شادابی و سلامتی امروزمان به دمی بند است


در زندگی امروز، تعریف سلامتی کمی با گذشته تفاوت دارد. هوایی که تنفس می‌کنیم، کیفیت غذا، فشارهای شغلی و نوع زندگی ماشینی، همه و همه نقش به‌سزایی در میزان سلامتی ما ایفا می کنند.

سلامتی مفهوم وسیعی دارد و تعریف آن تحت تاثیر میزان آگاهی و دیدگاه جوامع نسبت به شرایط گوناگون جغرافیایی و فرهنگی قرار می‌گیرد، ضمن اینكه سلامتی یك روند پویا است و با گذشت زمان نیز مفهوم آن تغییر پیدا خواهد كرد.

قدیمی‌ترین تعریفی كه از سلامتی ارایه شده عبارت است از: بیمار نبودن. همچنین واژه سلامت از دیدگاه سازمان جهانی بهداشت عبارت است از: برخورداری از آسایش كامل جسمی، روانی و اجتماعی.

اما تعریف سازمان جهانی بهداشت از سلامتی، یك تعریف ایده‌آل و عملا دست نیافتنی است، زیرا با توجه به این تعریف نمی‌توان فردی را پیدا كرد كه در هر سه بعد جسمی، روانی و اجتماعی كاملا سالم باشد، ضمن این‌كه در عمل هم نمی‌توان مرزی بین سلامت و بیماری در نظر گرفت، در حقیقت این تعریف مشابه قله مرتفعی است كه هیچ كس نمی‌تواند آن را فتح نماید ولی تلاش همه افراد باید به سمت آن باشد و از طرفی باید برای سطح سلامتی، طیفی قائل شد.

در سال ۱۹۵۰ میانگین عمر برای مردان، ۶۶.۸ سال و برای زنان، ۷۱.۶ سال بود. در سال ۲۰۰۵ میانگین عمر مردان به ۷۷.۵ سال و زنان به ۸۲.۴ سال رسید.

حال از زاویه دیگر آماری توجه کنید: در سال ۱۸۰۰هیچ کانادایی جشن تولد ۱۰۰ سالگی خود را نگرفت. در سال ۱۹۰۰، ۳ کانادایی به ۱۰۰ سالگی رسیدند. در سال ۲۰۰۳، ۶۳۰۰ کانادایی ۱۰۰ سالگی خود را دیده و پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۵۰، ۸۰ هزار نفر به ۱۰۰ سالگی برسند. با توجه به آمار بالا متوجه می‌شوید روز به روز به متوسط عمر افراد اضافه می‌شود و البته این به معنای سلامتی در سنین بالا نیست.

تصادفات، بیماری‌های گوناگون و کهولت سن می توانند تمام ذهنیت”‌من به کمک کسی نیاز ندارم” را از بین ببرد. کیفیت و مراقبت، دو فاکتور مهم در سنین سالمندی محسوب می‌شوند و ۵۰ درصد از افراد بالای ۶۵ سال در زندگیشان به مراقبت‌های دائمی نیاز پیدا می‌کنند.

شاید در اندیشه‌تان به خانه‌های سالمندان و مکان‌های مراقبت‌های ناتوانی فکر می‌کنید . در آنجا هم آمار می‌گوید ۷۵ درصد این مکان‌ها را زنان اشغال کرده و ۶۶ در صد آن‌ها بین ۴۵ تا ۶۴ سال سن دارند و تعداد زنان مجرد یا همسر از دست داده ۷ برابر دیگر زنان است.

حال اگر گمان می کنید در سنین سالمندی به یکی از این مکان‌ها می‌روید بهتر است هزینه‌های آن را هم بدانید.

  • در یک مکان معمولی این امکانات روزی ۴۸.۶۹ دلار
  • در مکانی نیمه دولتی ۵۶.۶۹ دلار
  • در مکان خصوصی این عدد به ۶۶.۶۹ دلار می رسد

به این اعداد هزینه‌های سلمانی، دندانپزشکی، تلفن، تلویزیون، کیبل، غذا و … اضافه خواهد شد و اگر شما مایل باشید این سرویس‌ها توسط شخص دیگری به شما داده شود این مخارج به راحتی به ۲۵۰۰ دلار در ماه خواهد رسید.

بهتر است بدانید این عدد تا ۵۰۰۰ دلار در ماه با توجه به امکانات ارائه شده، متغیر است، البته نباید نرخ تورم را در این میان نادیده گرفت.

سوال:

  • آیا شما توان پرداخت چنین مبالغی را دارید؟
  • آیا فرزندان و یا همسر شما، شرایط نگهداری از شما را در روزهای ناتوانی و یا بیماری دارند؟
  • آیا کسی می‌تواند تعهدات مالی شما را در زمان ناتوانی پرداخت نماید؟
  • آیا مایل هستید در محل زندگی خودتان تحت پرستاری و مراقبت قرار بگیرید؟

بیمه حافظ دوران پیش بینی نشده ماست. تا اتفاق فردا، امروزمان را تغییر نداده، باید برای روزهای سخت، اقدامات لازم را انجام دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ