با تکیه بر بال‌های تقدیر، پرواز نکنیم!

بنظر من بیمه مسافرتی از همراه بردن وسایل شخصی و چمدان نیز واجب تراست!

افرادی که تقریبا به اکثر نقاط دنیا بدون ویزا سفر می کنند، تصور می‌کنند که ملزم به داشتن بیمه مسافرتی نیستند! من هفته گذشته به همراه خانواده به کوبا رفته بودم و سه ساعت بعد، زمان ترک هتل، همسر و دخترم در استخر دچار سانحه شدند که منجر به پارگی صورت همسرم شد. پس از مراجعه به بیمارستان متوجه شدیم که هزینه بخیه پزشک ۹۰۰ دلار است. در آن زمان بود که فکر کردم چگونه از بیمه غافل بودم. متاسفانه چاره‌ای جز پرداخت آن نداشتم.
مهرداد . م

بیمه مسافرتی را همیشه از شرکت بیمه معتبر تهیه کنید و یک کپی در خانه و اصل و کپی را همیشه همراه داشته باشید. اگر تنها مسافرت می‌کنید حتما آن را در جیبتان نگهدارید. من برای سفرم بیمه گرفته بودم اما فراموش کرده بودم همراه خود ببرم و در زمان بیماری واقعا گیج شده بودم و نمی‌دانستم که بیمه‌ای دارم!
شهرزاد . ص

سال پیش مادر زنم در سفری به کانادا سکته مغزی کرد و روانه بیمارستان شد که بیش از صد هزار دلار برایش خرج برداشت. البته چون پسرش ساکن آنجا بود نیمی را قسط‌‌بندی کردند و قرار بر آن شد که از ایران برایش به‌تدریج پول فرستاده شود و حالا با توجه به گرانی دلار، پیدا کنید دلار را در جیب پاره ما!
سعید . ظ

سال گذشته به همراه دو فرزند کوچکم به آنتالیا سفر کردم. دختر ۱۰ ماهه‌ام دچار ناراحتی گوارشی شد که ۴۵۰ دلار هزینه برداشت و فردای آن روز پسرم بر اثر آفتاب شدید، دچار گرمازدگی شد و کارش به بیمارستان کشید و ۶۰۰ دلار هم آنجا پرداخت کردم. دیگر بدون بیمه هیچ جایی نخواهم رفت.
مهناز . الف

بر اساس گزارش سالیانه سازمان جهانگردی در سال ۲۰۱۲، تعداد ۹۸۳میلیون نفر گردشگر به سراسر دنیا سفر کرده‌اند. در سال ۲۰۰۸، ۳۵ میلیون مسافر از میدان تایمز در آمریکا دیدن کردند، ۳۱ میلیون به لاس وگاس سفر کردند و به این ترتیب آمریکا رتبه اول جذب مسافر را با درآمدی معادل ۱۱۰میلیارد دلار برای این کشور کسب کرد. بنابراین در حال حاضر سفر، به یک فعالیت‌های بزرگ از انسان‌ها مبدل شده است.

بیمه نوعی محافظت در برابر اتفاقات غیر منتظره و ناخوشایند است.

ما بر روی کامپیوترمان، آنتی ویروس نصب می‌کنیم یا برای بسیاری از دستگاه‌های مختلف از محافظت کننده استفاده می‌کنیم، که به نوعی به معنای بیمه کردن لوازم ما را می‌باشد. بنابراین اگر در سفرهایمان بیمه را برای خودمان فراموش کنیم به نظر غیر عادی و عجیب است. بیمه، ضمن آرامش، دو معنای محافظت و جبران را با هم در یک کلمه با خود به همراه دارد و راهی که برای آن برنامه‌ریزی و هزینه کرده ایم را تضمین می‌کند.

مهمترین مزایای پوشش بیمه نامه مسافرتی به شرح زیر است:

 • پرداخت هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا
 • جابه‌جایی یا بازگرداندن فرد بیمه شده به کشور مبدا در صورت بیماری و یا بروز هر گونه حادثه
 • پرداخت هزینه‌های فوریتی دندانپزشکی
 • سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما
 • بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا
 • بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده‌اند
 • آمبولانس و یا هلی‌کوپتر در صورت وقوع حادثه
 • دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه
 • فیزیوتراپی
 • پرستار خصوصی
 • آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن
 • مراجعه پزشک به منزل بیمار در صورت نیاز که جزو خدمات جدید و مربوط به سفر به کشور امریکا می‌باشد

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه‌های سنگین در وضعیت‌های اضطراری جلوگیری کنیم.

خاطرات ذکر شده خوانندگان ما درمطلب فوق، به ما یاد آوری می‌کند که بدون بیمه سفر کردن، درست مانند این است که گم کردن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، بیماری و حوادث پیش بینی نشده را از ابتدا فراموش کرده و با وضعیتی نامشخص و بی اعتبار، دل به تقدیر سپرده باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ