سبک زندگی

داشتن سبک زندگی سالم برای مواجهه با تغییرات عادی سن کمک کننده است. همچنین موجب می‌شود افرادی که علاقمند به زندگی‌شان هستند، توجه بیشتری به سلامتی‎شان داشته باشند. موارد ذکر شده، نتیجه یک تحقیق جدید است که نگاهی به ارتباط بین توجه به سلامت و مراقبت‌های پیشگیری کننده دارد.

محققان در طی تحقیق روی بیش از ۷۰۰۰ مرد و زن بالای ۵۰ سال، پرسشنامه روانی_اجتماعی ارائه کردند. مشخص شد احساس آزمودنی‌ها از انجام آزمایش میزان ۶ مورد با تمایل قبلی است. هر چقدر میزان موارد بالاتر بود، انجام آن با تمایل بیشتری همراه بود. همچنین از هر فردی بر اساس جنسیتش سوالاتی درباره استفاده‌شان از ۶ سرویسی که مراقبت‌های پیشگیری کننده  ارائه می‌داد  مطرح شد که شامل تزریق واکسن آنفلوانزا، آزمایش خون برای کلسترول، آزمایش سرطان روده، ماموگرافی، سرطان دهانه رحم و سرطان پروستات بود.

عوامل بسیاری  بر سلامتی شما تاثیر می‌گذارند که برخی را نمی‌توانید کنترل کنید مانند ساختمان ژنتیکی و  سنتان، اما می‌توانید سبک زندگی تان را تغییر دهید.  با پیش قدم شدن در داشتن زندگی سالم، می‌توانید احتمال بروز بیماری‌های قلبی، سرطان، سکته و سایر بیمار‌ی‌های جدی را کاهش دهید.

پیش از تجزیه و تحلیل این اطلاعات، محققان دریافتند که احساس تمایل بیشتر برای انجام آزمایش با احتمال بیشتر انجام دادن آزمایش کلسترول یا سرطان روده در ارتباط است. زنان تمایل زیادی به انجام ماموگرافی یا آزمایش دهانه رحم و مردان تمایل زیادی به انجام آزمایش پروستات داشتند.

مشخص شد هر قدر میزان موارد آزمایش شده افزایش یابد منجر به ۱۷% کاهش  گذران شب در بیمارستان می‌شود. محققان دریافتند داشتن این احساس در زندگی منجر به انگیزه بیشتر جهت اقدامات پیشگیری کننده می‌شود و این مسئله  چیزی است که ممکن است به شکل گیری تکنیک‌هایی در جهت اقدامات پیشگیری کننده شود.

  • با انجام آزمایش‌های مورد نیاز
  • حفظ وزن مناسب
  • خوردن غذاهای متنوع و سالم و همچنین محدود کردن خوردن چربی‌های اشباع شده و پرکالری
  • انجام حرکت‌های فیزیکی
  • کنترل فشار خون و کلسترول
  • عدم استعمال دخانیات
  • محافظت خود در برابر نور آفتاب
  • کاهش یا حذف مصرف الکل

مراقبت‌های روانی شامل احساسات، هیجانات و روابط بین فردیمان است. این موارد بر چگونگی فکر، احساس و عمل‌مان در مواجه با زندگی تاثیر دارد. همچنین به تعیین چگونگی مواجه با اضطراب، در ارتباط با دیگران و انتخاب‌هایمان، تاثیر بسزایی دارد. مراقبت روانی در هر مرحله از زندگی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

بیماری‌های روانی اختلالات جدی هستند که بر فکر ، احساسات و رفتار ما تاثیر می‌گذارند. دلایل زیادی برای بروز اختلالات روانی وجود دارد.  ژن و خانواده می‌تواند نقش بزرگی داشته باشند. همچنین تجارب زندگی مثل حوادث منجر به اضطراب‌ شدید  یا تجاوز نیز نقش مهمی  در بروز این اختلالات دارند.

عوامل محیطی نیز می‌تواند بخشی از علت این اختلالات باشد. اختلالات روانی متداول اما درمان پذیر هستند. شناخت از ریسک و خطرات آن نباید موجب ناراحتی و نگرانی ما باشد، بلکه با مطالعه و مشاوره با متخصصین از جمله مشاور امور مالی می‌توانیم زندگی همراه با آرامش و آسایش داشته باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم درباره این موضوع، با ما در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب مشورت کنید.

Image courtesy of adamr at FreeDigitalPhotos.net

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ