روایت افرادی که با تشخیص بیماری سرطان مواجه شدند

آقای مقصودی۶۰ ساله که برای سفر به کشور استرالیا نیازمند دریافت گواهی سلامت جسمی بود، پس از مراجعه به بیمارستان ایرانمهر و دریافت آزمایش سلامت جسمی، به اشتباه مبتلا به بیماری سرطان تشخیص داده شدند. ، پزشکان و مسئولان آزمایشگاه بیمارستان به ایشان گفتند: متاسفم، شما سرطان دارید!

آقای مقصودی در این‌باره می‌گوید:

مراجعه من به بیمارستان ایرانمهر، یک مراجعه ساده و ابتدایی بود. سفارت استرالیا در تهران چند بیمارستان را به‌ عنوان معتمد خود معرفی کرد که یکی از بیمارستان‌ها ایرانمهر بود. به همین خاطر من به این بیمارستان رفتم و آزمایش دادم. روز دریافت آزمایش با من تماس گرفتند و گفتند خودتان باید تشریف بیاورید. من به بیمارستان رفتم و پزشکان آزمایشگاه بدون هیچ مقدمه‌ای به من گفتند که شما سرطان دارید. او افزود: در این لحظه شوک بسیار زیادی به من وارد شد، اصلا برایم قابل باور نبود و ترسیده بودم، چون ترس از سرطان، ترس از مرگ هم به همراه دارد و به همین دلیل فشاری که طی این دو هفته بر من وارد شد، بسیار سنگین و غیرقابل تحمل بود.

او درباره چگونگی مشخص‌شدن این بیماری گفت: هفته بعد، از خانه بیرون آمدم و با خودم گفتم بروم و دوباره در آزمایشگاه دیگری آزمایش بدهم. با تعدادی از پزشکان مشورت کردم و به آزمایشگاه دیگر رفتم و دوباره آزمایش دادم. نتیجه آزمایش را که گرفتم پزشک آزمایشگاه گفت شما هیچ مشکلی ندارید، از او پرسیدم من سرطان ندارم؟ پزشک خندید و گفت: نه ندارید، چرا این تصور را دارید؟

آقای مقصودی می‌افزاید: پس از آن به بیمارستان ایرانمهر رفتم و دوباره آزمایش دادم، رئیس بیمارستان که فرد محترمی بود به‌ همراه مسئول آزمایشگاه از من عذرخواهی کردند.

از سوی دیگر، سارا ۳۲ ساله ساکن تهران است. او هم از جمله کسانی است که یک هفته با ترس سرطان زندگی کرده است و استرس زیادی به همسر و خانواده او وارد شده است.

سارا می‌گوید:

من نوزاد دارم و چند روزی بود نمی‌توانستم به کودکم شیر بدهم و حال مساعدی نداشتم. به پزشک مراجعه کردم و او نتوانست تشخیصی بدهد، به همین دلیل به یکی از بیمارستان‌های معروف در امیرآباد تهران رفتم. در آنجا پزشک متخصص زنان به من گفت باید آزمایش بدهی و وقتی که جواب آزمایشم را پیش پزشک بردم، پزشک از من خواست بیرون باشم تا با همسرم صحبت کند. چند دقیقه بعد همسرم بسیار آشفته از اتاق بیرون آمد و هر چقدر اصرار کردم چیزی به من نگفت. او افزود: در مسیر، همسرم پشت سر هم سیگار می‌کشید. در آخر عصبانی شدم و از او خواستم تا با من صحبت کند. او ماشین را متوقف کرد و کم کم درباره بیماری سرطان سینه با من صحبت کرد. سارا می‌افزاید: در آن لحظه دنیا جلوی چشمانم سیاه شد. چشمم به بچه‌ام افتاد و گریه کردم. سه روز پشت سر هم گریه می‌کردم، خانواده‌ام از کرمان به تهران آمدند. به پیشنهاد دایی‌ام که پزشک بود دوباره آزمایش دادم و معلوم شد که من سرطان ندارم.

با توجه به تجربه‌های ذکر شده، پیشنهاد می شود با توجه به سطح توان مالیمان بیمه‌هایی نظیر بیمه بیمارهای سخت اختیار کنیم، این بیمه به صورت‌های مختلف، می‌تواند تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات را تحت پوشش قرار دهد . مبلغ قرارداد در صورت تشخیص بیماری توسط پزشک، از طرف شرکت بیمه به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد. این بیمه به دوره زمان‌های متفاوت نظیرقرارداد سالانه – ۵ ساله – ۱۰ ساله – ۲۰ ساله و تمام عمر قابل اختیا ر است. در صورت عدم بیماری نیز مبلغ پرداخت شده به شرکت بیمه، به فرد بیمه شده برگشت داده می‌شود.

بیمه بیماری‌های سخت از کودکان تا بزرگسالان را در بر می‌گیرد. در مدلی از این بیمه‌نامه فرد کافیست تنها در یک دوره کوتاه مدت نظیر ۱۰ سال حق بیمه خود را پرداخت کند و بدون هیچگونه پرداختی دیگر، برای تمام عمر بیمه باشد.

اقتباس از ‌شرق، محمدحسین نجاتی

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ