آماده عادت کردن !

تقریباً هر مسافری عادت کردن به اختلاف ساعت زمان کشور جدید را تجربه کرده است. نشانه‌های فیزیکی و روانی  متفاوتی وجود دارد که هنگام سفر به کشورهایی دارای زمان‌های متفاوت، آن را  احساس می‌کنید. نشانه‌ها شامل: خستگی، مشکلات خواب، ضعف تمرکز، مشکلات معده و روده ایی و حالت‌های متغیر هستند.

این تاثیرات عموماً برای سفر به شرق و با افزایش سن بیشتر می‌شود. خوب است که از کافیین، الکل و غذاهای سنگین در زمان پرواز اجتناب شود. اگر به سفر کاری می‌روید سعی کنید هیچ برنامه کاری را در ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از رسیدن قرار ندهید.

اگر در مقصد بیش از ۳ روز می‌مانید چرخه خواب، خوردن و فعالیت خود را هرچه زودتر بر اساس محل جدید  تطابق دهید.

زمانی که از یک محل سرد به آب و هوای گرم سفر می‌کنید، بدن نیاز به زمان برای تطابق با گرما خواهد داشت. اگر در ابتدای سفرتان ورزش می‌کنید مدتی آرامش داشته و مقدار زیادی مایعات بنوشید. برای محافظت در برابر خورشید، عینک آفتابی بزنید و از کلاه و سایر پوشش‌های حفاظتی استفاده کنید. از کرم ضد آفتاب به طور منظم، به ویژه در صورتی که از داروهایی که حساسیت پوست را در برابر آفتاب زیاد می‌کند، استفاده کنید.

سفر به نواحی با ارتفاع بالا  دارای احتمال خطرات خاصی است.

همچنان که به مناطق بالاتر از سطح دریا می‌روید مقدار اکسیژن کاهش می‌یابد و صعود سریع به نواحی مرتفع بیشتر از 2500 متر حتی در صورتی که دارای بدنی سلامت باشید، می‌تواند منجر به بیماری شود. نشانه‌ها شامل: سرگیجه خفیف، سردرد، خستگی، احساسات متغیر و اختلالات خواب می‌باشد. سالم‌ترین روش برای بالارفتن از کوه، صعود به آهستگی  و عادت کردن به ارتفاعات مختلف است. اگر مجبور به صعود سریع هستید برخی داروهای مناسب برای بیماری ارتفاع وجود دارد. اما باید توجه داشت که آنها مناسب همه افراد نیست.

به علاوه، برخی شرایط پزشکی از پیش موجود، می‌تواند رفتن به ارتفاعات را خطرناک‌تر کند.  اگر مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی بوده یا دیابت دارید حتماً پیش از رفتن با پزشک خود درباره آن صحبت کنید.

بیمه‌های مسافرتی، جهت پوشش هزینه‌های پزشکی که به صورت پیشامدهای تصادفی و یا اضطراری و مریضی است، برقرار شده است. همچنین مواردی مانند گم شدن چمدان، دیر رسیدن به پرواز، نیاز به آمبولانس هوایی، برگشت مسافر به کشور خودش، فیزیوتراپی، بستری شدن در بیمارستان و حتی عمل جراحی و ده‌ها مورد دیگر در یک بیمه مسافرتی وجود دارد.

فراموش نکنید بیمه مسافرتی را حتماً از شخصی متخصص در این امر دریافت کنید تا در زمان مطالبه، متوجه کاستی‌های بیمه که در اثر عدم تجربه و دانش شخص ارائه دهنده آن می‌تواند رخ دهد نشوید. همیشه در نظر داشته باشید که هرگز بدون بیمه به سفر نروید، زیرا حادثه، لحظه، مکان و سن نمی‌شناسد.

فراموش نکنید برای اینکه از 100 درصد پوشش بیمه استفاده نمایید حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

ترجمه و منابع: http://www.travel.gc.ca / www.travel.gc.ca / http://www.cover4u.ca / www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ