آرامش قلبمان در دستان خود ماست

بیماری‌های قلبی وعروقی یكی از بیماری‌های شایع در تمام دنیاست که سالانه ۱۷/۲ میلیون نفر را به كام مرگ می‌‌كشاند.

شایان ذکر است که سالانه ۷/۲ میلیون نفر به علت بیماری ایسمیك قلبی (بیماری ناشی از کاهش خون رسانی به عضله قلب) و ۵/۵ میلیون نفر به علت حوادث عروق مغزی و ۳/۳ میلیون نفر به دلیل فشار خون بالا فوت می‌كنند.

در كشور ایران نیز ۳۸ درصد مرگ‌ها و ۲۳ درصد از ناتوانی‌ها به علت همین بیماری‌ است. بیماری‌های قلبی عروقی اولین علت مرگ و میر در كشور‌های پیشرفته است و در كشورهای در حال توسعه به سرعت رو به گسترش است.

در سال ۱۹۱۰، ۱۰ درصد مرگ و میرها در دنیا به علت بیماری‌های قلبی – عروقی بوده است، اما این وضعیت در سال ۲۰۰۰ به ۵۰ درصد رسید و پیش‌بینی می شود این آمار در سال ۲۰۲۰ به ۷۵ درصد مرگ و میرهای شایع در جهان برسد.

پزشکان معتقدند استرس یکی از عوامل تشدید کننده حملات و سکته قلبی در مبتلایان به بیماری‌های قلب و عروق است. از طرفی دیگر شیوع ابتلا به بیماری‌های قلبی در زنان بعد از یائسگی بیشتر از مردان است، چرا که به دلیل قطع هورمون‌های زنانه و نقش حفاظت کننده این هورمون‌ها، شیوع بیماری‌های قلب و عروق در زنان افزایش می‌یابد و از سوی دیگر بر اساس آمار، سکته قلبی در میان زنان مرگ آورتر از مردان است.

عواملی مانند سن، دیابت، تغذیه ناسالم، فشار خون بالا، استعمال دخانیات، افزایش وزن، شیوه زندگی بی‌تحرک و استرس‌های گوناگون، هنوز بیماری‌های قلبی و سکته‌های ناشی از آن در رده‌های نسبتا بالای جدول (پس از سرطان) قرار دارند.

در دنیای امروز، سلامت در معرض تحولات گسترده‌ای قرار دارد. در واقع علم و فناوری امروز، سیمای بیماری‌ها را دگرگون می‌کند. همانطور که می‌دانید بیماری‌های قلبی، یکی از موارد تحت پوشش بیمه بیماری‌های سخت می‌باشد. بیمه بیماری‌های سخت، دارای پوشش‌های متفاوت بیماری و متناسب با توان مردم است و ضمن معافیت مالیاتی، می‌تواند به اشکال گوناگون ارائه شود.

برای مثال یکی از حالت‌های بیمه بیماری های سخت، تمدید آن تا سن ۱۰۰ سالگی است، یعنی بدون باطل شدن در طول قرارداد قابل تمدید است.

در نمونه‌های دیگری نظیر سن حداکثر ۶۵ سالگی و ۷۵ سالگی ضمن گارانتی بودن نرخ بیمه‌نامه و باطل نشدن آن قابلیت تمدید تا سن ۶۵ سالگی و یا ۷۵ سالگی وجود دارد و می توان بیمه‌نامه را پس از انعقاد قرارداد تبدیل کرد. در نمونه دیگری از این بیمه نامه، فرد بیمه شده قادر خواهد بود با پرداخت تا سن ۶۵ سالگی از پوشش بیمه نامه تا سن ۷۵ سالگی استفاده کند، همچنین در طراحی دیگری ضمن پرداخت تا سن ۶۵ سالگی می‌توان تمام پول‌های پرداختی در طول قرارداد را در صورت عدم بیماری و مطالبه از طرف شرکت بیمه دریافت کرد و در مدل‌هایی دیگر تنها با پرداخت ۱۰ و یا ۲۰ سال تمام عمر بیمه بود.

بیمه بیماری‌های سخت در صورت وقوع بیماری با پرداخت مبلغ قرارداد به صورت یکجا معاف از مالیات می‌تواند مشکلات مالی دوران درمان ما را به راحتی از میان بردارد.

نکته قابل توجه: آیا می‌دانستید اگر همین حالا و نه بعدا سیگار را ترک کنید ۱ سال طول می‌کشد تا خطر حمله قلبی تقریبا به حالت یک انسان غیر سیگاری برسد؟ اگر سیگار را کنار بگذارید ۱۵ سال طول می‌کشد تا خطر انسداد شریان‌ها به حالت یک انسان غیر سیگاری برسد؟ نمی‌دانستید؟ اما حالا می‌دانید اگر همین حالا ترک کنید شاید امیدی باشد…

منابع:

  • www.tebyan.net89
  • www.tebyan.net/newindex.aspx
  • www.altiusdirectory.com

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ