ALS

مخفف Amyotrophic Lateral Sclerosis (سفت شدگی بافت‌های جانبی) یا (اسکلروزیزجانبی) یک بیماری ناتوان کننده پیشرونده است که منجر به گرفتگی، ضعف و از بین رفتن تدریجی عضلات و در آخر ناتوانی در تکلم، خوردن و تنفس می‌شود.

این بیماری نام‌های دیگری نیز دارد مانند: Motor Neuron Disease) MND) (بیماری سلول‌های عصب حرکت دهنده)، Charcot disease (بیماری چارکوت) و بیماری Lou Gehrig. نام آخر به بازیکن بیسبال افسانه‌ایی اشاره دارد که دو سال پس از تشخیص بیماری ALS فوت کرد.

ALS بیماری فلج ستون فقرات است که بر سلول‌های عصب در مغز و و نخاع تاثیر می‌گذارد. این سلول‌های عصب حرکت دهنده از مغز به نخاع می‌رسد و سرتا سر بدن را فرا می‌گیرد.

وقتی بیماری ALS آغاز می‌شود، سلول‌های عصبی رو به انحطاط می‌روند و درنهایت از بین می‌روند. در این‌صورت مغز از کنترل عضلاتی که توسط رشته‌های عصبی مذکور به حرکت در می‌آمدند، ناتوان می‌شود.

زمانی که عضلات قادر به دریافت پیام‌های عصب حرکت دهنده نشوند، بافت‌های بدن تحلیل می‌روند. علت این بیماری هنوز ناشناخته است. ممکن است بین ۵ تا ۱۰ درصد ابتلا به این بیماری،علت وراثتی داشته باشد.

محققان مشغول بررسی دلایل بالقوه این بیماری هستند اما از جمله محتمل‌ترین علل آن، جهش ارثی ، عدم تعادل شیمیایی و اختلال در خود ایمنی بدن می‌باشد.

درمان و ALS

در حال حاضر، هیچ برنامه درمانی که پیشرفت بیماری را متوقف یا بهبود ببخشد وجود ندارد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده، دارویی که موجب کندی روند بیماری می‌شود را پذیرفته است.

همچنین چندین دارو در مرحله آزمایش قرار دارند. بسیاری از ابزار‌ها و درمان‌های پزشکی می‌توانند علایم بیماری را مدیریت کرده و به بیماران برای داشتن زندگی طولانی‌تر و تا حد ممکن مستقل، کمک کنند.

اگر تشخیص داده شود که شما مبتلا به ALS هستید، به خاطر داشته باشید که این بیماری علایم و نشانه‌های بسیار گوناگونی دارد. در نتیجه هیچ دو بیماری روند پیشرفت بیماری دقیقاً مشابهی ندارند و پزشک بر اساس پیشرفت بیماری، درمان مناسب را تجویز خواهد کرد.

در تابستان ۲۰۱۴، رسانه‌های اجتماعی یک چالش همگانی را جهت افزایش سرمایه در این خصوص به‌وجود آوردند.

“The ALS Ice Bucket Challenge” یا “چالش سطل یخ” برای بیماران ALS شکل گرفت که موجب کمک ۴۲ میلیون دلاری (نزدیک به ۲۰۰۰% بیش از یک دوره یک‌ماهه نسبت به سال گذشته) به سازمان ALS شد.

قانون این چالش، شرکت کنندگان را ملزم می‌کرد تا از خالی کردن سطل یخ بر سرشان ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان انتخاب شدن‌، فیلم تهیه کنند یا به عنوان جریمه مبلغ ۱۰۰ دلار به خیریه سازمان ALS پرداخت کنند.

افراد سرشناسی که پول‌ اهدا کردند یا از ریختن قالب‌های یخ و آب سرد بر سرشان ویدیو منتشر کردند شامل: Bill Gates, Justin Timberlake, Jennifer Lopez, LeBron James, Martha Stewart, Lady gaga, Geotge W Bush, Oprah Winfrey, Kaley Cuoco و بسیاری دیگر، حتی ایرانیان بیشماری در این خصوص از گوشه و کنار دنیا مشارکت کردند.

انواع مختلف بیمه تکمیلی سلامتی، مراقبت ویژه (در صورت عدم توانایی انجام کارهای روزانه هر فرد عادی از ۱۰۰۰ دلار تا ۸۵۰۰ دلار معاف از مالیات)، بیمه از کارافتادگی، ناتوانی جسمی و یا بیماری‌های سخت (از ۲۵۰۰۰ دلار تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات)، از مهم‌ترین پشتوانه‌های ما جهت رفع نیاز مالی برای پرداخت هزینه‌های معمول زندگی، گرفتن پرستار و… تا رسیدن به سلامتی را برطرف می‌نماید.

بیمه در تمام مراحل زندگی می‌تواند آرامش بخش بوده و بار مالی بزرگی را که در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده ممکن است رخ دهد را کاهش دهد. اگر تا به حال به اخذ بیمه مناسب فکر نکرده‌ایم، امروز که سلامت هستیم زمان آن است تا به فکر آینده خود باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ