ژيلا را هوای آلوده كشت

داريوش مهرجویی در خانه هنرمندان ايران، در مراسم مربوط به درگذشت خواهرش ژيلا مهرجویی، (طراح لباس سينما و فيلم هامون) بیان داشت که برای آلودگی هوا و سرطان چاره‌ای بیندیشید:

مردم همه دارند از این آلودگی می‌میرند. این آلودگی هوا، همه را می‌کشد. همه دوستان من سرطان گرفته‌اند. عزت‌الله انتظامی در بیمارستان خوابیده. این رییس محیط زیست ما کجاست؟ چه کار می‌کند؟ اهواز بدترین شهر جهان شده است،

امروزه آلودگي هوا همچون ديگر مواد آلاینده محيط زيست اثرات ناگواری بر سلامت انسان و ديگر موجودات زنده به جا مي‌گذارد.تمامي آلوده كننده‌های هوا به جز سرب و منوكسيد كربن بر روي دستگاه تنفسی اثر گذاشته و موجب افزايش بيماری ريوی در بيماران و يا اثرات زیانبار بر سلامت افراد می‌شود. سرب و منوكسيدكربن گر چه بر فعاليت دستگاه تنفسی اثر آشكاری نمی‌گذارند اما بر ديگر اعضای بدن اثرات سو به جا می‌گذارد.

سرب موجب اختلال عصبی رفتاری در كودكان و افزايش فشار خون در افراد بالغ می گردد. منوكسيد كربن بر دستگاه قلبی عروقی اثر گذاشته و موجب افزايش مرگ و مير این بيماران می‌گردد.

حساسيت افراد نسبت به آلودگی هوا يكسان نيست . بیشترین افرادی که تحت تاثیر آلودگی هوا قرار می‌گیرند:

  • افراد مبتلا به بيماری‌های ريوی
  • سالخوردگان دارای بيماری‌های قلبی و ريوی
  • كودكان

امروزه به بركت سوخت‌های بدون دود، دودكش‌های بلند و كاهش آلاينده‌های صنعتي، بعضي شهرهای كشورهای صنعتی نسبتاً عاری از دود هستند. البته اين بدان معنی نيست كه آلودگی هوا كاملا از بين رفته است.

وسایل حمل و نقل شهری، نیروگاه‌های برق، گازهای گلخانه‌ای ناشی از فعالیت کارخانه‌های صنعتی و کشاورزی و نیز گرمایش واحدهای مسکونی از جمله منابع آلودگی هوا محسوب می‌شوند، اما برخی از عوامل آلوده کننده هوا ریشه طبیعی دارند.

آلودگی هوا در کشورهای صنعتی و پرجمعیت روز به روز در حال افزایش است و بیماری‌های سرطانی نیز به واسطه این آلودگی رو به گسترش.

سازمان بهداشت جهانی در گزارش جدید خود بر این امر صحه گذاشته و اعلام کرده است: قرار گرفتن در معرض هوای آلوده، یکی از عوامل اصلی ابتلا به سرطان از جمله سرطان ریه و مثانه است.

آلودگی موجود در جو نزدیک به زمین منبع انسانی دارد و دود ناشی از سوخت‌های فسیلی که به‌عنوان مهم‌ترین منبع انرژی برای خودروها استفاده می‌شود، تشدید کننده این آلودگی است.

گروهي از پژوهشگران در نشستي كه در اين خصوص در مقر اصلي سازمان ملل برگزار شد، با ارايه گزارش‌های علمی به بيان دلايل اثابت شده براي اين موضوع پرداختند.

كريستوفر وايلد سرپرست آژانس تحقيقاتي در خصوص سرطان شناسي وابسته به سازمان بهداشت جهاني، قرار گرفتن آلودگي هوا در فهرست عوامل سرطان‌زا را قدمي با اهميت دانست و گفت: اكنون كه ميزان تماس گسترده مردم با هواي آلوده به عنوان يك عامل سرطان زا شناخته شده است، بايد توجه داشت كه راههاي زيادي براي مقابله با آلودگي هوا وجود دارد.

سرپرست اين آژانس در گزارش خود يادآور شد تنها در سال ۲۰۱۰ بالغ بر ۲۳۰ هزار نفر با ابتلا به بيماري سرطان ريه به دليل آلودگي هوا جان خود را از دست داده اند.

با برنامه ریزی برای امروز و فردایمان، با کمترین هزینه در این مسیر از بیمه مناسب برخوردار شویم. بیمه بیماری‌های سخت که می‌تواند از ۲۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰.۰۰۰ دلارمعاف از مالیات، پوشش در اختیار متقاضی قرار دهد . زمانی‌ که سالم هستیم می‌بایست بیمه اختیار کنیم . بیمه در این خصوص موجب می‌شود تا از نظر مالی پوشش مناسب داشته باشیم و از پس هزینه‌های مالی و تعهدات خود برآییم .

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

مطالب این مقالات صرفاً در جهت اطلاع رسانی می باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی شود.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ