آیا بیمه عمر، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار می‌دهد ؟

در روزگار سختی مثل این روزهای پاندمی کرونا، این نگرانی کاملا طبیعی است که اگر خدای نکرده برای شما اتفاقی بیفتد و حتی از دنیا بروید، چه بر سر خانواده‌تان می‌آید. به‌ویژه اگر خانواده‌تان به لحاظ مالی به شما وابسته باشند، این نگرانی بیشتر می‌شود. اما داشتن بیمه عمر، این اطمینان‌خاطر را برای‌تان ایجاد می‌کند که حتی اگر روزی در کنار خانواده‌تان نباشید، آنها از لحاظ مالی لطمه زیادی نمی‌بینند

آیا بیمه عمر، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار می‌دهد و می‌توان در خلال این بحران، بیمه عمر خرید؟

کمتر کسی هست که از مزایای بیمه عمر خبر نداشته باشد و نداند که در صورت داشتن این بیمه، عزیزانش پس از فوت او می‌توانند از مزایایی مانند پرداخت هزینه‌های روزمره زندگی، بازپرداخت وام مسکن، بازپرداخت بدهی‌ها، هزینه‌های تحصیلی و غیره استفاده کنند.

این روزها هم پاندمی کرونا، تأکیدی بر این واقعیت است که بیماری‌های مرگبار، ممکن است به شکل ناگهانی اتفاق بیفتند و به همین دلیل، برخورداری از پوشش بیمه عمر مناسب، اهمیت زیادی برای حفاظت از خانواده دارد.

اما کووید 19 ابهامات و سوالات زیادی را در رابطه با بیمه عمر ایجاد کرده است. از قبیل این که آیا بیمه عمر، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار می‌دهد؟ آیا می‌توان در خلال بحران کووید ۱۹، بیمه عمر خرید؟ و این‌ که کووید ۱۹ چه تأثیری بر هزینه‌های بیمه عمر خواهد داشت؟

خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند که جواب تمام این سوالات را دریافت کنید.

  • آیا بیمه عمر، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار می‌دهد و می‌توان در خلال این بحران، بیمه عمر خرید؟
  • اگر بیمه عمر داشته باشید، عزیزان‌تان بعد از فوت شما چه مزایایی دریافت می‌کنند؟
  • خرید بیمه عمر در سنین بالا، گران‌تر است
  • آیا بیمه عمر، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار می‌دهد؟
  • آیا می‌توان در خلال بحران کووید ۱۹، بیمه عمر خرید؟
  • در چه صورت، شرکت بیمه درخواست خرید بیمه عمر را تأیید نمی‌کند؟
  • کووید ۱۹ چه تأثیری بر هزینه‌های بیمه عمر شما خواهد داشت؟
  • عواملی که بر هزینه‌های بیمه عمر تاثیرگذار هستند

 در خلال پاندمی کووید ۱۹، مهم است که از خودتان و عزیزان‌تان محافظت نمایید. در صورتی که از بیمه عمر برخوردار باشید، این اطمینان خاطر را خواهید داشت که اگر اتفاقی برایتان‌ بیفتد، خانواده شما از نظر مالی لطمه نخواهند دید.

در روزگار سختی مثل این روزها، این نگرانی طبیعی است که اگر اتفاقی برای‌تان بیفتد و نتوانید از خانواده خود مراقبت کنید، چه بر سر آنها خواهد آمد. 

مزایای مالی بیمه عمر می‌تواند یک دنیا تفاوت برای عزیزان بازمانده شما رقم بزند. اما از آنجا که این پاندمی یک تهدید جدید و جدی به شمار می‌آید، شاید این فکر به سراغ‌تان آمده باشد که آیا بیمه‌نامه فعلی‌تان مرگ‌های ناشی از کووید ۱۹ را پوشش خواهد داد یا خیر؟ یا در شرایطی که بحران فعلی همچنان ادامه دارد، آیا می‌توان پوشش بیمه عمر جدیدی دریافت کرد یا خیر؟ 

اگر بیمه عمر داشته باشید، عزیزان‌تان بعد از فوت شما چه مزایایی دریافت می‌کنند؟

اگر افرادی تحت تکفل شما هستند که به درآمد شما وابسته‌اند، مثل همسر یا فرزند، بیمه عمر این اطمینان خاطر را فراهم می‌آورد که آنها بعد از مرگ شما، از کمک مالی برخوردار خواهند بود.

مزایای پرداختی در هنگام فوت، به شکل یک مبلغ یک‌جای معاف از مالیات خواهد بود، که ذینفع تعیین شده می‌تواند به هر منظوری از آن استفاده کند. این مزایا می‌تواند شامل پرداخت هزینه‌های روزمره زندگی، بازپرداخت وام مسکن، بازپرداخت بدهی‌ها، هزینه‌های تحصیلی و هر چیز دیگری باشد.

حتی اگر از طریق کارفرمای‌تان نیز، به نوعی از بیمه عمر دسترسی دارید (که پوشش آن معمولا به میزان یک، دو، یا سه برابر حقوق یک سال شماست)، این مبلغ ممکن است برای پوشش دادن همه نیازهای خانواده شما کافی نباشد. همچنین، اگر شغل‌تان را از دست بدهید یا شرکت را ترک کنید، پوشش شما تمام می‌شود.

خرید بیمه عمر در سنین بالا، گران‌تر است

بسته به سن و سالی که دارید، خرید بیمه عمر در سنین بالاتر ممکن است بسیار گران‌تر تمام شود، چون سن یکی از فاکتورهای اصلی تعیین‌کننده مبالغ پرداختی شماست.

پاندمی فعلی کووید ۱۹ تأکیدی بر این واقعیت است که حوادث یا بیماری‌های مرگبار، ممکن است در هر زمانی به شکل ناگهانی رخ بدهد و از همین رو، برخورداری از پوشش بیمه عمر مناسب، اهمیت خاصی برای حفاظت از خانواده شما دارد. 

 آیا بیمه عمر، بیماری کرونا را هم تحت پوشش قرار می‌دهد؟

اگر از قبل بیمه عمر داشته‌اید و حق بیمه‌های‌تان را هم پرداخت کرده‌اید، چنانچه در نتیجه ابتلا به کووید ۱۹ از دنیا بروید، ذینفعان شما از مزایای کامل پوشش بیمه عمرتان برخوردار می‌شوند.

در واقع، بیمه عمر معمولا تمامی انواع مرگ (غیر از خودکشی) را در برمی‌گیرد، مگر آنکه در بیمه‌نامه شما چیزی به‌طور مشخص مستثنی شده باشد. برای مثال، اگر چتربازی نمایشی [پرش از هواپیما با چتر] یکی از تفریح‌های شما باشد، شرکت بیمه شما احتمالا مرگ بر اثر چتربازی را از موارد تحت پوشش بیمه‌نامه خود، مستثنی خواهد کرد.

همچنین، اگر شما در دوره پذیرش اعتراض [contest ability period] که معمولا 2 سال نخست خرید بیمه‌نامه را در برمی‌گیرد، از دنیا بروید، شرکت بیمه ممکن است درباره مرگ شما تحقیق کند. اگر در درخواست بیمه خود دروغ گفته یا از ارائه برخی اطلاعات خودداری کرده باشید، مزایای هنگام فوت ممکن است به بازماندگان‌تان تعلق نگیرد.

آیا می‌توان در خلال بحران کووید ۱۹، بیمه عمر خرید؟

سوالی که برای خیلی‌ها پیش آمده این است که آیا هنوز هم می‌توان در خلال بحران کووید ۱۹، بیمه عمر خرید؟ در پاسخ باید گفت بله. کانادایی‌ها می‌توانند همچنان به درخواست خرید بیمه عمر ادامه بدهند و تا به اینجا، در بیمه‌نامه‌های جدید، هیچ استثنایی برای موارد فوت مرتبط با کرونا در نظر گرفته نشده است.

البته، ممکن است در آینده این شرایط تغییر کند که این مساله نیز می‌تواند دلیل خوب دیگری برای عقب نینداختن خرید بیمه عمر باشد.

در چه صورت، شرکت بیمه درخواست خرید بیمه عمر را تأیید نمی‌کند؟

با وجود این، درست مثل هر بیماری دیگری، چنانچه در حال حاضر مبتلا به ویروس کرونا یا در انتظار اعلام نتیجه آزمایش خود باشید، شرکت بیمه ممکن است درخواست شما را تأیید نکند. در این حالت، بیمه‌گر، تأیید درخواست شما را به بعد از بهبودی یا اعلام نتیجه آزمایش شما موکول خواهد کرد.

به‌طور مشابه، اگر به مناطق بسیار آلوده به ویروس کرونا سفر کرده باشید یا در نظر داشته باشید که در سال آینده به چنین نقاطی سفر کنید، بیمه‌گر ممکن است تأیید درخواست شما را به تعویق اندازد. 

 کووید ۱۹ چه تأثیری بر هزینه‌های بیمه عمر شما خواهد داشت؟

شرکت‌های بیمه عمر، حق بیمه‌های شما را با در نظر گرفتن عوامل متعددی که ریسک فوت شما را در مدت زمان دوره بیمه‌نامه تعیین می‌کند، محاسبه می‌نمایند. هر چه این ریسک بزرگتر باشد، حق بیمه شما نیز بالاتر خواهد بود.

از آنجا که ریسک مرگ در خلال پاندمی، بالاتر از زمان‌های دیگر است، این امکان وجود دارد که بیمه‌گران عمر، نرخ‌ بیمه‌نامه‌های جدید را بالا ببرند. البته، حق بیمه بیمه‌نامه‌های موجود را نمی‌توان به بهانه کرونا بالا برد.

عواملی که بر هزینه‌های بیمه عمر تاثیرگذار هستند

به‌طور کلی، هزینه بیمه عمر به عوامل زیر بستگی دارد:

سن و جنسیت شما: هر چه جوان‌تر باشید، احتمال فوت شما در آینده قابل پیش‌بینی کمتر است. بنابراین، حق بیمه‌های‌تان نیز پایین‌تر خواهد بود. از آنجا که امید به زندگی زنان کمی بالاتر است، حق بیمه آنها اندکی کمتر از مردان تعیین می‌شود.

نوع بیمه‌نامه: هرچه مدت زمان بیمه‌نامه کوتاه‌تر باشد، احتمال فوت شما در خلال دوره پوشش کمتر خواهد بود. بنابراین، حق بیمه نیز پایین‌تر در نظر گرفته می‌شود. در مقابل، بیمه‌های عمر دائمی که شما را برای تمام طول زندگی تحت پوشش قرار می‌دهد، از همه گران‌تر هستند، چرا که احتمال فوت شما در زمان پوشش ۱۰۰ درصد خواهد بود.

مبلغ پوشش: هر چه مبلغ پوشش یا مزایای فوت احتمالی شما بالاتر باشد، حق بیمه بیشتری نیز خواهید پرداخت. وضعیت سلامتی شما: سیگاری‌ها یا کسانی که مشکلات سلامتی زمینه‌ای دارند، حق بیمه بیشتری می‌پردازند. بنابراین، اگر کووید ۱۹ گرفته باشید و این بیماری صدمه بلندمدتی به ریه‌های شما زده باشد، حق بیمه شما احتمالا بیشتر در نظر گرفته خواهد شد

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ