مهمان ۲ سانتی‌متری و زندگی جدیدم

همه چیز از روزی آغاز شد که با کمردرد خفیف از خواب بیدار شدم. روزها بدون علایمی از بهبودی گذشت. دلایل زیادی می‌توانست عامل درد من باشد. اطرافیانم متعجب شدند و از من در مورد خم شدن ناگهانی، برداشتن وسایل سنگین بدون دقت و افتادن از بلندی سوال می‌پرسیدند و من از آنجا که خودم هیچ کدام را در چند روز گذشته تجربه نکرده بودم حدس می‌زدم در اثر نشستن زیاد بر حسب شغلم به این روز افتاده باشم.

بی‌توجهی و استراحت، هیچ یک نتوانست مرا درمان کند. عکس‌ها و آزمایشات متعدد که در ابتدا برایم شوخی به‌نظر می‌رسید، رنگ جدی‌تری برایم گرفت.

غده‌ای درست روی مهره‌های کمرم  جا خوش کرده بود و مهمانی این دوست فقط ۲ سانتی‌متری من، فصل جدیدی از زندگی را به رویم گشود. من که در طول زندگی ۱۳ ساله‌ام در تورنتو حتی یک بار به بیمارستان نرفته بودم، حالا از پارکینگ بیمارستان و قبض‌های دو رقمی روزانه‌اش گرفته تا بخش جراحی و پاتولوژی و داروهای سرسام آورش همه و همه را خیلی خوب می‌شناختم.

برای تغییر زندگی هیچ یک از ما قرار نیست اتفاق بزرگی از قبل به ما هشدار بدهد، می‌شود یک شب سلامت خوابید و روز بعد وارد مرحله دیگری از زندگی شد. مرحله‌ای به نام بیماری و به‌ دنبال آن بیکاری…

محمد- ص، تورنتو ***

سه چهارم مردم در طول عمر خود حداقل یکبار دچار کمر درد می شوند، از این رو یکی از متداو‌ل‌ترین دلایل مراجعه بیماران به پزشکان ارتوپدی و یا جراح مغز و اعصاب، کمردرد می باشد. کمر درد را می‌توان از شایع‌ترین علل ناتوانی و عدم حضور در کار میان جوانان و میانسالان به شمار آورد.

اغلب ما هنگام انجام فعالیت‌هایی نظیر جابه‌جا كردن جعبه‌های بزرگ و بلند كردن كودكان، كمردرد خود را جدی نمی‌گیریم.

ما به این مسئله توجه نداریم كه كمردردها در نتیجه صدماتی است كه با رفتارهای روزانه ما تشدید می‌شود.

اكثر ما هنگام ایستادن، نشستن و خم شدن، وضعیت‌های نامناسبی در بدن خود ایجاد می‌كنیم. هنگام بلند كردن اشیاء به جای خم كردن زانو، كمر خود را خم می كنیم. انجام حرکاتی كه برای سلامتی ما مضر است، بعد از سال‌ها موجب می شود كمردرد ما شروع شود.

طبق نظر پزشکان، دلایلی از جمله ایستادن طولانی مدت (مانند آرایشگران)، نشستن غیر صحیح، برخی ورزش‌ها، عفونت‌ها، تومور یا شکستگی‌ها، کشیدگی یا پارگی به‌دنبال یک سقوط ناگهانی، تصادف اتومبیل، چاقی و افزایش سن می‌تواند از عوامل کمردرد باشد. به طور معمول اکثر دردهای کمر در طی ۳ ماه معالجه بر طرف می‌شود و البته در مواردی که دوره درمان شخص طولانی تر باشد و شخص توانایی انجام کار نداشته باشد، بیمه می‌تواند به شکل‌های گوناگون، فرد بیمار را یاری نماید.

بیمه ناتوانی جسمی اولین بیمه‌ای است که می‌تواند شخص را از نظر مالی حمایت کند. بیمه بیماری‌های سخت، در صورتی که دچار یکی از ۳۲ بیماری مندرج در بیمه‌نامه شده باشیم می‌تواند با پرداخت به صورت یک‌جا هزینه‌های ما را در طول دوره درمان تحت پوشش قرار دهد. این بیمه از ما مکان درمان و چگونگی مصرف پول را سوال نکرده و ما می توانیم صرفا با ارائه مدارک پزشکی که نشان دهد به یکی از این بیماری‌ها دچار شده‌ایم مبلغ قرارداردمان را دریافت کرده و هر بیمارستان و کشوری که مایل بودیم به درمان ادامه دهیم.

بیمه‌های ” تکمیلی” می‌تواند جهت خرید دارو و مواردی که به فیزیوتراپی و یا کایروپرکتور نیازمندیم ما را کمک کند. بیمه “cash hospital “جهت اخذ پول در زمان بستری بودن فرد در بیمارستان طراحی شده و همچنین بیمه “سوانح و بیماری”، در صورت بروز سانحه و یا بیماری و عدم توانایی انجام کار به صورت ماهیانه، به شخص بیمه شده پرداخت می‌شود.

ما نیز چون نویسنده فوق معتقدیم برای پایان روزهای سلامتی، سن و شرایط خاصی مقرر نشده است. امروز که سلامت هستیم فرصتی داریم برای زیبا دیدن اطرافمان. هر یک از ما می‌توانیم همه رویدادهای روزانه‌مان را خوب یا بد، کسل کننده، تلخ، پر از دشواری و یا دلچسب و آفتابی تعبیر کنیم. حقیقت این است که تا روزی که سلامتیم دنیای اطراف ما زیباست. با روی زیبایتان، جسم سلامتتان و فکر مثبتتان زندگی فردای خود را ازامروز تامین نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ