زنی دوراندیش هستید؟

احتمالاً داستان مورچه و ملخ را شنیده باشید. بهتر است ابتدا مروری كوتاه بر این داستان داشته باشیم.

«در یكی از روزهای تابستانی، یك ملخ كه بسیار شادمان، در حال تفریح كردن و آواز خواندن بود. مورچه‌ای از آنجا می‌گذشت و تكه غذایی را با مشقت فراوان به سمت لانه‌اش حمل می‌كرد. ملخ به مورچه گفت: چرا به جای كار كردن و رنج كشیدن نمی‌ایستی و با من صحبت نمی‌كنی؟ مورچه پاسخ داد: من دارم برای زمستان غذا ذخیره می‌كنم و به تو هم نصیحت می‌كنم كه همین كار را بكنی. اما ملخ جواب داد: چرا باید برای زمستان ناراحت باشم، در حال حاضر غذای فراوانی دارم تا بخورم.

موقعی كه زمستان آمد، ملخ غذایی برای خوردن نداشت و از گرسنگی در حال مردن بود. در این هنگام نزد مورچه رفت و از او درخواست كرد كه غذاهای ذخیره شده را با او تقسیم كند و به مورچه گفت كه فهمیده است باید برای روزهای سخت آینده، ذخیره‌ای داشته باشد.»

اگر شما خواننده گرامی، یک زن هستید، بهتر است ببینید در مثال بالا کدام هستید؟ شخصی با دقت و توجه نسبت به آینده یا مانده در امروز و بی اهمیت به فردا؟

اگر در زندگی امروز تصویری از چگونگی فردایتان ندارید، به جای مکث، تفکر و برنامه ریزی برای آینده را شروع کنی!

براساس گزارش اخیر سازمان بهداشت جهانی و بررسی مردم ۱۹۳ کشور جهان، زنان از طول عمر بالاتری نسبت به مردان برخوردارند. در ژاپن و ۳۰ کشور دیگر جهان از جمله کانادا متوسط سن مرگ و میر در میان زنان بیش از ۸۰ سال است. زنان ژاپنی با ۸۶ سال متوسط عمر در راس جدول سازمان بهداشت جهانی جای دارند.

باید توجه داشت که به موازات افزایش سن، بیماری و ناتوانی جسمی غیر قابل انکار خواهد بود. متاسفانه آمارها نشان می‌دهد در زمان بیماری، اکثر زنان به طور ژنتیکی در کنار همسرشان می‌مانند و در گذران این دوران سخت با همسران خود همراهی می‌کنند.

اما آمارها در ارتباط با مردان اینگونه نشان نمی‌دهد. مردان ۷ برابر بیشتر از زنان همسران خود را در زمان بیماری ترک می‌کنند.

دلایل تفاوت واکنش مردان و زنان نسبت به بیماری‌های سخت همسرانشان بسیار پیچیده است. در بسیاری از مواقع زوج سالم نسبت به زوج بیمار بسیار بیشتر از بیماری همسرش تحت تأثیر قرار گرفته و احساس آشفتگی، پریشانی و سردرگمی بیش‌تری می‌کند. نکته قابل تعمق این است که زنان باید در زمان سلامت، به وضعیت آینده شان توجه بیشتری داشته باشند.

  • هدف از این مقاله، نشانه گیری تلخ به سوی مردان نیست که آنان نیز گاه بیش از زنان به همسر بیمارشان توجه نشان می دهند. اما آمارها زنگ خطری است برای زنان که هوشیارانه مراقب سلامتی شان بوده و همچنین برای دوران کهولت و ناتوانی‌شان چاره ای بیندیشند. بیمه ناتوانی جسمی و بیماری‌های سخت می‌تواند کمک بزرگی در مسیر زندگی همه ما باشد.

نظاره گر امروز است نباشیم. شاید در زمستان زندگی، همراهی در کنارمان نباشد.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ