در روز عشق چه کسی را فراموش کردید؟

ماه فوریه که آغاز می‌شود فروشگاه ها همه را به تقدیر از عشق دعوت می‌کنند. کارت‌های زیبایی برای همه افراد و همه سنین با زبان بی زبانی می‌گویند که دوست داشتن مختص گروه خاصی نیست.

روز عشق، ستایش معنای زیبای کلمه‌ای است که احساس وجودش هر فردی را در هر سنی گرم و شاداب می‌سازد.

متاسفانه بسیاری از زوجین، عبور زمان، مشکلات کاری و یکنواحتی زندگی موجب می‌شود تا روزگاری را که بدون یکدیگر نمی‌توانستند زندگی کنند را فراموش کنند. بسیاری از فرزندان پس از جدایی از والدین و تشکیل زندگی مستقل، از یاد می‌برند که پشت سرشان مادر و پدری زحمتکش بوده که خالصانه‌ترین عشق‌های ممکنه را به آنها روانه داشته‌اند؛ به نحوی که برخی از مردان همسرشان را جایگزین مادرکرده و برخی از زنان دقیقا همین نکته را از همسرشان توقع دارند. همچنین بسیاری از دوستان صمیمی که سالیان درازی تمام روزهای خوش و ناخوششان را تقسیم می‌کردند، با افتادن فاصله مکانی بینشان از یاد می‌برند که حتی سالی یکبار حالی از هم بپرسند.

روز عشق در واقع دعوتی برای یاد آوری همه افراد است. یاد آوری اینکه اجازه ندهیم زندگی‌مان مسیر بی‌تفاوتی و دوری عاطفی نسبت به عزیزانمان را درپیش گیرد و هر کس را در هر مقام ارتباطی که با ماست در همان جایگاه ارج نهیم.

از سوی دیگر باید گفت تا وقتی که در کمال سلامت می‌توانیم عشق بورزیم و کسانی هستند که دوستشان داشته باشیم، اوضاع مرتب است. تمام مشکلات مختص زمانی است که کنترل زندگی به دلایل ناتوانی، پیری و یا بیماری از توانمان خارج می‌شود. در چنین زمانی معمولا بسیاری از روابط دوستانه و عاطفی ما تغییر کرده و در برهه‌ای همراه با اضطراب، نگرانی و گاه سکوت و تنهایی سر می‌کنیم.

کسانی که به هر جهت با ما ارتباطی دارند نمی‌توانند مانند سابق ما را همراهی کنند و جا دارد این را مانند همیشه تکرار کنیم که این داستان نتوانستن است و نه نخواستن.

زندگی ماشینی امروز که تنها بخش‌های مالی آن می‌تواند نمایانگر شخصیت و توانمندی اجتماعی فرد محسوب شود، اجازه ایستادن به همه کسانی که ناچارا در این گردونه می‌دوند را نمی دهد.

  • شما برای روز عشق چه فکری کرده‌اید؟
  • به چه کسانی اندیشیده و چه کسانی را از قلم انداخته اید؟

به جرات می‌توان گفت تقریبا همه ما یک نفر را حتما فراموش می‎‌کنیم و آن فرد” خودمان” است.

برای دیگری گل می‌خریم و این یعنی برای دیگری که دوستش داریم همیشه طراوت و شادابی آرزومندیم و از یاد می‌بریم که آیا خودمان همیشه شاداب خواهیم بود؟

نکته ای که در این روزها لازم می‌دانیم به آن اشاره کنیم این است که خودمان را هم دوست داشته باشیم. برای روزهای ناتوانی و بیماری‌مان از حالا که سلامت هستیم بیاندیشیم. امروز خانه‌ای داریم، خانواده‌ای که به آن متعهدیم و کسانی که به نوعی وضعیت مالی‌مان به آنها گره خورده است. همه این شرایط حتی اگر به سختی هم باشد با وجود سلامتی ما امکان پذیر است اما در جایی که جسم ما قابلیت کار کردن خود را از دست دهد، موقعیت مطلوب و روابط عادی امروز را از از دست خواهیم داد.

به موازات توجه به دیگران از فردای خود غافل نباشیم.

شرایط مالی خود را در نظر بگیریم، درعین خوش‌بینی به زندگی، احتمالات دیگر را بررسی کنیم. احتمالاتی که در آن کار نکردن، بازنشستگی و یا بیماری و حادثه پیش‌بینی نشده بررسی شود.

عشق به خود را امروز معنا کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ