آیا شما از برندگان سال گذشته بوده اید؟

بسیاری از ما با ظاهری سلامت، مشغول انجام کار و فعالیت‌های روزمره هستیم در حالی که بخش‎های بزرگی از وجودمان درگیر افکار آزاردهنده است. برخی از ما با همان روان بیمار اما با گمان تندرستی، زندگی اطرافیانمان را نیز دستخوش تغییرات بزرگی می‌کنیم و همه اینها به دلیل عدم شناخت ما از واژه سلامتی است.

در روزهای پایانی سال هستیم و این به معنای افزایش سن ما است. بهتر است توجه داشته باشیم که مهم‌ترین ریسک فاکتور بیماری‌های قلبی، افزایش سن می‌باشد. به طوری که ۸۳ درصد از کسانی که بر اثر بیماری‌های قلبی عروقی می‌میرند در سنین بالای ۶۵ سال قرار دارند.

دیابت نیز با افزایش سن، ارگان‌های مختلف بدن، مانند چشم، کلیه، مغز و سایر اندام‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

سن، عمده‌ترین دلیل بروز آب مروارید در چشم‌ها است.

شیوع پارکینسون با افزایش سن، زیاد می‌شود:

 • فشار خون به تدریج بالا می‌رود
 • احتمال نرخ بروز آلزایمر بیشتر می‌شود
 • سطح کلسترول خون بالا می‌رود
 • ابتلا به پوکی استخوان به وجود می‌آید
 • بدخیمی‌ها در سنین بالا افزایش پیدا می‌کند.

در کنار پذیرش این واقعیت، باید گفت متاسفانه امروزه افزایش سن، تنها یکی از دلایل بروز بیماری است و عواملی مانند:

 • ژنتیک
 • زندگی کم تحرک
 • مصرف غذاهای زیاد و پرکالری
 • عدم مصرف مواد غذایی طبیعی
 • استفاده از مواد غذایی مصنوعی
 • مصرف سیگار
 • استرس برای بروز بیماری‌های سخت، نقش بزرگی را ایفا می‌کنند.

از سوی دیگر هر یک از ما به دلیل زندگی اجتماعی به فردی دیگر وابسته ایم. این تعلق می‌تواند روحی، عاطفی و یا مالی باشد. بسیاری از افراد آینده نگر به دلایل گوناگون و در مقاطع مختلف زندگی، یکی از انواع بیمه عمر را تهیه می‌کنند. این کار بخش مهمی از سیاست گذاری مالی زندگی هر فرد است و بدون آن محافظت از افراد مورد علاقه، در اوضاع پرفراز و نشیب امروز کافی به نظر نمی‌رسد.

اگر در حال حاضر مجرد هستیم و درآمدی داریم، اولویت ما در بخش پس انداز این بیمه‌نامه است.

ما می‌توانیم نوعی از بیمه عمر که مناسب برای ذخیره پول می‌باشد تهیه کنیم. اگر به تازگی تشکیل خانواده داده‌ایم به دلیل جوانی و تندرستی‌مان فاکتور مهمی را در اختیار داریم تا بتوانیم با تکیه بر آن حق بیمه کمتری پرداخته و سود بیشتری به دست آوریم.

اگر اخذ بیمه را در ابتدای شروع زندگی مشترک آغاز نکرده اید، بهتر است با توجه به اینکه علاوه بر همسر، احتمالا فرزندانی نیز خواهید داشت، اخذ بیمه را قبل از اینکه سنمان افزایش یابد و ریسک سلامتی‌مان بالا رود تهیه کنیم.

والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها نیز می‌توانند به مناسبت‌هایی مانند فرا رسیدن سال نو و یا روز تولد، بیمه نامه عمر به فرزندان و نوه‌های خود هدیه دهند.

شاید این یکی از بهترین و فراموش نشدنی‌ترین هدیه‌هایی باشد که بزرگسالان می‌توانند به عزیزان کم سن و سالشان تقدیم کنند.

به سال ۱۳۹۲ نزدیک می‌شویم و آماده‌ایم تا بهاری دیگر را در جایی بسیار دورتر از وطن دوباره تجربه کنیم. سالی که در آن هر روز بلیط قرعه کشی ما باز شد و بَرندگان آن کسانی بودند که دوستانشان را حفظ، خوشی‌هایشان را قسمت و کدورت‌هایشان را فراموش کردند.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ