اگر روزی دچار حواس پرتی و یا فراموشی شویم چه خواهد شد؟

هر روز که از خواب بر می‌خیزیم کارهایی که باید انجام دهیم مرور می‌کنیم، فرزندانمان را با اسم صدا زده، شاید هم آنها را بوسیده و از خانه خارج می‌شویم. در محل کار نیز همکارانمان بخشی از دوستانمان را تشکیل داده و در قسمتی از خاطراتمان سهیم هستند. این تصویری از یک روز عادی بسیاری از ماست.

روزی که برایمان شاید دلچسب یا استثنایی نباشد، اما در حقیقت همین روز یکنواخت و گاه خسته کننده می‌تواند یکی از زیباترین زمان‌های زندگی ما باشد و هنگامی معلوم خواهد شد که اسم‌ها را به اشتباه صدا زده و یا آدرس‌ها را فراموش کنیم!

  • واقعا اگر روزی دچار حواس پرتی و یا فراموشی شویم چه خواهد شد؟
  • چه کسی از ما نگهداری خواهد کرد؟
  • فرزندمان؟ آیا او خواهد توانست ما را همراه خود به سرکار ببرد؟
  • پرستار؟ آیا توان پرداخت هزینه‌های آن را داریم؟
  • آیا فکر می‌کنیم که این بیماری مانند سرماخوردگی با  چند دارو درمان شده و آیا این بیماری را بسیار دور از خود می‌بینیم؟

واقعیت این است که همین امروز که در نهایتِ سلامت هستیم، می‌توانیم حامل  بیماری آلزایمر باشیم چرا که این بیماری ۲۰ سال قبل از ظهور علایم، آغاز شده است. این بیماری مشکلی مغزی است که در بخش حافظه و خاطرات، خود را نشان می‌دهد.

آلزایمر با از دست دادن حافظه کوتاه مدت، مانند فراموش کردن اسم ها آغاز شده و کم کم به جایی می رسد که شخص نتواند بدون همراه به خارج از منزل برود. پزشکان معتقدند این بیماری ۵ الی ۱۰ سال پس از آغاز علایم میتواند موجب مرگ بیمار شود.

بر اساس آخرین گزارش انجمن جهانی آلزایمر هر ۷ ثانیه یک نفر در جهان به آلزایمر و فراموشی مبتلا می‌شود. هم اکنون ۹/۳۶ میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند و متاسفانه این جمعیت هر ۲۰ سال دو برابر می‌شود. طبق گزارش‌های انجمن جهانی آلزایمر، هزینه مراقبت از بیماران مبتلا به فراموشی و آلزایمر در دنیا ۳۱۵ میلیارد دلار در سال تخمین زده می‌شود.

بنابر اعلام انجمن آلزایمر، هر عاملی که خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد مانند فشار خون بالا، کلسترول خون بالا، کمبود اسید فولیک، سطح تحصیلات پایین، ضربه شدید به سر، جنس مونث، مصرف دخانیات، کمبود  ویتامین‌های A ,E ,C ,B1 ,B12، کمبود فعالیت‌های بدنی و ورزش، سابقه افسردگی و استرس‌های مداوم از علت‌های اصلی ابتلا به بیماری آلزایمر است.

در حال حاضر اگر شخصی دچار بیماری آلزایمر شده و توان انجام کارهای شخصی‌اش را نداشته باشد، هزینه زیادی را بر خانواده خود تحمیل خواهد کرد. علاوه بر این، اگر این شخص یکی از ستون‌های مالی خانواده قلمداد شود، ناتوانی‌اش به وضعیت اقتصادی افراد وابسته‌اش نیز گاه لطمه جبران ناپذیری می‌زند.

بیمه بیماری‌های سخت مانند رویارویی با ۳۲ بیماری سخت دیگر می‌تواند در این زمان کمک بزرگی در ثبات مالی خانواده محسوب شود. بیمه ناتوانی جسمی نیز یکی دیگر از بیمه‌های مناسب در این شرایط به شمار می‌آید.

هدف از بیان بیماری‌ها، ضمن یادآوری روزهای سخت بیماری، نشان دادن کمک و تاثیر بیمه مناسب بر پرداخت هزینه‌های زندگی می‌باشد.


همه ما می‌توانیم با دیدن آمار سلامتی جهانی، مرور بیماری‌های خانوادگی و در نظر گرفتن احتمال هر حادثه‌ای که منجر به عدم توانایی ما شود، به اهمیت لزوم اخذ بیمه پی ببریم. شاید بیمه، زیبایی یک گردنبند درخشان بر گردن ما را نداشته باشد، اما می‌تواند در روزهای سختمان، با پرداخت هزینه های زندگی، نقشی پررنگ‌تر و زیباتری برایمان داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنیم در جهت حفظ زندگی بهتر، از بیمه‌هایی نظیر بیمه‌های تکمیلی، بیماری‌های سخت، ناتوانی جسمی و از کارافتادگی و مراقبت ویژه در زمان مناسب با توجه به سطح نیازتان اختیار کنید.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ