بهتر است از کدام نوع بیمه عمر استفاده کنیم؟

چقدر با بیمه عمرتان آشنا هستید؟

معمولا شرکت‌های بیمه سه مدل بیمه عمر صادر می‌کنند:

  • level cost
  • YRT
  • YRT to level

ما عموماً YRT را برای فردی که سن متوسطی دارد پیشنهاد نمی‌کنیم. به اعتقاد ما YRT برای یک دوره زمانی کوتاه و یا برای بچه‌ها با توجه به بیانیه‌های انجام شده دریافت می‌شود. توجه به نوع سرمایه‌گذاری کمک می‌کند تا بتوانیم تغییرات مناسبی در بیمه‌نامه اعمال کنیم.

سوال:

  • اگر در سن ۵۰-۶۰ سالگی به فکر تهیه بیمه باشیم چه اتفاقی می‌افتد؟ نتیجه این اتفاق، بالا رفتن هزینه است.
  • اگر این مورد را به تعمیر و نگهداری اتومبیل شبیه سازی کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ با وجود این که اتومبیل ایراد فنی ندارد، مصرف سوخت بالا می‌رود.

توجه داشته باشید که نوع بیمه و نوع قراردادی که دارید ممکن است مناسب همه نباشد.

برای همه افراد نوع سرمایه گذاری مناسب نیست. نکته بسیار مهم‌تر این است که در صورت تهیه بیمه برای تمام عمر، بدانیم از چه نوع بیمه‌ای تهیه کنیم و آگاهانه بیمه خود را انتخاب کنیم.

چندی پیش شاهد این بودیم که فردی با سن ۸۶ سال، بدو‌ن اطلاع از این‌که بیمه‌ای که ۲۰ سال پیش گرفتندYRT بوده، امروز به ناچار مجبور به پرداخت هزینه بسیار بیشتری هستند. ایشان هیچ راه برگشتی نداشتند، چون ممکن است استطاعت پرداخت حق‌بیمه را نداشته باشند و اگر بخواهد حق‌بیمه را قطع کنند، بیمه خود را از دست می‌دهند. بنابراین مجبور هستند بیمه خود را با وجود فشار مالی بالا حفظ کنند. پس همیشه تلاش کنید تا آگاهانه و با مشورت متخصصین مربوطه بیمه مناسبی اختیار کنید.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ