بیماری یا جراحت

بسیاری از کانادایی‌ها در زمانی که خارج از کانادا هستند بیمار شده و نیاز به کمک‌های پزشکی پیدا می‌کنند. در صورتی که در زمان سفر بیمار شدید می‌توانید از این کمک ها را بهره‌مند شوید:

بیشتر هتل‌های گردشگری دارای پزشکی هستند که می‌تواند خدمات درمانی فراهم کند. همچنین هتل ها می‌توانند ترتیب ملاقات‌هایی را با پزشکان محلی بدهند.

در صورت داشتن بیمه سفر، با شماره محلی که قبلا به شما داده شده یا با مرکز درمانی در کانادا تماس بگیرد و برای مراجعه سوال بفرمایید.

در صورت نیاز به کمک اورژانسی، اغلب بهترین گزینه نزدیک‌ترین بیمارستان است. در برخی کشورها، آمبولانس ممکن است متداول نباشد. از هرگونه وسیله نقلیه ممکن برای رسیدن به بیمارستان استفاده کنید.

در صورت داشتن اورژانس پزشکی در زمان خارج از کشور، مسوولان در نزدیکترین “http://travel.gc.ca/assistance/embassies-consulates / Canadian government office می‌توانند برای فراهم آوردن خدمات زیر کمک کنند:

فهرستی از پزشکان، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها فراهم می‌کنند. همچنین در موارد ضروری با نزدیک‌ترین فرد ذکر شده در برگه وکالت تماس می‌گیرند.

با اجازه از شما با پزشک‌تان در کانادا تماس گرفته می‌شود و کمک می‌شود تا پزشکتان از طریق پزشکان درمانگر محلی، در جریان پرونده پزشکی شما قرار گیرد. لطفا توجه داشته باشید که دولت کانادا کارهای ذیل را انجام نمی‌دهد:

  • صورتحساب پزشکی و بیمارستان را پرداخت نمی‌کند.
  • هزینه ترخیص، آمبولانس هوایی و سایر خدمات مشابه را نمی‌پردازد.
  • تصمیمی در ارتباط با کارهای درمانی شما نمی‌گیرد.
  • دخالتی در کارهای درمانی شما نمی‌کند.
  • توصیه قانونی یا پزشکی نمی‌کند.

بیمه مسافرتی با هدف دستیابی به آرامش روانی مسافر در طول سفر تبیین شده است، بنابراین منطقی است که با اخذ بیمه از پرداخت هزینه‌های سنگین در وضعیت‌های اضطراری جلوگیری کنیم.

با توجه به فصل مسافرت، توصیه می‌شود با تهیه بیمه‌های تکمیلی و بیمه‌های مسافرتی، آرامش خاطر را در طول سفر برای خود و عزیزانتان فراهم کنید.

شرایط و پوشش بیمه‌نامه با توجه به شرایط شما از بیمه‌های کوتاه مدت توریستی تا طولانی مدت و همچنین از بیمه‌های ویزیتور تا تراول و بیمه‌های دانشجویی و دانش آموزی می‌تواند متفاوت باشد.

از مزایای تهیه بیمه مناسب، ضمن حفظ آرامش شما از پوشش‌هایی نظیر، پرداخت هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان در خارج از کشور مبدا، جابه‌جایی یا بازگرداندن فرد بیمه شده به کشور در صورت بیماری و یا هر گونه حادثه، پرداخت هزینه‌های فوریتی دندانپزشکی، سرقت و یا مفقود شدن گذرنامه و خدمات مربوط به تاخیر ورود چمدان و یا تاخیر در پرواز هواپیما، بازگرداندن جسد متوفی به کشور مبدا و بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست مانده‌اند می‌باشد.

همچنین از پرداخت هزینه‌های آمبولانس و یا هلیکوپتر در صورت وقوع حادثه، دارو تا سقف تعیین شده در بیمه نامه، فیزیوتراپی، پرستارخصوصی، آزمایشات پزشکی مورد نیاز از جمله سی تی اسکن توسط شرکت بیمه برخوردار خواهید شد.

قابل ذکر است که بیمه‌های ویزیتور در کانادا تا سقف ۳۰۰ هزار دلار و  صادره از آمریکا با توجه به سن افراد تا سقف ۵ میلیون دلار و بیمه‌های مسافرتی صادره از کانادا تا سقف ۱۰ میلیون دلار و همچنین بیمه‌های دانشجویی تا سقف ۲ میلیون دلار است.

ترجمه و منابع: travel.gc.ca  و www.cover4u.ca / www.cover4u.ca

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ