تغییراتی در خودم و بیمه

بر طبق نظر محققان، اگر پوست به‌طور ناگهانی خونریزی نماید یا بسیار پوسته‌دار شود، باید به پزشک مراجعه نمود تا آن را معاینه کند. مشکل بتوان گفت تا چه مدت باید شاهد تغییرات پوستی بود و سپس به پزشک مراجعه کرد، پیش از آنکه بسیار دیر شده باشد، اما اکثر کارشناسان می‌گویند این مدت نباید از چند هفته تجاوز نماید.

اکثر مردم می‌دانند که باید متوجه تغییرات در خال‌های پوستی باشند، زیرا این تغییرات یکی از نشانه‌های کاملاً شناخته شده سرطان پوست است. اما محققان می‌گویند ما باید مراقب تغییرات در رنگدانه‌دار شدن (پیگمانتاسیون) پوست خود هم باشیم.

اگر عمل بلع مشکل شده باشد، شاید شخص پیش از فرارسیدن این مرحله رژیم غذایی خود را تغییر داده است تا جویدن غذا چندان سخت نباشد و شاید به خوردن سوپ یا غذا‌های آبکی رو آورده است.

اما محققان می‌گویند سختی بلع شاید یکی از نشانه‌های سرطان‌های دستگاه گوارش مانند سرطان مری باشد. در این وضعیت پزشک سابقه بهداشتی بیمار را به دقت یادداشت می‌کند و دستور می‌دهد تست‌هایی مانند رادیوگرافی قفسه سینه یا آزمایشات دستگاه گوارش انجام شود.

محققان می‌گویند که اگر خانمی، در ادرار یا مدفوع خود خون ببیند، نباید تصورکند ناشی از بواسیر (همورویید) است،

زیرا امکان دارد او دچار سرطان روده بزرگ و راست روده باشد و اینکه دیدن خون در لگن توالت شاید در واقع ناشی از خونریزی مهبل باشد (اگر زن دوره قاعدگی خود را سپری می‌کند)، اما اگر در دوره قاعدگی به سر نمی‌برد باید به پزشک مراجعه نماید تا او با انجام بررسی‌های لازم بتواند احتمال وجود سرطان مثانه یا کلیه را رد کند. پزشک سئوالاتی را از خانم بیمار می‌پرسد و شاید دستور دهد تست‌هایی مانند کولونوسکوپی روده بزرگ (معاینه نمودن روده بزرگ برای یافتن سرطان) انجام شود.

بالا آوردن خون هم باید ارزیابی شود. بر طبق نظر محققان، اگر یکبار خون در جایی که نباید باشد دیده شود، شاید نشانه‌ای از وجود بیماری نباشد، اما اگر بیش از یکبار مشاهده شود باید به پزشک مراجعه نمود. متخصصان می‌گویند هر خانمی که درد شکم دارد و احساس افسردگی می‌کند باید به پزشک مراجعه نماید.

برخی از محققان متوجه شده‌اند بین افسردگی و سرطان لوزالمعده رابطه‌ای وجود دارد، اما این رابطه هنوز کاملاً روشن نشده است.

خانم هایی که باردار شده‌اند شاید به خاطر داشته باشند که به هنگام افزایش وزن دچار سوء هضم شده بودند. اما سوء‌ هضمی که دلیل آشکاری ندارد شاید علامتی هشدار دهنده بوده و امکان دارد خبر دهنده زود هنگامی از وجود سرطان مری، معده، یا گلو باشد.

پزشک سابقه بهداشتی بیمار را به دقت یادداشت می‌کند و از او درباره سوءهضم سئوالاتی می‌پرسد و آنگاه تصمیم می‌گیرد کدام تست‌ها باید انجام شود (اگر انجام تست لازم باشد).

بر طبق گفته محققان، افراد سیگاری باید به شدت مراقب ظاهر شدن لکه‌های (پچ‌های) سفید در داخل دهان یا تشکیل نقاط سفید بر روی زبان خود باشند. امکان دارد هر دو علامت نشان‌دهنده بیماری پیش‌سرطانی به نام لکوپلاکی باشند که ممکن است پیشرفت کند و به سرطان دهان تبدیل شود.

آیا شما بیمه دارید؟ بیمه شخصی و یا از محل کار اختیار کردید؟ پوشش مناسب دارید؟  و اگر دارید، آیا از محتویات آن آشنایی دارید، طبق آمار، شمار زیادی از افراد بیمه مناسب ندارند و همچنین از محتویات آن آشنایی ندارند.

به خاطر داشته باشیم بیمه یک قرارداد حقوقی است، بهتر است اهمیت و ارزش مشاوره مالی و بیمه و البته مشاور واجد شرایط را نه تنها نادیده نگیریم، بلکه در زمان مناسب از مشاوره برخوردارشویم.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ