نوروز با بهار آمد و …

یکسال دیگر گذشت. اکثر قریب به اتفاق کسانی که درخارج از ایران زندگی می کنند معتقدند که هرگز بوی بهار را خارج از وطن، حس نکرده اند. شاید دیگر برای خیلی از ما این داستان عادی شده باشد. 13 روز دید و بازدید را تقریبا همه ما در کشور جدید فراموش کرده و روزهای شادی سال نوی ما گاه به همان یک روز اول ختم می شود.

 امروزکه سلامت هستیم روزی است که در آن توان دویدن و دست یابی به آرزوهایمان در سرزمین واقعیت و رویا میسر است. امروز یعنی روزی که در آن عاشق می شویم و گرمای آن به ما انرژی مضاعف پیش رفتن می دهد، یعنی روزی که گاه مشغله های کاری به ما مجال تفریح نداده و در آن به امید استراحت فردا می دویم.

اما نمی توانیم در ادامه سرنوشتمان ، یعنی درست در مقطعی که دوره استراحتمان رسیده، انتظار حضور دیگران را در کنارمان داشته باشیم. دوره بازنشستگی زمانی است برای پرداختن به خود، فرصتی برای سفر به مکانهایی که هرگز ندیده ایم و یا برعکس، جایی که خاطرات زیبای قدیمی مان آنجا شکل گرفته است.

ما میتوانیم با داشتن حساب پس انداز بازنشستگی در سالهایی که دوران استراحتمان به شمار می آید، بهترین زمان زندگی را رقم زنیم و همه اینها در شرایطی میسر است که امروز که واجد شرایط افتتاح این حساب هستیم اقدام کنیم.

با اینکه سفر مختص به فصل خاصی نیست، ولی در عین حال خیلی ها چه بسا مسافرتی کوتاه از فرصت استفاده می کنند و اگر چه امریکا اجازه می دهد کانادایی ها (شهروند، سی تی زن و یا PR) به مدت 6 ماه (182) روز در سال اقامت داشته باشند در این صورت می بایست کارت بهداشت استانی فعال باشد در غیر این صورت بیمه مسافرتی قانونی نخواهد بود .

به دلیل اینکه بیمه بهداشت استانی ما در استانهای مختلف قادر به پوشش کامل هزینه های پزشکی نیست و تنها بخشی، جزیی از هزینه های بیمارستانی را تحت شرایطی پوشش می دهد و از طرفی طبق توصیه دولت برای مسافرت از استانی به استان دیگر و به خارج از کشور می بایست بیمه مسافرتی تهیه شود بیمه مسافرتی با انواع و اقسام آن نظیر پوشش پزشکی، ابطال و تاخیر پرواز، هزینه های سفر در زمان ابطال پرواز، آسیب و مفقود شدن چمدان و تصادف هوایی است این نوع بیمه ها با هزینه های مقبول موجب آسایش و آرامش ما در طول سفر خواهد بود.

*** و اما توصیه می شود در سفر:

  • تلفن همراه خود را سازماندهی کنید.

خدمات تلفن همراه هزینه بسیار زیادی برای استفاده در خارج از کشور، خصوصن برای دسترسی به اینترنت مطالبه خواهد کرد. برای اجتناب از متعجب شدن از مقدار صورتحساب چندین هزار دلاری ، معقول است که انتخاب Data roaming را خاموش کنید .

  • از امکان پرداخت و دریافت پول اطمینان حاصل کنید. 

ایده خوبی است که به کارگزار کارت اعتباریتان اطلاع دهید که از کشور خارج می شوید درغیر اینصورت اولین ترانس اکشن (جابجایی پول ) شما در خارج از کشور به مثابه تقلب تلقی و باعث مسدود شدن کارت اعتباریتان خواهد شد . در برخی از موسسات مالی این کار به صورت آنلاین انجام می گیرد.

  • پول نقدتان را متنوع کنید.

برای دسترسی به پول نقد درخارج از کشور شما می توانید به ماشین های عابر بانک اعتماد کنید .البته ، برای داشتن امنیت بیشتر، پیش از ترک کشور بهتر است که پول نقدتان را متنوع کنید و بخشی از پولتان را به پول رایج آن کشور تبدیل کنید . چک های مسافرتی همواره بهترین انتخاب هستند برای اینکه در صورت گم یا دزدیده شدن  به سرعت  می توانند جایگزین  شوند .

  • وسایل با ارزشتان را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

می توانیم بگوییم برای داشتن روزهای شاد، زمان و سنی مقدر نشده. بیاییم روزهای زیبای سالمندی را با برنامه ریزی صحیحی مالی به خاطره انگیز ترین سالهای زندگی مان مبدل کنیم. در سال جدید  با خوش بینی، آینده ای ترسیم کنیم که در آن آرامش و آسایش، رنگ سبزی بر قلبمان بنشاند.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ