مسافرت با کودکان و نوزادان

مسافرت با نوزادان و کودکان می تواند مفرح و جذاب باشد. در هنگام سفر به مناطق جنوب و یا … برای یک هفته، ملاقات دوستان و خویشاوندان در کشور دیگر یا سوار شدن به کشتی برای یک سفر هیجان انگیز آگاه باشید که کودکان به سرعت بیمار می شوند و مراقبت از کودکان در حین سفر می تواند چالش برانگیز باشد.

شما باید به موارد خاص و پیچیده در هنگام سفر با خانواده تان، توجه کنید برای مثال:

– واکسن های خاص سفر و داروهای پیش گیری کننده توصیه شده برای بزرگسالان ممکن است برای نوزادان و کودکان مناسب نباشند.

– نوزدان ممکن است نیاز به یک برنامه ایمن سازی سریع پیش از سفر داشته باشند.

– کودکان در معرض احتمال خطر بیشتر برای شرایطی نظیر اسهال و استفراغ هستند و می تواند منجر به نشانه های شدیدی تری شود.

– کودکان در معرض خطرات بیشتر مثل گازگرفتن سگ هار هستند. انها ممکن است بیشتر از بزرگسالان تمایل به سگ های آواره و احتمالن حیوانات هار داشته باشند.

از آنجایی که پیش گیری برای مالاریا دشوار است ( به دلیل اینکه داروهای ضد مالاریا مزه بدی دارند ) کودکان بیشتر در معرض مالاریا هستند و سریعا در صورت عفونت، بیمار می شوند.

اطمینان داشته باشید که بررسی های سلامت پیش از سفر برای کودکان همراه شما، ترجیحا 6 هفته پیش از خروج، انجام گرفته و موارد مورد نیاز خاص فراهم شده است.

آماده باشید که با کمترین مشکلات کودکانتان مواجه شده و بدانید که چه کاری انجام دهید و در موارد بروز بیماری جدی به کجا بروید و همچنین  به خاطر داشته باشید که موارد زیر را با خود ببرید:

وسایل مناسب مربوط به کودک مثل دستورات پزشکی و خوراک مختصر داروهای بدون نسخه مثل استامینفون و بسته نمک های کم آب شدن دهانی برای ترکیب کردن با آب سالم داروهای تجویزی و نامه های اجازه برای داروها و سرنگ های کنترل شده یک کپی از سوابق ایمن سازی کودکان یک گواهی پزشکی که هر گونه شرایط مزمن را نشان می دهد.

در هنگام سفر با هواپیما یا ماشین، از صندلی سلامت کودکان استفاده کنید. یک شیشه شیر یا پستانک برای ایجاد راحتی بیشتر برای کودکان  و همچنین متعادل کردن فشار گوش در زمان پرواز، به همراه داشته باشید.

سفر در حالی که نامی شاد و خاطره انگیز در خود نهفته دارد می تواند با بی دقتی به تراژدی درناکی مبدل گردد. فراموش نکنید برای اینکه بتوانید از 100درصد پوشش بیمه استفاده نمائید، حتمن قبل از مراجعه به بیمارستان و یا دکتر و مراکز درمانی سرپایی با شماره تلفنی که در بیمه نامه و یا کارت بیمه نامه مسافرتی جهت مواقع اضطراری آمده است تماس گرفته شود.

عدم تماس به موقع شما، گاه دچار دردسر جدی خواهد شد و همچنین در صورت نیاز پس از خروج از بیمارستان بین 2 تا 3 بار مراجعه به پزشک، جهت هر مورد مریضی و یا تصادف قابل مراجعه و پیگیری است و همینطور در صورت مراجعه به پزشک خانوادگی و پرداخت هزینه، از طرف شرکت بیمه قابل پوشش است.

بیمه های مسافرتی تان را از بروکر با تجربه و متخصص اخذ کنید و دقیقا بدانید بیمه تان در زمان  claim چگونه خواهد بود.

ترجمه و اقتباس از:     www.cover4u.ca       Tips for healthytravel with children

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ