توصیه هایی در هنگام سفر

” سفر مختص به فصل خاصی نیست ! وسایل با ارزشتان را تحت پوشش بیمه قرار دهید ! ”

هشدار های معمول :
پیش از ترک خانه ، از یک دوست یا فامیل بخواهید که نامه های شما را بردارد، در صورت امکان چراغ هایتان را روی زمان نگه دار تنظیم کنید، چمن محوطه بیرون را کوتاه کنید و زباله ها را راست و ریست کنید …. همچنین توصیه شده وسایل ارزشمند خود را در یک مکان مطمئن قرار دهید ، آب را قطع کنید و وسایل برقی را از برق بکشید. از مدارک مهم رونوشت تهیه کنید .

توصیه شده که از صفحات اصلی گذرنامه ، بلیط هواپیما ،اطلاعات تماس نماینده بیمه و کارگزار کارت اعتباریتان و سایر مدارک و اطلاعات مهم رونوشت تهیه کنید . این رونوشت را به همراه داشته باشید و مهم تر از آن یک رونوشت از آن را در جای دیگر قرار دهید : برای مثال در محفظه ایمنی پول هتل قرار دهید یا اطلاعاتتان را به صورت آنلاین در سرویس ” cloud” قرار دهید .

از امکان پرداخت و دریافت پول اطمینان حاصل کنید ایده خوبی است که به کارگزار کارت اعتباریتان اطلاع دهید که از کشور خارج می شوید در غیر اینصورت اولین ترانس اکشن (جابجایی پول ) شما در خارج از کشور به مثابه تقلب تلقی و باعث مسدود شدن کارت اعتباریتان خواهد شد . در برخی از موسسات مالی این کار به صورت آنلاین انجام می گیرد.

پول نقدتان را متنوع کنید برای دسترسی به پول نقد در کشور خارجی شما می توانید به ماشین های عابر بانک اعتماد کنید .البته ، برای داشتن امنیت بیشتر، پیش از ترک کشور بهتر است که پول نقدتان را متنوع کنید و بخشی از
پولتان را به پول رایج آن کشور تبدیل کنید . چک های مسافرتی همواره بهترین انتخاب هستند برای اینکه در صورت گم یا دزدیده شدن به سرعت می توانند جایگزین شوند .

تلفن همراه خود را سازماندهی کنید . خدمات تلفن همراه هزینه بسیار زیادی برای استفاده در خارج از کشور، خصوصا برای دسترسی به اینترنت مطالبه خواهد کرد. برای اجتناب از متعجب شدن از مقدار صورتحساب چندین هزار دلاری ، معقول است که انتخاب Data roaming را خاموش کنید .

به دلیل اینکه بیمه بهداشت استانی ما در استانهای مختلف قادر به پوشش کامل هزینه های پزشکی نیست و تنها بخشی ، جزیی از هزینه های بیمارستانی را پوشش می دهد و از طرفی طبق توصیه دولت برای مسافرت از استانی به استان دیگر و به خارج از کشورمی بایست بیمه مسافرتی تهیه شود بیمه مسافرتی با انواع و اقسام آن نظیرپوشش پزشکی ،ابطال و تاخیر پرواز،هزینه های سفر در زمان ابطال پرواز،آسیب و مفقود شدن چمدان و تصادف هوایی است این نوع بیمه ها با هزینه های مقبول موجب آسایش و آرامش ما در طول سفر خواهد بود.

بیمه های مسافرتی پزشکی با پوشش حداکثر 10 میلیون دلار پوششهایی نظیر آمبولانس هوایی،آمبولانس،عمل جراحی، بیمارستان، پزشک سرپایی،دارو،درمان ،دندانپزشکی و آزمایشات را پوشش می دهد برای مسافرین به امریکا در صورت نیاز اضطراری ،امکان داشتن پزشک بر بالین فرد بیمار در بعضی موارد امکان پذیر است.

شرکت بیمه رحیمیان Insufin از خوانندگان و علاقمندان دعوت به عمل می آورد که تجربه های خوب و بد خود را پیرامون بیمه برای ما به آدرس ایمیل news@insufin.com ارسال دارند.

مطالب این مقالات صرفن در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ