خوش قلبی، مهربانی و بخشش فقط ویژگی ما ایرانیان نیست

*** یلدا، این جشن باستانی بر همگان خجسته باد***

برنده لاتاری ۴۰ میلیون دلاری در کلگری تمام پول را به سازمان‌های خیریه اهدا می‌کند. یکی از بزرگترین آرزوهای هر کانادایی در زندگی برنده شدن در یکی از لاتاری‌های بزرگ این کشور است. بنا به قانون کانادا، درصورت برنده شدن هر مبلغی در لاتاری مالیاتی پرداخت نمی‌کنید و برخلاف آمریکا و اکثر کشورهای جهان، کل مبلغ در اختیار شما قرار می‌گیرد که همین امر، شیرینی بردن لاتاری را چند برابر خواهد کرد.

تام کریست ۶۴ ساله برنده بزرگترین لاتاری در تاریخ ایالت آلبرتا، ۴۰ میلیون دلار بابت بلیطی که در لوتومکس خریده بود دریافت کرد.

او که به تازگی بازنشسته شده قصد ندارد حتی یک سنت از این پول را خرج کند و می‌خواهد تمامی آن را به سازمان‌های خیریه در سرتاسر کشور ببخشد. کریست اولین سازمان را هم انتخاب کرده و بخشی از پول، این ماه به مرکز سرطان تام بیکر اهدا می‌شود. همسر او در فوریه سال قبل در سن ۵۷ سالگی به سبب ابتلا به سرطان نای در گذشت. کریست تا به امروز درباره این برد با هیچکس حتی ۴ فرزندش صحبت نکرده بود و اعلام ناگهانی این خبر خانواده ، کل شهر و حتی تمامی کشور کانادا را شوکه کرده است.

او مطمئن است اگر این برد در زمان زنده بودن همسرش رخ می‌داد، باز هم چنین تصمیمی می‌گرفت و به گفته خودش در پالم اسپرینگز متوجه برنده شدنش شده اما همان لحظه تصمیم گرفته تا تمامی این مبلغ را اهدا کند. کریست ۵ سالی است که بلیط می‌خرد ولی این بلیط‌ها را به شکل اشتراک دریافت می‌کند و حوصله ندارد پیگیر برنده بودن شماره‌ها باشد. پیش از این رکورد بهترین برد لاتاری در کلگری متعلق به زوجی بود که در فوریه ۳۰ میلیون دلار برده بودند.

دالاس کریست پسر او که خبر برنده شدن پدرش را از برنامه خبری تلویزیون شنیده بود درباره تصمیم او گفت: من به پدرم افتخار می‌کنم البته او آدم راز نگهداری است و این موضوع را از همه ما پنهان کرده بود ولی همه ما به تصمیم او احترام می‌گذاریم و مطمئن هستیم که بهترین انتخاب را داشته و اگر مادر زنده بود باز هم چنین کاری انجام می‌داد.

بیماری‌های سخت مانند سرطان مانند بسیاری از امراض در صورت تشخیص به موقع به سرعت معالجه می‌شود. بنابراین توصیه شرکت بیمه Insufin در وهله اول توجه کافی به سلامتی و بعد پیش‌بینی است. زیرا در صورت ابتلا به هر یک از بیماری‌های سخت، درمان مستلزم صرف هزینه و زمان کافی است که با توجه به عدم توانایی فرد در انجام مسئولیت‌های کاری، بهتر است پشتوانه‌ای صحیح در این خصوص داشته باشیم که درچنین مواقعی بتوانیم به آن تکیه کنیم. به عبارتی دیگر یکی از مهم‌ترین دلایلی که بیمه بر آن استوار شده حفاظت افراد در زمان ناتوانی است.

اقتباس بخشی از سایت ایرونیا.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ