از هر 160 کودک در جهان یکی مبتلا به اتیسم است

اختلال رشدی عصبی در سال‌های اولیه زندگی کودک نمایان شده و تعاملات اجتماعی کودک را بیش از هر چیز تحت تاثیر قرار می‌دهد‌. این اختلال بصورت نشانه‌ها و علایم متفاوت در یک طیف گسترده تعریف می‌شود و هیچ دو کودکی کاملا شبیه بهم نیستند‌. همین موضوع تشخیص و ارزیابی اُتیسم را پیچیده‌تر می‌کند‌.

تا امروز علت و درمان قطعی اتیسم‌ کشف نشده است.

اُتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی است که طبق آمار سال 2017، از هر 160 کودک در سراسر جهان یک نفر به آن مبتلاست. متاسفانه مطالعات انجام شده طی 50 سال اخیر نشان می‌دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های امریکا، در یک پژوهش نشان داد، ضمن اینکه شیوع اختلال اوتیسم در سراسر جهان رو به افزایش است، این بیماری در پسران حدود 4 و نیم برابر دختران می‌باشد.

نکته‌ بسیار مهم دیگر آن است که بیشتر پسر بچه‌های مبتلا به اتیسم هم‌زمان به اختلال کم‌توجهی‌ بیش‌فعالی (ADHD) هم مبتلا هستند. این اختلالات مستقیما فرآیند یادگیری کودک را تحت تاثیر قرار خواهد داد و هزینه‌های سنگینی را هم برای خانواده و هم برای سیستم درمانی کشور به بار می‌آورند.

در اینجا توجه شما را به خواندن بخشی از نوشته “کمپین صدایم شو” جلب می‌کنم. این نوشته به ما کمک می‌کند تا بهتر بتوانیم این کودکان را درک کنیم:

* من ایجاد و حفظ رابطه با دیگران حتی نزدیکان برایم دشوار است.

* من ممکن است هیچ وقت حرف نزنم‌.

* ممکن است دایره واژگان محدودی داشته باشم.

* ممکن است فقط آوا داشته باشم.

* ممکن است اصلا به شما نگاه نکنم.

* ممکن است درد، سرما و گرمای زیاد و حتی خطر را درک نکنم.

* ممکن است نسبت به هر تغییری واکنش زیادی نشان دهم.

* ممکن است معنی احساسات و زبان بدن شما را درک نکنم.

* ممکن است رفتار کلیشه‌ای و تکراری داشته باشم.

* رفتارهایی مثل تکان دادن دست‌هایم، ساختن صداهایی بی‌معنی، خنده یا گریه‌های‌ بی‌مورد، بالا و پایین پریدن، خیره شدن به اشیاء نورانی یا متحرک و غیره.

* لطفا مادر و پدر مرا قضاوت نکنید‌.

* لطفا مرا لوس و بی‌ادب نخوانید‌.

* لطفا کمی در مورد اتیسم پرس و جو کنید‌.

پزشکان معتقدند اگر بعد از 18 ماهگی متوجه تفاوت‌هایی در فرزندتان شدید نگرانی خود را حتما با پزشک کودکتان در میان بگذارید‌. سال‌های دو تا پنج سالگی کودکتان سال‌های طلایی برای ایجاد تغییر و بهبود شرایط است‌. این دوران طلایی را از دست ندهید‌.

در مورد ارتباط این بیماری با بیمه باید گفت؛ متاسفانه بیماری اُتیسم، یکی از بیماری‌هایی است که مانند دیگر بیماری‌ها نمی‌توان رخداد آن را از قبل پیش‌بینی کرد.‌ در این وضعیت خانواده‌ها بیشترین سختی‌ها را متحمل می‌شوند چرا که درمان و نگهداری از کودکان اتیسم هزینه‌های بالایی خواهد داشت. در این مواقع، بطور معمول یکی از زوجین نمی‌تواند کار کند که این امر به همراه فشارهای روحی زوجین، مشکلات اقتصادی زیادی را بهمراه می‌آورد.

بنابراین توصیه می‌شود والدین از بدو تولد نوزاد این بیمه را اختیار کنند، چرا که پس از تشخیص بیماری در کودک، قادر نخواهند بود بیمه‌ای اخذ کنند. ‌

این را در نظر داشته باشیم که اگر فرزندمان دچار بیماری نشد این پول برای او پس‌انداز و به او بر‌خواهد گشت و‌ برعکس اگر فرزندمان دچار یکی از بیماری‌ها از جمله اُتیسم شود، شرکت بیمه مبلغی،‌ بنا به بیمه‌‌نامه‌ خریداری شده‌، از 10هزار دلار تا یک میلیون دلار به ما پرداخت می‌کند.

به خاطر بسپارید، با هر مقدار توان مالی می‌توانید بیمه فوق را اختیار کنید. به عبارتی‌ هزینه بیمه می‌تواند‌ حتی از یک دلار روزانه شروع شود.

اقتباس: www.cover4u.ca و  بر‌گرفته از کمپین صدایم شو.

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ