پوشش کارت اوهیپ: اوهیپ پوشش مناسبی دارد؟

من برای جراحی سرطانی که مبتلا شدم ۱۱ ماه باید در نوبت می‌ماندم تا اینکه در کوبا با جراحی ملاقات کردم. زمانی که بیماری‌ام را برایش توضیح دادم، او گفت که چنین عملی را می‌توانم در کوبا انجام دهم و هزینه این عمل در آنجا پنج هزار و چهارصد دلار کانادایی بود.

از سوی دیگر پسرم شرایط عمل مرا در امریکا بررسی کرد، هزینه عمل من در آنجا شصت و هشت هزار دلار می‌شد و من فقط دو هفته در نوبت می‌ماندم. این بسیار شگفت آور است که من در جایی که شرایط درمانی رایگان دارد می‌بایست۱۱ ماه منتظر می‌ماندم و فکر می‌کردم آیا سیاستمداران و وزرای ما نیز چنین دوره انتظاری را دارند؟!

Bob Vankerrebroeck موقعیت کاری بسیار خوبی داشتم. تا روزی که به سرطان مبتلا شدم. برایم تعجب آور بود زیرا در خانواده من سابقه این بیماری دیده نشده بود و از هر نظر فامیلی سلامت محسوب می‌شدیم.

از آنجایی که به کارت تامین بهداشتی ام ( اهیپ) خیلی تکیه کرده بودم، فکر کردم همه چیز به آرامی سپری خواهد شد اما خیلی زود فهمیدم که بسیاری از موارد تحت پوشش بیمه نیستند.

به ناچار کارم را از دست دادم و با هزینه‌های سرسام آوری روبرو شدم. فکر کردم چه خوب بود اگر زودتر در مورد کارت اهیپ اطلاعاتی داشتم. چه خوب بود اگر زودتر چشمانم بر حقیقت چیزی که به آن فخر می کردم باز می‌شد. Lea King سختی مشکلات مالی در راه سرطان سینه، شوک بزرگی برای من که همیشه به کانادایی بودن خود افتخار می کردم بود. وقتی سرطان سینه به میان می‌آید، به دنبال آن شیمی درمانی و پرتو درمانی خواهد بود که من برای آنها می‌بایست هزینه‌هایی پرداخت می‌کردم که تا آن زمان نمی‌دانستم.

من یک زن تنها هستم و فقط یک چیز را می‌دانستم، می‌خواستم زنده بمانم. دخترم به من نیاز داشت و من شروع به جستجو کردم. به دنبال پزشکان گیاهی رفتم. او تزریق ویتامین c را آغاز کرد. هر روز آب زیادی می‌خوردم و آب جوانه گندم مصرف می‌کردم. یوگا انجام داده و هر روز به مدت طولانی قدم می‌زدم و ۱۳هفته درمان را با پزشکم ادامه دادم.

درمان گیاهی من همراه با شیمی درمانی مرا ۵۰ هفته از کار دور کرد. سرانجام من در کنار دخترم زنده ماندم. کانادایی ها با وجود زندگی در کشوری که سیستم بهداشتی رایگان دارد، نیاز به بیداری دارند زیرا در زمان بیماری باید پول زیادی پرداخت کنند.

باید توجه داشته باشید که زمانی که پس‌انداز نداشته باشید، هزینه درمان از کردیت کارت‌ها پرداخت می‌شود.

تکیه بر کارت تامین اجتماعی بدون اینکه محدوده استفاده از آن را بدانیم، خطایی است که در شرایط عدم سلامتی قابلیت جبران ندارد. بیمه‌های گوناگون بر اساس نیازهای فردی و در راستای پوشش کامل‌تر بیمه‌های تامین اجتماعی نگاشته شده‌اند. آنجا که اهیپ نتواند به کمک ما بیاید بیمه بیماری‌های سخت، تکیه گاه مطمئن ما در راه سلامتی است.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ