شاد نبودن و بروز استرس

مطالعه طولانی مدت نشان می دهد که نداشتن سلامتی مرتبط با مرگ زود هنگام است. چهارشنبه، 9 دسامبر 2015 ( اخبار روز سلامت ) در اینجا برخی اخبار خوب برای افراد عصبی و بد خلق وجود دارد یک تحقیق جدید ادعا می کند که شاد نبودن به تنهایی تاثیر مستقیم بر مرگ زود هنگام افراد ندارد.

محققان پس از بررسی اطلاعات در بیش از 700000 زن از انگلستان به این نتیجه رسیدند که، احتمال اینکه زنانی که سلامتی کامل ندارند شاد نباشند زیاد است اما این شاد نبودن به تنهایی منجر به افزایش احتمال کلی مرگ زود هنگام نیست.

همکار تحقیق سر ریچارد پتو، پروفسور آمار پزشکی و امراض مسری در دانشگاه آکسفورد انگلستان گفت تحقیق جدیدتر در مورد شادی و سلامت این اشتباه، اشتباه بین علت و معلول را نشان می دهد.

پتو گفت: ” بیماری منجر به شاد نبودن و بروز استرس می شود، در واقع بیماری علت شاد نبودن است نه اینکه شاد نبودن منجر به بیماری شود.”

این تحقیق در 9 دسامبر در Lancet چاپ شد. یافته های جدید، ریشه در تحقیق UK Million Woman که پرونده های سلامت 3/1 میلیون زن استخدام شده بین 1996 و 2001 را پیگیری می کند دارد.

سه سال پس از ثبت نام، زنان یک پرسشنامه که از آنها در مورد سلامتی شان، شاد بودن، استرس، استراحت و احساس کنترل را می پرسید، پر کردند.
محققان بر گروه 671/719 زنان که بر اساس شاد بودن از آنها سوالاتی شد، مشتمل بر 531/31 که در طی دهه بعد مردند، متمرکز بود. در حدود یک از شش نفر در این گروه گفتند که به طور کلی شاد نبودند.

پس از اینکه محققان تفاوتهای سلامت و سبک زندگی را بررسی کردند به این نتیجه رسیدند که میزان کلی مرگ و میر در بین افرادی که شاد نبودند با میزان مرگ و میر کلی در بین افراد شاد یکسان بود. آنها گفتند، این آمار برای مرگ و میرکلی و نیز برای مرگ و میر ناشی از سرطان یا سایر بیماریها نیز درست بود.

بنابراین محققان به این نتیجه رسیدند که شاد نبودن به تنهایی با افزایش مرگ و میر در بین زنانی که شاد نیستند، مرتبط نیست. محققان گفتند مطالعات قبلی که مرتبط با کاهش مرگ ومیر با شاد بودن، استراحت یا داشتن حس خوب بود تاثیر روانی قوی بر سلامتی بیمار را اجازه نداده است.

در یک تحقیق جدید، زمانی که دارای وضع نامطلوب سلامت بودند تمایل داشتند که بگویند شاد نیستند، استرس دارند، کنترلی ندارند و احساس راحتی نمی کنند.
پتو گفت :” اگر می خواهید شاد باشید مهم ترین چیزی که نیاز دارید که با آن شاد باشید سلامتی است برای اینکه بیماری مهم ترین دلیلی است که شما را ناراحت می سازد.”

پتو گفت که یافته ها نشان می دهد که مردم نیاز دارند که بر مشکلاتی که مستقیما بر سلامتشان تاثیر دارد مثل مصرف دخانیات یا چاقی مفرط تمرکز کنند اما به جای آن بهتر است که بر سرزنده بودنشان که آنها را از بیماری نجات می دهد، تمرکز کنند.

پتو گفت :” این ادعا هست که اگر شما دارای تمایلات مثبت باشید، خوب خواهید شد اما سلامت شما بستگی به کارهایی دارد که در زندگی روزانه انجام می دهید.” ” داشتن تمایلات مثبت همراه با مصرف دخانیات برای سلامتی شما خوب نیست. ما نیاز داریم که بر برخی از دلائل مهم مرگ زود هنگام تمرکز کنیم.”

فلیپ دسوتو بارتو، یک محقق موسسه بالارفتن سن در بیمارستان دانشگاه تولوس در فرانسه گفت، این مطالعه به طور کامل در را بر تاثیرات بالقوه شاد بودن بر سلامت نمی بندد زیرا محققان تنها بر تاثیراتی که شاد بودن می تواند بر احتمال مرگ داشته باشد تمرکز کردند.

بارتو که یک سرمقاله ضمیمه در Lancet نوشت اظهار داشت :” سلامتی یک مفهوم لب مرز است. مطالعات نشان داده است که اگر ما در مورد بیماریها فکر کنیم، شاد بودن با احتمال کاهش بیماری انسداد شرائین قلبی مرتبط می شود.”

بارتو همچنین افزود که میانگین نمونه ها شامل زنانی در سنین میانی عمر بودند. مطالعات دیگر نشان داده است که شاد بودن ممکن است برای مردان در زمانی که احتمال مرگ بالاست بسیار مفید تر از زنان باشد. بارتو گفت :” بنابراین به عقیده من، بحث هنوز تمام نشده است و تحقیقات بیشتر در زمینه شاد بودن و نتایج پزشکی مورد نیاز است.”

منابع : Sir Richard Peto, professor, medical statistics and epidemiology, University of Oxford, England; Philipe de SoutoBarreto, researcher, Institute of Aging, University Hospital of Toulouse, France; Dec. 9, 2015, The Lancet Image courtesy of stockimages at FreeDigitalPhotos.net

شماره تماس شرکت 9053700011 جوابگوی سوالات شما عزیزان میباشد. محمد رحیمیان کارشناس ارشد بیمه و سرمایه گذاری و عضو رسمی مشاوران متخصص بیمه و امور مالی کانادا به شماره ثبت 2065817 است.

mohammad rahimian
محمد رحیمیان
صداقت من مهم تر از درآمد من است.
حتما با من برای مشورت تماس بگیرید.
تلفن مستقیم دفتر تورنتو
905-370-0011 📞
شرکت بیمه رحیمیان از سال ۲۰۰۲ در کانادا فعالیت دارد. ما عضو رسمی مشاوران بیمه و امور مالی در کانادا هستیم و با پشتوانه بیش از ۳۰ سال تجربه در ایران و کانادا، ارائه کننده خدمات بیمه فردی، گروهی و سرمایه گذاری می باشیم. من محمد رحیمیان و همکارانم، با تخصص و تجربه خود در زمینه بیمه، برای مشاوره رایگان در خدمتتان هستیم.
شرکت بیمه رحیمیان در تورنتو کانادا
whatsapp
مشاوره از طریق واتسپ