باکتری هلیکوباکتر پیلوری چیست ؟

باکتری هلیکوباکتر پیلوری چیست ؟

ریسک و خطرهای ما در مسافرت های کوتاه مدت و یا بلند مدت فقط سانحه و تصادفات نیست، گاهی ابتلا به بیماری می تواند بسیار خطر آفرین و پر هزینه باشد و یکی از رایج ترین آن، بیماری های گوارشی است .

اچ پیلوری، یکی از بیماری‌های دستگاه گوارش است که در سال ۱۹۹۵ کشف شد. باکتری مولد این بیماری، هلیکوباکتر پیلوری نام دارد. این باکتری، بسیار مقاوم بوده و تنها باکتری است که می‌تواند در محیط اسیدی معده زنده بماند.

هلیکوباکتر پیلوری، شکلی مارپیچ دارد و در معده‌ تقریبا دو سوم از مردم جهان یافت می‌شود، اما اکثر آنها هیچ‌ وقت بیمار نمی‌شوند. با این‌ حال عفونت اچ پیلوری درصورت تشدید علایم باید به ‌سرعت درمان شود، چون می‌تواند زمینه‌ ابتلا به بیماری‌های خطرناک گوارشی مانند زخم معده و زخم اثنی‌عشر را فراهم کند.

هلیکوباکتر پیلوری ( اچ پیلوری ) باکتری‌هایی هستند که پوشش داخلی معده را آلوده می‌کنند. طبق داده‌های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در سال ۱۹۹۸، این باکتری‌ها مسئول ۸۰ درصد از زخم‌های معده‌ای و ۹۰ درصد از زخم‌های اثنی‌عشری هستند.

آنها همچنین می‌توانند باعث بروز مشکلات دیگر معده‌ نیز شوند، از جمله:
• درد سوزشی در شکم
• نفخ شکم
• حالت تهوع
• از دست دادن اشتها
• آروغ‌ زدن مکرر
• کاهش وزن بدون دلیل

استفاده از درمان‌های متداولی مانند آنتی بیوتیک ها می‌تواند برای برخی از افراد دشوار باشد و ضمنا با مصرف این داروها احتمال بروز عوارض جانبی مانند تهوع، اسهال و کاهش اشتها وجود دارد. بعضی از افراد هم به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم هستند که این مسئله می‌تواند روش‌های مرسوم برای درمان را پیچیده کند. در نتیجه، میزان علاقه به درمان‌های طبیعی درحال افزایش است.

بسیاری از مردم در تمام زندگی‌شان این باکتری‌ را دارند، اما هیچ‌گونه علائمی از آن نمی‌بینند. ولی اگر این باکتری باعث التهاب مزمن معده شود و بدون درمان باقی بماند، ممکن است عوارض جدی ایجاد کند. این عوارض می‌توانند شامل زخم معده و سرطان معده باشند. اچ پیلوری، عامل خطر اصلی برای برخی از انواع سرطان معده است.

در ایالات متحده پزشکان به ‌ندرت آزمایش‌های لازم برای تشخیص اچ پیلوری را تجویز می‌کنند، مگر آنکه شما علائم مربوط به این عفونت را داشته باشید.

اگر نشانه‌های مشکوکی دارید، حتما برای بررسی بیشتر به پزشک مراجعه کنید. بسیاری از علائم عفونت اچ پیلوری با سایر بیماری‌های معده مانند رفلاکس اسید و بیماری GERD مشترک هستند. تشخیص صحیح بیماری شما توسط پزشک‌تان بسیار مهم است تا بتوانید مطمئن باشید که به‌ درستی درمان می‌شوید.

اگر آزمایش شما برای عفونت اچ پیلوری مثبت بود، هرچه زودتر درمان را شروع کنید، برای شما بهتر است. درمان‌های طبیعی احتمالا به شما آسیب نمی‌رسانند، اما تا به‌ حال ثابت نشده است که این عفونت را از بین می‌برند. بنابراین هرگز بدون نظارت پزشک‌تان از آنها به‌ جای درمان‌های متداول استفاده نکنید.

منبع اچ پیلوری مشخص نیست و CDC هیچ‌گونه توصیه‌ رسمی برای پیشگیری از آن ارائه نداده است. به‌طور کلی شما باید با شست‌ و شوی مکرر دست‌ها و آماده کردن غذاهایتان به شیوه‌ای صحیح و سالم، بهداشت را رعایت کنید. اگر عفونت اچ پیلوری در شما تشخیص داده شد، دوره‌ کامل درمان‌تان را تکمیل کنید تا خطر عود مجدد آن تا حد زیادی کاهش یابد.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده، بنابراین عاقلانه این است که با اخذ بیمه از پراخت هزینه های سنگین در وضعیت های اضطرابی جلوگیری کنیم.

ترجمه و اقتباس از : http://seemorgh.com/health/diseases-and-prevention/ و www.cover4u.ca

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ