بیاموزیم ایدز، تنها یک بیماری است.

متاسفانه ذهنیت‌های غلط و عدم مطالعه کافی در زمینه ایدز سبب شده است که اگر در جایی صحبت از ایدز به میان بیاید همه فکرها به این سمت می‌رود که بیمار مبتلا به ایدز یا معتاد بوده و یا رفتار جنسی پرخطر انجام داده است. در حالی که دلایل ابتلا به ایدز بسیار زیاد است.

روز اول دسامبر، روز جهانی ایدز است. هرساله در این روز به شعارهایی برمی‌خوریم که مفاهیم زیادی را به خواننده انتقال می‌دهند. به جرأت می‌توان گفت یکی از محورهای اساسی تاکید شده در شعارهای تبلیغاتی، مقوله حمایت از بیمار مبتلا به ایدز است.

آژانس سازمان ملل متحد در این باره می گوید میزان ابتلا به ویروس ایدز از زمان اوج شیوع آن در چهارده سال پیش، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

میشل سیدیب، دبیر اجرایی آژانس مبارزه با ایدز سازمان ملل متحد گفت: این نخستین باری است که طبق آمارها، اگر بیماران مبتلا به ایدز از مراحل اولیه ابتلا تحت دارودرمانی قرار گیرند، احتمال انتقال بیماری به افراد مرتبط تا نود شش درصد کاهش پیدا می‌کند.

به گفته آژانس مبارزه با ایدز سازمان ملل متحد، اثر پیشگیرانه روش‌های درمانی موجود ظرف ۵ سال آینده آشکار خواهد شد، اما گزارش تاکید دارد که این به معنای پایان همه گیری ایدز نیست، بلکه بدان معناست که اگر کشورها به نحو هوشمندانه‌ای در درمان سرمایه‌گذاری کنند، پایان همه گیری ممکن خواهد بود.

بر پايه آمارها، بيش از يک ميليون نفر در آمريکا آلوده به ویروس ايدز هستند و هر ساله ۵۶ هزار نفر به تعداد اين افراد افزوده مي‌شود. اين تحقيق نشان مي‌دهد، بخشی از مناطق شهري که محل سکونت افراد کم‌ درآمد در امريکا هستند بيشتر از ديگر نقاط کشور از شيوع ايدز رنج مي‌برند.

امروزه موارد ابتلا به ایدز در چین، اندونزی، روسیه، اوكراین، برخی كشورهای عضو اتحادیه اروپا و آمریكای شمالی در حال افزایش است و آمارهای جهانی نشان می‌دهد در طی سال گذشته، در جهان ۱۶۸ هزار نفر افزایش داشته است.

خاطر نشان می‌کنیم که ایدز یک بیماری است و باید از نظر آموزشی به درجه‌ای برسیم که بدون چسباندن برچسب انحرافات جنسی، بدانیم که روز به روز به درمان قطعی آن نزدیک‌تر می‌شویم.

از سوی دیگراز آنجا که آمار این بیماری در سنین بین ۱۵ تا ۲۵ پر رنگ‌تر می نماید والدین باید در این زمینه هشدارهای لازم را به فرزندانشان داده و به امید یادگیری از جامعه نسپارند.

نقش بیمه در این میان مانند همیشه کنترل ثبات وضعیت مالی فرد بیمار است. طبعاً بیمه‌ای برای تن فروشان در رابطه با ایدز وجود ندارد اما اشخاصی که به دلایل شغلی با خون فرد در رابطه هستند می‌توانند در این زمینه بیمه‌ای داشته باشند.

برای مثال کسانی که در آزمایشگاه کار می کنند و یا دندانپزشکان و آرایشگران با داشتن چنین بیمه‌ای، نگرانی‌های مالی بیماری حاصل از شغلشان را از بین ببرند.

اگر واقع بین باشیم، بیمه در تمام مراحل زندگی می‌تواند آرامش بخش بوده و به این طریق بار مالی بزرگی را که در صورت بروز اتفاقات پیش بینی نشده ممکن است رخ دهد را کاهش دهد.

اگر تا به حال به اخذ بیمه مناسب فکر نکرده‌ایم، امروز که سلامت هستیم زمان آن است تا به فکر آینده خود باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم با همکاران ما در شرکت بیمه رحیمیان، در زمینه‌‌ بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کار افتادگی و مراقبت ویژه ، در زمان مناسب مشورت کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ