرداخت رقم 260 هزار دلاری مواجه گردید.

به نظر می رسد ما باید بیاموزیم که برای هر کاری از کاردان آن استفاده کرده و صرفا به انجام کار توسط هر نابلدی بسنده نکنیم. این روش زندگی که امروزه متاسفانه باب شده همواره با پشیمانی همراه بوده و نتیجه دلخواه را به دنیال نخواهد داشت.

سفر در حالی که نامی شاد و خاطره انگیز در خود نهفته دارد می تواند با بی دقتی به تراژدی درناکی مبدل گردد. بیمه های مسافرتی تان را از بروکر با تجربه و متخصص اخذ کنید و دقیقا بدانید بیمه تان در زمان  claim چگونه خواهد بود.

مرجع :     www.cover4u.ca       و Health – safety

Image courtesy of adamr at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011  جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ